Menengiç kahvesi zayıflatır mı 2019

Menengiç kahvesi zayıflatır mı 2019
Menengiç kahvesi zayıflatır mı


Menengiç Kahvesi Zayıflatır Mı?

Menengiç Kahvesi Zayıflatır Mı?

Menengiç Kahvesi Zayıflatır Mı? Menengiç Kahvesi Ve Tokluk Hissi, Menengiç Kahvesinin Faydaları, Menengiç Kahvesi Nedir?

Kahve hemen hemen her toplumun en vazgeçilmez içeceği olsa da bizim toplumumuzda çok daha ayrı bir yere ve kültüre sahiptir. Hayatımızın her alanında yemekten önce, sonra, ara öğünlerde, arkadaş buluşmalarında hatta iş görüşmelerinde dahi tercih edilen kahve birçok türe ev sahipliği yapar. Son dönemlerde de adını sıkça duyduğumuz menengiç kahvesi hem sağladığı faydalar hem de damaklarda bıraktığı lezzet ile evlerimizin ve sofralarımızın baş misafiri olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Menengiç Kahvesi Nedir?

Menengiç, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve İç Anadolu’da yetişen bir ağaçtır. Menengiç ağacının meyveleri toplanır ve kurutulur. Kuruyan meyvelerin kavrulması ile elde edilen menengiç kahvesi, içerisinde B vitamini ve besleyici yağlar bulunan oldukça sağlıklı bir kahve çeşididir. Kafeinsiz olan kahveyi emziren anneler ve anne adayları da rahatlıkla tüketebilirler. Türk kahvesi her ne kadar çok daha farklı ve özel bir yere konuluyor olsa da menengiç kahvesi de en az Türk kahvesi kadar etkili aroması ve tadı ile rağbet görmektedir. Çitlembik kahvesi  olarak da bilinen menengiç kahvesi, yaşlanmayı geciktirici etkisi ile de bilinmektedir.

Menengiç Kahvesinin Faydaları

Menengiç bir tür yabani Antep fıstığı çeşididir. Tüm kuruyemişlerde bulunan yüksek orandaki faydalar menengiç için de geçerlidir.

Menengiç Kahvesi Zayıflatır Mı?

 • İçinde bulunan E vitamini kısa sürede doyma hissine olanak tanır.
 • İçinde bulunan B vitamini sayesinde sinir sisteminizin korunmasını sağlar
 • Yüksel bir protein miktarına sahip olan menengiç kahvesi, yağ yakımını da hızlandırmaktadır.
 • Böbrek sağlığının korunmasında etkilidir. Adet sancılarının azalmasında etkilidir.
 • Yüksek oranda demir içerdiğinden kansızlık sorunu yaşayan kişiler için tüketilmesi tavsiye edilir
 • Enerji vererek yorgunluk ve bitkinlik hissinin azalmasını sağlar.
 • İçeriğinde bulunan bol miktardaki magnezyum sayesinde saçlar çok daha parlak ve canlı bir görüntüye sahip olur
 • Cildin nem dengesini sağlar, kuruluk ile ilgili problemleri sonlandırır
 • Migren ağrıları için tam bir şifa niteliğinde olan menengiç kahvesi ile ağrılarınıza ve uzun süren ataklara veda edebilirsiniz
 • Hızlı kilo verimini sağlar
 • Acıkmayı geciktirir

Menengiç Kahvesi Ve Tokluk Hissi

İçindeki protein miktarı düşünüldüğünde hızlı kilo verimini sağladığı söylenebilir.Kahvenin en büyük özelliği ise tokluk hissi vermesi ve bu hissi uzun süre kalıcı tutmasıdır. Sürekli yemek yeme ya da bir şeyler atıştırma arzusu duyan biriyseniz bukahveyitüketerek porsiyonlarınızı azaltabilir böylelikle kilo verimi sağlayabilirsiniz. Sütle pişirilen menengiç kahvesinin kalorisi 20’dir. Yalnız içindeki besleyici yağlar düşündüğünde günde iki taneden fazla tüketilmemesi tavsiye edilmektedir.

Eğer diyet yapıyorsanız menengiç kahvesini ek bir gıda takviyesi olarak düşünüp tüketerek kilo verme hızını rahatlıkla arttırabilirsiniz. Depresyonun etkilerini de ortadan kaldıran bu kahve sayesinde diyetin sizde yarattığı kaygı ve mutsuzluk halinden kolaylıkla uzaklaşabilirsiniz.

Menengiç Kahvesi Nasıl Yapılır?

 • 1 Türk kahvesi fincanı süt
 • 2 tatlı kaşığı menengiç kahvesi

Sütü cezveye koyup 2 kaşık menengiç kahvesini de ekledikten sonra karıştırıp kısık ateşte bir taşım kaynatın. Kahveniz hazır.

Menengiç kahvesi zayıflatır mı 2019

Menengiç kahvesi zayıflatır mı 2019
Menengiç kahvesi zayıflatır mı


Menengiç kahvesi zayıflatır mı


Menengiç kahvesi zayıflatır mı


Menengiç kahvesi zayıflatır mı


Menengiç kahvesi zayıflatır mı


Menengiç kahvesi zayıflatır mı


Menengiç kahvesi zayıflatır mı