Meksikada Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek 2019

Meksikada Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek 2019

Meksikada Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek 75 05.02.2019, 16:54

Meksika'da Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek

Mevcut Meksika mutfağı her zaman yeteneklien sofistike gurme hatta sürpriz. Ülkenin kuzeyindeki baharatlı baharatların eklenmesiyle et ve tavuk yemeklerinin tarifleri ile birlikte, güneydoğuya, daha çok balık ve deniz mahsullerinden besleyici yemekler konulmaktadır.Meksika tarafından boritosMeksika'da sadece bir boritos, görünüşte tamamen uyumlu olmayan malzemelerin bir arada kullanılmasıyla çeşitli şekillerde hazırlanabilir.

Az sayıda insan bunun orijinal mutfağını biliyorinsanlar tamamen farklı görünüyordu. Bir zamanlar, fatihler de dahil olmak üzere birçok insan tarafından etkilendi. Bu, mısır ve biber geleneğini getiren Kızılderililer ve Meksikalıları, çok sayıda sebze ve un ürünleri yapma yollarını keşfeden Fransızlarla İspanyollar. Belki de, Meksika'daki bouritos yemeğinin, o anda bildiğimiz gibi, bu tür ve tatta tam olarak elde edildiği, onların etkisi altındaydı. Bu, aslında, bir ihale buğday keki sarılmış sebze ve çeşitli baharat ilavesi ile bir köfte. Bununla birlikte, birçok çeşidi vardır: geleneksel et yerine tavuklu burrito, acı tadı yumuşatmak için salata ve ekşi krema, biber salçası yerine domates salçası vb.

bileşenleri

burrito tarifi

Bu basit yemeği hazırlamak içinbirkaç malzemeye ihtiyacınız olacak: seçtiğiniz geleneksel ekmeği, kıyma veya tavuk filetoyu (örneğin az yağlı bir seçenek, örneğin kıyma veya tavuk göğsü) - 600-700 gram, sert peynir - 250-300 gram, büyük bir soğan ve birkaç diş sarımsak, Bulgar biber (tercihen karakteristik bir renk vermek için kırmızı) ve bir çift domates. Meksika'da Buritos mutlaka parlak bir tada sahip olmalıdır, bu yüzden keskinlik uğruna birkaç tane acı biber, yarım limon, tuz ve baharat alın.

hazırlık

tavuk ile burrito

Hazırlanan tüm sebzeler iyitemizleyin, durulayın ve küçük küpler veya uzatılmış dilimler halinde kesin. Daha sonra sosu hazırlamak için, bitkisel yağda kızartılmalı ve sonra tüm nem buharlaşıncaya kadar yavaş ateşe aktarılmalıdır. Daha sonra limon suyunu eklemeniz ve biraz tavada bırakmanız gerekir. Bu zamanda, buritos için et hazırlamak. Çanak için reçete ayrıca fasulye ve sarımsaklı fasülye eklenmesini de içerir. Şimdi en önemli şey kalır: kıyılmış etli yassı kekleri doldurun, sos sosuna dökün ve rendelenmiş peynirle üstüne serpin ve bir zarfla sarın. Meksika'da bitmiş buritolar bir fırın tepsisine veya bir mikrodalga fırına sürülmeli ve fırında ve peynirdeki eriyene kadar fırını açılmalıdır.

Hazır olduktan sonra ihtiyaçları var.Acı biber serpin ve hemen masaya servis yapın, çünkü bu yemek ısınan bir ısı ile son derece sıcak olarak yenmelidir. Eğer gurmeleriniz daha taze tatlar seviyorsa, o zaman toppingler doğranmış veya hatta yırtılmış yeşillikler, özellikle kişniş veya marul yaprakları ile tepesinde olabilir. Ayrıca tadı çok çeşitli baharatlar da ekleyebilirsiniz: kırmızı biber ve zerdeçal, tatlı ve karabiber ve sos, kremsiz olarak, bibersiz olarak yapılabilir, böylece daha genç hane üyeleri de yiyebilir.

Meksikada Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek 2019

Meksikada Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek 2019

Related news

 • Karamel dolgulu dev kurabiye tarifi
 • Zımba konstrüksiyonu - ahşap yapıların yapımında evrensel asistanlar
 • Eğitim-İş
 • Bakan, eşini bırakıp eşcinsel sevgilisi ile kaçtı
 • Oyuncaklara Organ Nakli ile İkinci Yaşam Kampanyası

 • Meksikada Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek 13

  Meksikada Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek


  Meksikada Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek 93

  Meksikada Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek 92

  Meksikada Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek 52

  Meksikada Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek 44

  Meksikada Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek 11

  Meksikada Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek 33

  Meksikada Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek 18

  Meksikada Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek 63

  Meksikada Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek 85

  Meksikada Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek 50

  Meksikada Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek 27

  Meksikada Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek 11

  Meksikada Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek 55

  Meksikada Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek 67

  Meksikada Buritos: zengin bir tarihe sahip basit bir yemek 100