Fotograf resim Menenjit enterovirüs: hastalığın semptomları
Menenjit enterovirüs: hastalığın semptomları 70 30.01.2019, 15:02

Menenjit enterovirüs: hastalığın semptomları

Bulaşıcı bir yapıda viral enfeksiyon, ilebaş ağrısı, ateş, kusma gözlenen "menenjit enterovirüs" denir. Bu ciddi hastalığın belirtileri herkes tarafından bilinmelidir. Bu tür menenjit oldukça yaygındır. Üstelik son zamanlarda bu hastalık daha sık teşhis konur.

Menenjit enterovirüs: semptomlarmenenjit enterovirüs semptomları

Hastalığın ilk işaretleri tespit edilebilirEnfeksiyondan bir hafta sonra, bundan önce, inkübasyon süresi sözde sürer. büyük kentlerin sakinleri, çoğunlukla okul öncesi çağındaki çocuklar olmak üzere en menenjit Enterovirus gibi hastalıklara yatkın. öksürük, burun akıntısı, sulu dışkı: Semptomlar kataral semptomlarla görülmeye başlar. Özellikle 2-3 aya kadar yenidoğan ve çocuklar için bu hastalık tehlikelidir. Bu yaşta, enterovirüs MSS genellikle elemanı, miyokardit, karaciğer nekrozu, damar içi pıhtılaşma, nekrotizan enterokolit gibi şiddetli sistemik bir hastalıktır. Bu durumda, hastalık bakteri sepsisidir. Bu durumda, enterovirüs enfeksiyonu ile enfekte olan çocukların% 27-62'sinde hastalık tespit edilebilir.

Akut menenjit semptomları

Büyük çocuklar veya yetişkinlermenenjit enterovirüs gibi bir hastalığa yakalanırsa, bu durumda semptomlar ani ve akut olur. Şiddetli baş ağrısı, fotofobi, 38-40 ºrada sıcaklıkta keskin bir artış, oksipital kasların sertliği vardır. Bazı hastalarda kusma, ishal, iştah kaybı, kızarıklık, farenjit görülür.

Akut gibi bir hastalıkla ilişkilimenenjit, küçük çocuklarda semptomlar boyun sertliği ve fontanel çıkıntısı olabilir. Ayrıca, sıcaklık artışı, zayıf uyku, sinirlilik, ishal, rinit olabilir.

Kural olarak enteroviral menenjitten sonra iyileşme 7-10 gün içinde gerçekleşir. Çoğu durumda, kalıntı fenomenler gözlenmez.

Hastalığın nedenleri

Enterovirüs menenjitine virüsler neden olabilirCoxsackie A, B, ECHO, enterovirüs 68 ve 71 serotipi. Enterovirüslerin her birinin birçok serotipi vardır. Bu hastalığın epidemik salgınları başlıca yaz-sonbahar mevsiminde ortaya çıkmaktadır.

Enteroviral menenjit tedavisi

Hastalık zorunlu olduğu zamanyatak istirahati. Menenjit beyin analjezikler, non-steroid anti-enflamatuar ilaçlar, antiemetik ve sedatifler ile muamele edilmiştir. Aynı zamanda, hastalığın genel tedavi ile birlikte, doktorlar, refahını hastayı iyileştirmek için. Bu ilaçlar, mide bulantısı ortadan kaldırmak intrakranial basıncı azaltmak, serebral kan damarları ve diğer artırmaya yardımcı.Beyin menenjitleri

Menenjitin önlenmesi

Basit kurallara uyarak kendinizi bu hastalığa karşı koruyun:

 • Kişisel hijyen standartlarına dikkatli uyum;
 • Bir hapishanenin hijyenine uyulması, ofis ve konut tesislerinde bulunan tüm böceklerin ve kemiricilerin tahrip edilmesi;
 • Soğuk algınlığının zamanında tedavisi;
 • sağlıklı beslenme ilkelerine bağlılık;
 • düzenli fiziksel aktivite ve temiz havada yürümek;
 • Aşılama.

Menenjit enterovirüs: hastalığın semptomlarıresim Goruntuler

Related news

 • Noel Babayı incelikle muamele edin veya Yeni Yıl öncesinde bir karpuz nasıl kaydedilir
 • Pirinçli Bamya Tarifi ( Ümit Usta )
 • Ticaret ve Sanayi Odasında personel maaşları ülke ekonomisi bozuk denilerek asgari ücrete çekildi
 • AJURLU BAKLAVALI ÖRGÜ BEBEK HIRKA YAPIMI

 • Menenjit enterovirüs: hastalığın semptomları 25

  Menenjit enterovirüs: hastalığın semptomları


  Menenjit enterovirüs: hastalığın semptomları 59

  Menenjit enterovirüs: hastalığın semptomları 42

  Menenjit enterovirüs: hastalığın semptomları 90

  Menenjit enterovirüs: hastalığın semptomları 12

  Menenjit enterovirüs: hastalığın semptomları 17

  Menenjit enterovirüs: hastalığın semptomları 66