Metal karo veya ondulin: hangisi daha iyi Çatıya ne emanet etmekMetal karo veya ondulin: hangisi daha iyi Çatıya ne emanet etmek


Metal karo veya ondulin: hangisi daha iyi Çatıya ne emanet etmek 94 24.02.2019, 01:54

Metal karo veya ondulin: hangisi daha iyi? Çatıya ne emanet etmek?

İnşaatla karşılaşan herkeskendi evi er ya da geç harikası: çatı için hangi malzeme seçilir? Bugünün inşaat piyasası, onlara sadece gözlerinin dağılmasının değil, aynı zamanda finansmanın da giderek hiç bir yere akmadığını gösteriyor. Herkes, kaplamanın en dayanıklı ve güzel olmasına ve yine de pahalıya mal olmayacağını düşünüyor. Bu yüzden şu anda inşaatta en popüler olan iki malzemeyi karşılaştıralım: metal karo veya ondulin - hangisi daha iyi?

Metalin özellikleri

Bu malzemeye neredeyse bir yenilik denilemez.Bize. Metal zona, geçen yüzyılın 90'ından beri Finlandiya'dan getirilen “yeni Ruslar” olarak kullanılmıştır. Başlangıçta yapıldığıydı. Ama ne iyi ya da kötü, bizi anlamak için gereklidir.

daha iyi olan metal karo veya ondulin

Olumlu nitelikler

Çatı için ideal kaplama ne olacak? Ondulin veya metal kiremit (incelemeler sadece bir malzeme ve diğeri için çelişkilidir), sadece sizi seçmek içindir. Size özelliklerini sunacağız. Yani, metal çok hafiftir, bu da çatı için kendisinin yapı malzemelerinin maliyetini önemli ölçüde azaltmanızı sağlar. Dayanıklı ve ekonomiktir. Sonuçta, eğer malzeme kalitatif ise, hizmet ömrü yaklaşık 25-30 yıldır. Çatının kiremitlerle kaplanması, tüm yaşam boyunca onu unutabilirsiniz. Karoların montajı oldukça basittir, yeni başlayan bir inşaatçı bile onunla başa çıkacaktır ve çeşitli renk ve renk tonları her zevke göre en iyi seçeneği seçmenize izin verir. Buna ek olarak, metal kiremit çok dayanıklıdır ve yağış ve sıcaklık değişimlerinin etkisine maruz kalmaz. Hasarlı bir alanın üzerinde boya yapılması ya da tamamen değiştirilmesi kolaydır, çünkü bir tabakayı tüm çatıyı değiştirmek için satın almak daha kolaydır.

Metal karo veya ondulin - hangisi daha iyi? Biraz olumsuzOndulin veya metal kiremit yorumlar

Bu belirgin avantajlara rağmen,metalin bir takım dezavantajları vardır. Bunlardan biri zayıf ses yalıtımıdır. Yani, yağmurun sesi ve daha dolu dolu ilkbahar, yaz ve sonbaharda çok hoş bir ses efekti olmayacaktır. Bu malzeme, soğukta savaşmak için çok kötü bir araçtır, ancak bu, bir ısıtıcı yardımıyla kolayca çözülebilir. Ve son dezavantaj: Çatı karmaşık bir tasarıma sahipse, kesim sırasında malzemede çok fazla kayıp olacaktır.

Metal karo veya ondulin - hangisi daha iyi?

Ondulina hakkında konuşalım. Bu malzemenin Avrupa'da uzun zamandır bilinmesine rağmen, inşaatta nispeten yakın zamanda kullanılmakta, ancak çok iyi olduğu kanıtlanmıştır. Fayans gibi hafif ve dayanıklıdır. Sıcaklık değişikliklerine karşı direnç sorgulanabilir. Soğuk olduğunda, ondulin oldukça kırılgan hale gelir ve sıcak olduğunda erimeye başlar. Bu materyalin, aynı tartışmaya göre daha fazla çevre dostu olduğunu söylüyorlar, ancak bu da tartışılabilir.
Ayrıca, üreticiler ondulin olduğunu iddia ediyoryanmaz, bu sorun da oldukça tartışmalı. Ve son şey, eğer malzemenin kendisi hakkında konuşsak, bunun altındaki sandık hakkında olmasa da, kurulumu çok basit. Bu arada, bu materyalin neredeyse hiç önemli negatif özelliği yoktur.

Ondulin veya metal kiremit fiyatları

Yani hepsi aynı: metal veya ondulin - hangisi daha iyi?

Her birinin karşılaştırmalı özelliklerini gerçekleştirdikmalzemelerden. Şimdi seçim sizinki, tam olarak ne: ondulin veya metal kiremit, fiyatları yaklaşık olarak aynı - sac başına 400 ruble içinde, çatıyı süsleyecek ve koruyacak.

Metal karo veya ondulin: hangisi daha iyi Çatıya ne emanet etmekMetal karo veya ondulin: hangisi daha iyi Çatıya ne emanet etmek

Related news

 • Kazım Köseoğlu
 • Kahvaltıda Farklı Omlet Sunumu
 • Sahur yemekleri ile Etiketlenen Konular
 • Fahriye Evcenin annelik heyecanı
 • Tunus İşi Baklava Desenli Bebek Yelek Yapılışı Videolu
 • Yeteneksizsinize Katılsa Birinci Olacak Efsane Aşçı

 • Metal karo veya ondulin: hangisi daha iyi Çatıya ne emanet etmek 72

  Metal karo veya ondulin: hangisi daha iyi Çatıya ne emanet etmek


  Metal karo veya ondulin: hangisi daha iyi Çatıya ne emanet etmek 59

  Metal karo veya ondulin: hangisi daha iyi Çatıya ne emanet etmek 45

  Metal karo veya ondulin: hangisi daha iyi Çatıya ne emanet etmek 65

  Metal karo veya ondulin: hangisi daha iyi Çatıya ne emanet etmek 46

  Metal karo veya ondulin: hangisi daha iyi Çatıya ne emanet etmek 35

  Metal karo veya ondulin: hangisi daha iyi Çatıya ne emanet etmek 78

  Metal karo veya ondulin: hangisi daha iyi Çatıya ne emanet etmek 30

  Metal karo veya ondulin: hangisi daha iyi Çatıya ne emanet etmek 93

  Metal karo veya ondulin: hangisi daha iyi Çatıya ne emanet etmek 36

  Metal karo veya ondulin: hangisi daha iyi Çatıya ne emanet etmek 93