Miscanthus - Çin kamışı 2019

Miscanthus - Çin kamışı 2019

Miscanthus - Çin kamışı 79 19.02.2019, 08:16

Miscanthus - Çin kamışı

tanım

Uzun ömürlü olan miscanthus Çince, sürünen rizomlara sahip, oldukça geniş ve gevşek bir çim oluşturur. Sürgünlerinin tabanları pullu sıska yaprakları ile kaplıdır.Miscanthus ÇinceBu bitkinin sapları dik ve yapraklı1.8 cm'ye kadar genişliğe sahip olan plakalar doğrusal ve çok serttir. Bahçe için bugün Miscanthus Çin en popüler süs çimdir. Türlerin hiçbiri, fitness için ve tasarımda kullanmanın yolları için onunla rekabet edemez. Anavatanı Japonya ve Kore'dir, Çin'de ve Kürtlerin güneyinde yetişir, dağların yamaçlarında ve ovalarda yer alır. Miscanthus veya reed Çin çiçeği, yaz mevsiminden, sonbahar ortası kırmızımsı ya da pembe sultanlara dönüşür, ki bu da solma, gümüş renginde boyanır.Miscanthus Çin ekimi

yetiştirme

Miscanthus Çince, ekimi gerektirensabır, ekimden sonra ilk iki üç yıl çok savunmasız. Bu dönemde sadece güç kazanıyor. Miscanthus uzun ömürlü bir bitki olduğu için, bir yer düşünmeden, onu dikmek gerekir, çünkü orada uzun yıllar kalacaktır. Ayrıca, miscanthus'un yüksek nem oranına sahip sıcak bölgeler için bir Çin yerlisi olduğunu düşünmek önemlidir. Bu nedenle, örneğin rüzgârın yakınındaki büyük kayalar arasındaki soğuk rüzgara karşı korunan en iyi yer onun için olacaktır.Miscanthus çince fotoğrafıÇünkü bitki güneşi ve doğurganlığı severArazi, yaz aylarında döllemek için çok önemlidir. Bu süre zarfında daha iyi kışa kütle kazanıyor. Gübreler nitrojeni kötüye kullanmadan orta derecede verilmelidir.

Bakım ve bölüm

Periyodik olarak Miscanthus Çince gereklidirKoltuk. Çalı erken ilkbaharda kesilir, sonbahar ve kış aylarında bitki dokunamaz. Bu zamanda saplar ve yapraklar ek korumadır. Ayrıca, bu bitkinin kışı ve barınakta kışın ihtiyacı var. Bahçıvanlar, köklerin zarar görmemesi için çalıların bölünmesini çok dikkatli bir şekilde yaparlar. Dikim için, humus açısından zengin, su-yoğun tınlılar, en uygun, ıslak, ancak durgunluk olmadan. Miscanthus Çin, yanı sıra diğer çeşitleri, tohumlar tarafından yayılır, üstelik - bu bir kış bitkisidir. Bu durumda, yetiştiriciler tohumlar tarafından yayılırken belirli varyant özelliklerinin kaybına dikkat çeker.
Miscanthus oldukça agresif, bu yüzdenKöklerinin büyümesini sınırlar. Güzel bir güçlü perde elde etmek için, bu bitkinin yüzeysel bir kök sistemine sahip olmasından dolayı, ekim alanının ve derinliğinin çevresini sınırlamak gerekir.

Peyzaj tasarımında uygulama

Çin kamışıFotoğrafı en sık olan Miscanthus Chinesegöletin yanında yapmak, suya yakın inanılmaz güzel görünüyor. Buna ek olarak, tasarımcılar Japon bahçesinde, yanı sıra mixborders veya rockeries de kullanıyorlar. Bu bitki kasıtsız olarak büyüdükçe, şeklini iyi tutar, ön plana ekilir. Uzun boylu ve kısa olan asterlerle kompozisyonlarda harika görünüyor. Çinli sazlıkların oldukça uzun bir dönemi vardır: İlkbahardan kış sonlarına kadar, çekiciliğini kaybetmez, bu nedenle genellikle bahçenin eksikliklerini maskelemek için kullanılır. Sonbaharda yeşillik, sarımsı kahverengi ve bordo tonlarının çeşitli tonlarını alır. Buna ek olarak, onun güzel çiçek salkımına çiçekçi kuru kompozisyonlar yapmak için bir malzeme olarak kullanın. Bu amaçla, tam vade aşamasında kesilir.

Miscanthus - Çin kamışı 2019

Miscanthus - Çin kamışı 2019

Related news

 • Hepatit Cnin halk ilaçları ile tedavisi
 • KUŞBAŞILI DOMATES SOSLU SPAGETTİ TARİFİ
 • TOMURCUK ÇİÇEKLİ TIĞ İŞİ OYA YAPIMI
 • Adını Sen Koy Zehra Çatıdan Düşecek mi Müge Öldü mü
 • Ümraniyespor Fenerbahçe maçı saat kaçta Ümraniyespor Fenerbahçe (FB) maçı hangi kanalda canlı yayınlanacak

 • Miscanthus - Çin kamışı 93

  Miscanthus - Çin kamışı


  Miscanthus - Çin kamışı 57

  Miscanthus - Çin kamışı 70

  Miscanthus - Çin kamışı 38

  Miscanthus - Çin kamışı 41

  Miscanthus - Çin kamışı 94

  Miscanthus - Çin kamışı 22

  Miscanthus - Çin kamışı 86

  Miscanthus - Çin kamışı 39

  Miscanthus - Çin kamışı 76

  Miscanthus - Çin kamışı 64

  Miscanthus - Çin kamışı 83

  Miscanthus - Çin kamışı 79

  Miscanthus - Çin kamışı 94

  Miscanthus - Çin kamışı 12

  Miscanthus - Çin kamışı 39