Mideniz mi Ağrıyor, Çözüm Sizde 2019

Mideniz mi Ağrıyor, Çözüm Sizde 2019
Mideniz mi Ağrıyor, Çözüm Sizde


Mideniz mi Ağrıyor, Çözüm Sizde

Mideniz mi Ağrıyor, Çözüm Sizde

Mideniz mi Ağrıyor, Çözüm Sizde

Mide ağrısı zaman zaman herkesin başına gelebilecek bir sağlık sorunudur. Eğer deavmlı değilse ve bir sağlık kuruluşuna gidilmesi gerekmiyorsa her yerde bulunabilecek yiyeceklerle bu ağrıdan kurtulmak mümkün olabilmektedir.

Mideniz mi Ağrıyor, Çözüm Sizde

Mide ağrısına ne iyi gelir?

Mide ağrısına iyi gelen besinler aşağıda sıralanmıştır.

 

 • Tarçın: Mide yanmalarını ve kusma hissini alır.

Mide ağrısı

 • Hindistan cevizi: Sütlü içeceklere eklendiği zaman mideyi gevşetici ve gazını alıcı bir etki yaratır. Mide bulantılarını önler.

 

 • Lahana: Mayalanma sırasında laktik asit üretir.Bu da sindirim sistemindeki zararlı bakterileri öldürerek sindirime yardımcı olur.

Mide ağrısına iyi gelebilecek diğer bitkisel yöntemler aşağıda tarifleri ve miktarlarıyla sıralanmıştır. Ugulandığında mide ağrısına iyi geldiği görülecektir.

 • Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı yabani karanfil çiçeği katılıp demlenmesi için kı­sa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilirse mide ağrısına iyi gelecektir.

 

 • Bir litre suyun içine iki avuç kızılcık meyvesi katılıp kay­natılmasının ardından süzülerek günde üç öğün aç karnına birer su bardağı içilirse mide ağrısı için iyi gelecektir.

 

 • Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı havlıcan katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilebilir.

 

 • Bir çay fincanı soğuk suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı oranında ebegümeci katılıp demlenmesi için on iki saat bekletildikten sonra, süzülerek ılıtılmak için içi kaynar su dolu olan bir başka kabın içine ihyana kadar bırakılıp ardından, gün­de iki kez, sabah ve akşam olmak üzere içilebilir.

 

 • Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı papatya katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzüle­rek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

 

 • Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşı­ğı tarhun tohumu ile bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp macun haline getirildikten sonra yenilirse mide ağrısı şikayetiortadan kalkacaktır.

 

 • Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı raziyane katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendik­ten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

 

 • Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı ısırgan otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklen­dikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir. Bütün bunlar mide ağrısı şikayeti olanların kullanabileceği bitkisel tedavilerdir. Ancak unutulmaması gereken uzun süreli mide ağrılarında mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

 

Mide ağrısı veya sindirim sisteminde görülen rahatsızlıkların çoğu, sinirlerin devamlı olarak gergin olmasından veya karaciğer hastalıklarından kaynaklanır.

Mide ağrısına bitkisel çözümler birçok yönden etkilidir. Bunlar aşağıda sıralanmıştır.

 • Papatya Çayı: Öncelikle bu rahatsızlığa papatyanın iyi geldiği bilinmektedir. Papatyadan yapılacak çay bağırsak yollarında toplanan gazı çıkarmada etkidir ve mideyi rahatlatmaktadır. Papatya çayının aynı zamanda ateşi düşürücü etkisi de bulunmaktadır.

Mide ağrısına bitkisel çözümler

 • Tarçın: Bu bitki de mide ağrısına iyi gelmekte ve aynı zaman da hazımsızlığı, iştahsızlığı ve karın ağrılarını önlemektedir.

 

 • Portakal: Portakal kabuklarıyla yapılan şurup mideye iyi gelmektedir. Ancakdikkat edilmesi gereken mide rahatsızlığı olan kişilerin portakal yememesidir.

 

 • Pırasa: Öksürüğü kesmekte ve mide rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

 

 • Vişne Suyu: Mide ve karaciğerin düzgün çalışmasını sağlamaktadır.

 

 • Elma Suyu: Elma suru öncelikle baş ağrısına çok iyi gelmektedir. Ayrıca bağırsaktaki parazitlerin dökülmesini sağlamakta ve mide rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

Bitkiler ve tükettiğimiz besinler

 • Maydanoz: Mide rahatsızlığına için çok etkilidir. Maydanoz sapı ile bir arada tüketilmeldir.

Birçok rahatsızlığın sebebi dengesiz beslenmemiz olsa da görüldüğü gibi pek çok hastalığın tedavsinde bitkilerden yararlanılmaktadır. Bitkiler ve tükettiğimiz besinler dengeli olduğu sürece faysa sağlamaktadır aksi durumda sağlığımıza zarar vermektyedir. Bunun bilincinde olarak beslenmek bize sorunsuz günler sunacaktır.


Mideniz mi Ağrıyor, Çözüm Sizde 2019

Mideniz mi Ağrıyor, Çözüm Sizde 2019
Mideniz mi Ağrıyor, Çözüm Sizde


Mideniz mi Ağrıyor, Çözüm Sizde


Mideniz mi Ağrıyor, Çözüm Sizde


Mideniz mi Ağrıyor, Çözüm Sizde


Mideniz mi Ağrıyor, Çözüm Sizde