Mini traktörler - motobloktan kendinden üretilmiştir. Kendi elleriyle kendinden tahrikli kendinden tahrikli silahlarMini traktörler - motobloktan kendinden üretilmiştir. Kendi elleriyle kendinden tahrikli kendinden tahrikli silahlar

27.05.2019

Mini traktörler - motobloktan kendinden üretilmiştir. Kendi elleriyle kendinden tahrikli kendinden tahrikli silahlar 79

Mini traktörler - motobloktan kendinden üretilmiştir. Kendi elleriyle kendinden tahrikli kendinden tahrikli silahlar

Kamyon çiftçileri ve bahçıvanlar için bir motobloktan yararlanınpaha biçilmez. Ancak yine de, tam teşekküllü bir traktörün işlerinin mekanizasyonuyla karşılaştırılamaz. kardeş deneyim oldu herkes, kesinlikle tek eksenli sürücü nasıl geliştirileceğine düşündüm.

Bazı ustalar bile yeniden biçimlendirmeye karar verirlerminyatür dört tekerlekli traktörde. Şu anda, motor bloğundan ev yapımı ürünler her yerde bulunabilir. Oldukça fazla sayıda ekin üretildiği gerçeğine rağmen, ustalarımız onları kendi takdirlerine göre yeniden işlerler.
Motoblock'tan kamuflaj

Motoblok - saha çalışması için uygun mekanizasyon

Bahçeyi işleme problemini uygulayarak çözebilirsiniz.Motoblok ve ekleri kullanarak. Bu tür cihazların yardımıyla, yeteri kadar yüksek bir seviyede, toprağın sürülmesi ve yetiştirilmesi, ana ekinlerin ekilmesi için hazırlanması ve ayrıca hasat edilmesi mümkündür. Bu, manuel kazma ve altı yüz dönümde bile ayıklanması kolay bir iş olmadığı için zaman ve işçilik maliyetlerinde tasarruf sağlar.

Dar alanlarda çalışırkenve arazideki çeşitli kültürel plantasyonların bolluğuna operatöre iki tekerlekli bir ünitenin yönetiminde iyi becerilere sahip olması istenir. Kendi elleriyle motoblok için kendinden-menteşeler, belirli yönetim koşulları için kullanım deneyimlerini dikkate alarak yapılır. Bu tür tasarımlar en azından gösterilemez bir görünüme sahiptir, ancak ana görevlerin yerine getirilmesini sağlarlar.
Motoblok kendi ellerinde camodels

Motoblok tasarım özellikleri

Sürücü, şanzıman böyle bir montajdan oluşur.alt takım ve tekerlekler. Yönetim motoblok, gidonlara monte edilen kollar ve çubuklar yardımıyla gerçekleştirilir. Hafif ve orta ölçekli birimler için, sürücü genellikle bir benzin içten yanmalı motordur. Ağır motobloklar dizel sürücüler ile donatılmıştır.

Yağlama sistemleri, ateşleme, gaz dağıtımı,Soğutma, yakıt beslemesi ve çalıştırma mekanizması zorunludur. Tahrik ünitesi olarak kullanılan motor tipine bağlı olarak, kendi özelliklerine sahiptirler.

Şanzıman, debriyaj ve şanzıman (içindeayrı modeller de diferansiyel) motorun bir milinin dönme momentinin bir çift tekerleğin dönüşünde dönüşümünü sağlar. Yük altında çalışmak için ek pabuçlara sahip pnömatik veya ağır metal olabilirler.

Minitractor-motoblock gelen ev yapımı gerçekleşecekoturma ve ekstra bir çift tekerlek için. Onlar yönetilebilir veya sürülebilir. Tasarıma bağlı olarak, motorlu ünite, arka veya ön aksta bir tahrik ile dört tekerlekli bir üniteye dönüştürülür.

Motoblok ile kendinden yapılı arabalar

Ev yapımı motoblok

Yeterli olduğu gerçeğine rağmenküçük araçlar (fiyat ve güç) seçim gündelik hayat bazen hakiki ev yapımı vardır. Traktörün arkasına ellerini gücü "sıfırdan" değil herkese toplamak bulunmaktadır. Ancak, gerekli ekipman ve aksesuarları mevcut teknikle aşina bir kişi, kendim yapabilirsiniz. Bazı durumlarda, tasarım bile yapabilir fabrika örnekleri ile yarışır.

Ev yapımı ürünler yapmak için malzeme genellikleMotosikletlerinin parçalarına ve her türlü hurda metaline hizmet eder. Motor, "Druzhba" güç testeresinden bile kullanılabilir. Scooter’dan sürücülere tercih veren ustalar var. Bu tür motorlar, zorlamalı soğutmaya sahiptir ve minimum hızda bile uzun bir süre yükte kullanılabilir.

Mini traktörlerin avantajları

Motobloktan mini traktörler

Saha çalışması için motor ünite adapte edilmiştir.herkes bunu yönetemez. Örneğin, iyi sağlığa sahip olmayan yaşlı bir insanın manevra yapmak için çok çaba sarf etmesi gerekecektir. Bir başka nokta da bacaklar üzerinde sabit bir yüktür. Motoblokla işlenmiş toprağa, "boynuzlardan" sürülmelidir.

Çiftlikte motor bloğu ile çalışan herkes,Toprağın ekimi veya diğer ekimi, onu yönetmek için ne kadar güç gerektiğini anlar. Bir koparma ile tutun, bir dümene dolasın, konuşlandırın, geri çekin ... Aynı zamanda, kontrol kollarına karışmayın ve ihtiyaç duymadığınız yere gitmeyin - çoğu zaman bu bir terleme işi. Bu tür bir mekanizmayı denemiş olan motor bloklarının çoğu, ünitelerini satıyor ve onları yönetmeye adapte edilmiyor.

Bir başka konu ise mini traktörün yönetimi. Neden ünitenin arkasındaki alanı gezdirin, enerji harcıyorsunuz, kontrol edebilecek olursanız, ata biniyorsunuz. Sürücü aynıdır, hız aynıdır, fakat hepsi oturmuş ve yüksüz. Ev yapımı motobloklar yeterli düzeyde rahatlık sağlar. Kontrol kolları elinizde, bir fren var.

Ek bir çift tekerlekYeterli (1-1.2 m) mesafe, güvenilir bir destek sağlar. Bir başka avantaj ise, bir treyler arabası veya arkadan tahrik edilen dingile monte edilmiş bir gövdede malların taşınmasıdır.

Mini traktörler. Ev yapımı motoblok

Bir mini traktörün "gözle" veya hatta hazır çizimlerle üretilmesi, kural olarak, ilk testlerden sonra iyileştirme ihtiyacını işaret eder. Her şey sadece Bulgarca ve kaynak tarafından düzeltilemez.

Genellikle ek tornalama veya frezeleme işlemlerine ihtiyaç vardır. Çoğu zaman, kağıt üzerinde ideal görünen bir tasarım kullanımdan sonra kullanılamaz gibi görünüyor.

Bir mini traktör-ev yapımı oluşturmak isteyenler içinMotoblok, ancak tasarım deneyimi olmayan, uygun bir seçenek - dönüşüm için hazır bir set satın almak için. Ucuz değil, tüm bileşenleri fabrikada üretiliyor. Test edildi ve birbirlerine ve santrale tam olarak monte edildi.

Böyle bir set genellikle şunları içerir: motor için bağlantı elemanları olan çerçeve; güvenilir koltuk; manipülatörlü ayaklıklar; direksiyon bağlantısı, tekerlek göbekleri ve fren diskleri ile ön kiriş; tekerlekler için koruyucu kanatlar; manuel kaldırma ile ekleri.

Böyle bir kitin sahibi olan sahibi, motor bloğu bileşenlerini bağımsız olarak demonte edebilir ve şemaya göre, tüm detayları yeni bir çerçeveye monte edebilir.

Motoblock'tan kendi kendine yapılan kar motosikletleri

ekleri

Bir aksama olmadan bir motoblock al ya da sadeceÇoğu durumda toprak yatağını çiftlemek ve döndürmek için bir pulluk pratik değildir. Bir dizi ek ekipman, ünitenin kapasitesini önemli ölçüde artırabilir.

Bu durumda, ekim için kullanılabilirve saman bitkilerinin hasat edilmesi, samanların biçilmesi, toplanması ve toplanması için satır ve tepelerin işlenmesi için. Koltuklu römork arabası, yükleri taşımanıza olanak tanır.

Kışın, kamyon donatılabilirön kazıyıcıyı ve yoldan karla temizleyin. Tüm ekipman satın alınabilir ve farklı ev yapımı ürünler kullanılamaz. Örneğin, motor bloğu "Neva" için, üretici yeterli ekler üretir.

Ancak, çoğu zaman sahipleri hala yeniden biçimlendiriyorkendi altında. Bazıları için, fabrika ağırlığı yeterince güçlü değildir ve yüklere dayanmaz, bazıları da belirli koşullar altında çalışacak şekilde ayarlama yapmaktan yoksundur ve bazıları sadece aracı kendileri yapmak için kullanılır.

Kendi elleriyle bir motoblok için ev yapımı

Motoblok neva için ev yapımı

Komple ekipman her zaman için uygun değildiryönetim koşulları. Her bir parçayı kalıcı olarak kesmemek için, stifnerleri strüktürleri güçlendirmek için yapıyı veya ek braketleri takviye etmeyin, bunu kendiniz yapabilirsiniz.

Bir ustanın bir pulluk ve disk höyüğü bileevde yapılmış. Bunu yapmak için, bir arzu, çizim ve malzeme vazgeçilmezdir. Ek ekipman gerekli olacaktır: bir gaz kesici, bir kaynak makinesi, bir Bulgar ve onlarla çalışma konusunda pratik beceriler.

Kendi elleriyle motoblok için ev yapımı olabilirEski arabalardan yedek parça kullanarak. Römork, "otomobil" den arka aks kullanılarak üretilebilir. Şanzımanı atar ve yarı iletken boruyu bağlarsanız, güvenilir bir arka ışın elde edersiniz. Çerçeveyi birleştirin ve bir teneke ya da bir tahta ile düzeltin, sorun değil. Yaylar "Moskvich" den alınabilir - iyi bir yük taşıma kapasitesi ile güvenilir bir tasarım elde edecek.

Ev yapımı kazıyıcı levha yapılabilirmetal 1-2 mm kalınlığında. Profil üzerindeki kavisli kaburgaya kaynak yaparsanız, sadece karları temizleyemez, aynı zamanda toprağı veya humusu düzeltmek için bir buldozer kovası da kullanabilirler.

Kendinden motoblok yapılmış minitraktör

Orijinal ev yapımı elbiseler

Bir motor bloğu temelinde, her türlü arazi aracı yapmak mümkündür.gezileri balıkçılık veya koşullara zorlu arazilerde veya off-road avcılık. Bunu yapmak için, uzatılmış standart eksenini değiştirmek ve böylece ünitenin tekerlek tabanı artırır.

Motor bloğu temel alınarak genellikle ATV'lerkamyon veya traktörlerden geniş çaplı hazneler ile donatılmıştır. Lastiksiz olarak kullanılırlar ve kayışların yardımıyla göbeklere monte edilirler. Lastiklerdeki basınç, geçirgenliği arttırmak için düşük seçilmiştir.

Aynı prensipte ustalarkış aylarında hareket için tasarlanmış motoblock kendinden yapılmış kar motosikletleri. Düşük basınçtaki kameralar, derin gevşek karlarda bile sürmenizi sağlar. Basit bir kar motosikleti tasarımı, tekerlekler arasında bir mesafe ve sürücü koltuğunun arkasındaki geniş bir kayak ile tek eksenli bir motor bloğu kullanımını içerir.

Mini traktörler - motobloktan kendinden üretilmiştir. Kendi elleriyle kendinden tahrikli kendinden tahrikli silahlarMini traktörler - motobloktan kendinden üretilmiştir. Kendi elleriyle kendinden tahrikli kendinden tahrikli silahlar

Related news

 • 2019 Sokak Kombin Önerileri
 • Nar Ekşisi Yapımı Videosu
 • Sumrunun sahip olduğu hisselerin ardındaki gizli elin kimliği ortaya çıkıyor
 • Neden tahtaya vurulur
 • TIĞLA ÖRGÜ SÜNGERLİ BİKİNİ ÜSTÜ TARİFİ

 • Mini traktörler - motobloktan kendinden üretilmiştir. Kendi elleriyle kendinden tahrikli kendinden tahrikli silahlar 33

  Mini traktörler - motobloktan kendinden üretilmiştir. Kendi elleriyle kendinden tahrikli kendinden tahrikli silahlar


  Mini traktörler - motobloktan kendinden üretilmiştir. Kendi elleriyle kendinden tahrikli kendinden tahrikli silahlar 12

  Mini traktörler - motobloktan kendinden üretilmiştir. Kendi elleriyle kendinden tahrikli kendinden tahrikli silahlar 99

  Mini traktörler - motobloktan kendinden üretilmiştir. Kendi elleriyle kendinden tahrikli kendinden tahrikli silahlar 35

  Mini traktörler - motobloktan kendinden üretilmiştir. Kendi elleriyle kendinden tahrikli kendinden tahrikli silahlar 35

  Mini traktörler - motobloktan kendinden üretilmiştir. Kendi elleriyle kendinden tahrikli kendinden tahrikli silahlar 86

  Mini traktörler - motobloktan kendinden üretilmiştir. Kendi elleriyle kendinden tahrikli kendinden tahrikli silahlar 68

  Mini traktörler - motobloktan kendinden üretilmiştir. Kendi elleriyle kendinden tahrikli kendinden tahrikli silahlar 50

  Mini traktörler - motobloktan kendinden üretilmiştir. Kendi elleriyle kendinden tahrikli kendinden tahrikli silahlar 44

  Mini traktörler - motobloktan kendinden üretilmiştir. Kendi elleriyle kendinden tahrikli kendinden tahrikli silahlar 11

  Mini traktörler - motobloktan kendinden üretilmiştir. Kendi elleriyle kendinden tahrikli kendinden tahrikli silahlar 68

  Mini traktörler - motobloktan kendinden üretilmiştir. Kendi elleriyle kendinden tahrikli kendinden tahrikli silahlar 74

  Mini traktörler - motobloktan kendinden üretilmiştir. Kendi elleriyle kendinden tahrikli kendinden tahrikli silahlar 27