Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü 2019

Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü 2019
27.06.2019

Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü 87

Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü

Semt Meschanskiy -nispetenMoskova merkezinin kuzey kesiminde küçük bir idari eğitim. Ama eğer herkes ayağa atlamak istiyorsa, şimdi herkes arabaları tercih etse de, oldukça zor olacaktır.

Oraya nasıl gidilir

Sekiz metro istasyonu doğru yere götürüldü( "Kuznetsky çoğu", "Riga", "Dostoevskaya", "Sukharevskaya", "Lubyanka", "Prospect Mira", "Boru"), aynı zamanda altı trolleybuses (№48, №48k, №9, №14 yardımcı olacaktır, sayı 42, №37), bahsedilen hat) №7, otobüs ve iki tramvay yolu (№19 kara yoluyla geçmektedir. Kesintisiz ulaşım, bölge Meshchansky'ye hizmet vermektedir. Sadece yirmi bir ana cadde var. Bazıları dışında tarihi isimler korunur. İlk Meshchanskaya sokağı Prospect Mira olarak yeniden adlandırıldı. Ancak, çok erken umudu çok dar olduğu, gibi görünmüyor ve düşük binalarla inşa. Peki, her büyük şehirde dar sokaklardan oluşan tarihi bir merkez. Başka bir şey - Olimpiyat Caddesi - geniş ve geniş, Kökeni Bahçe Halkası olan.Meshchansky bölgeBir yanda, bir oyuncak olarak, Durov tiyatrosu, diğer tarafta ise yüksek bir tepede, Moskova'da Sovyet rejimi altındaki tek cami olan cami vardır. Ama sırayla başlamalıyız.

Bu alan ne zaman ve nasıl ortaya çıktı

Moskova'nın ilk sözü bununla bağlantılıyere Sretensky Lubyanka Meydanı ve 1147 yılında bir yemini için ağ geçidi arasındaki bölgede Yury Dolgoruky Stepan avuç toprakları, o da Neglinnaya Nehri'nin ağzında küçük bir kale yapması emredildi sonraki birçok yerine Meshchansky ilçe denilen, ya olacak bir yer. Ayrıca Samoteca olarak adlandırıldı. Kıyılarında değirmenler ve balıklar inşa edildi. Onun aracılığıyla köprüler kuruldu - Kuznetsk, Petrovsky, Voskresensky ve Troitsky. Neglinnaya - Yer altında boru çekilen Catherine II akışının dönemde, sadece bir sokak bu adla yoktu. Moskova, şimdi "büyük sayılarda buraya gel" dedikleri kişiler tarafından üretildi ve büyüdü. Trinity-Sergius manastırına giden yollar boyunca 1670'i yılında yerleşmeye başladılar Belarusians, Polonyalılar, Litvanyalılar, o "Nowe Miasto" denilen şehir, bulunduğu yerler, onlarda yaşayanlar - "meschanami", Rus dönüşmüş "halk da". Yani bir bölge Meshchansky ve daha doğrusu yerleşim Meshchanskaya vardı. Yerliler esas olarak el sanatları ile uğraşır ve ticaret yapar. Moskova’nın diğer sakinleriyle karşılaştırıldığında, daha batılı ve gelişmiş bir yerleşim yöntemi vardı. Seçimlere dayalı bir yönetişim vardı. Peter ben de buradaki değişikliklere elini uzattım. Moskova Botanik Bahçesi'nde ilk ve festivaller için bir yer - Onun kararname yılında Eczacı Bahçe oluşturuldu.Moskova'nın philistine bölgesiMesela hala ziyaretçileri şaşırtıyor.kiraz, marzipan, çikolata veya badem yağı ve çeşitli renk, çiçek boyutları aroma ile hayrete çiçekli orkide. Buna ek olarak, sakinler Sretensky, Tsvetnoy ve Christmas Boulevards yanı sıra Catherine Bahçesi boyunca yürüyebilir. Çok geçmeden Festival Parkı ortaya çıktı.

Sretensky Manastırı

Sretensky Manastırı (14. yüzyıl)Yaroslavl yolunu kontrol eden ve savunma manastır zincirinin bir parçası olan en eski yapılar. Sık sık Ivan Vasilyevich Grozny tarafından ziyaret edildi, o da Mikhail Romanov tarafından saygı duyuldu. Onlara verilen para ile yeni hücreler ve kolordu inşa edildi. Orijinal binalardan bu güne kadar Sretensky Katedrali ve manastır hücreleri (17-18 yüzyıllar) korunmuştur.Moskova şehrinin philistine bölgesiŞimdi bu yeni işleyen bir manastır.Restorasyon çalışmaları devam ederken ve yeni hücreler inşa ediliyor. Manastırdaki yayınevi sadece Ortodoks değil, sanatsal ve tarihsel edebiyatı da üretir.

Noel manastırı

Noel manastırı manastırdır.14. yüzyılda da inşa edilmiştir. 20. yüzyılın başlarında, kızlar ve bir yetimhane için bir darboğaz okulu burada açıldı. Ancak Sovyet iktidarının devrildiği yıllarda, ikonlardan gümüş riziler çıkarıldı, hücrelerde ortak daireler inşa edildi, manastırın duvarları yıkıldı. 20. yüzyılın sonunda manastırın hayatı yeniden canlandı.philistine district tsaoPerov ünlü "üçlü" veya Çin-kasaba veya Noel manastırın duvarlarına yazdığı inanılmaktadır. Ve burası Moskova şehrinin Meshchansky bölgesi.

Kısacası mekanların geri kalanı hakkında

Khovansky prenslerinin odaları eski bir yapıdır.sadece dış alandan fotoğraflanabilir. Ve modern mimarlar bir restorasyon projesi hazırlasalar da, bir bina verilmiyor, FSB hizmetleri tarafından işgal ediliyor.

Kont Rostopchin'in şehir mülkü1812'de Moskova valisi. Moskova merkezinde, Bolshaya Lubyanka Caddesi, Meshchansky Bölgesi'nde yer almasına rağmen, yıkılan güzel bir bina.philistine district tsao

Sandunovskie banyoları bu güne kadar mükemmel korunmuş ve çalışmaktadır.

Mimarlık Enstitüsü ve Tiyatro Okulu. Shchepkin ayrıca Meshchansky bölgesinde yer almaktadır.

Bütün ülke için bilinen, onlara ilk yardım. Sklifosovsky Hastanesi ve Monica - ayrıca Meshchansky ilçe CAO olduğunu.

Sonuç

Son zamanlarda devasa yeniden inşa "ÇocuklarDünya ", Moda evleri, Kazakova, Bazhenova, Quarenghi, büyük spor kompleksi" Olimpiyat "ve diğer pek çok ilginç objenin üzerine inşa edilen binalar, Meshchansky bölgesi boyunca yürürken bulunabilir. Burası ziyaret etmeye değer.

Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü 2019

Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü 2019

Related news

 • Yapı malzemeleri choices doğru seçim yapma
 • Mustafa Horasan ile atölye çalışması
 • Çocuklar rengarenk boyalarla baharı karşılıyor
 • Karışık Dolma
 • Çamaşır makinesinden kendiniz su nasıl tahliye edilir Drenaj sistemine zararın nedenleri

 • Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü 81

  Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü


  Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü 92

  Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü 65

  Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü 24

  Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü 9

  Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü 20

  Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü 70

  Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü 36

  Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü 77

  Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü 19

  Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü 39

  Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü 76

  Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü 40

  Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü 86

  Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü 24

  Meshchansky Bölgesi. Tarihin modern görünümü 63