Mithun Chakraborty: disko dansçısının biyografisi 2019

Mithun Chakraborty: disko dansçısının biyografisi 2019
20.09.2019

Mithun Chakraborty: disko dansçısının biyografisi 36

Mithun Chakraborty: disko dansçısının biyografisi

Mithun Chakraborty - bu isim bir bütünHint sinemasının 1970-1980-ler çağının bir sembolü. Yetenekli bir aktör sadece Hintli kızların kalplerini fethetmeyi değil, aynı zamanda gülümsemesiyle onları büyülemeyi de başardı. Katıldığı filmlerin biletleri aktif olarak ve Hint film endüstrisi ile dostça bağları olan SSCB topraklarında satıldı.

mithun çakra biyografisi

Yani Mithun Chakraborty. Yetenekli aktörün biyografisi, tam olarak doğduğu yer olan Hint Kalküta şehrinde 16 Haziran 1950'de geri sayıma başladı. Bir okul çocuğu olan Mithun, film endüstrisiyle aktif olarak ilgileniyordu, oyunculuk mesleğini ustalıkla yönetmeyi umuyordu.

Mezuniyet sonrası, aktör Mithun Chakraborty,biyografisi Hint sinemasının tüm hayranları tarafından biliniyor, ancak bir oyunculuk mesleği almaya başlamadı. "Kimya" dalında uzmanlaşan İskoç Kilisesi Koleji'nin öğrencisi oldu ve ancak daha sonra ebeveynlerinin izni ile oyunculuk kariyeri hayal etmeye başladı.

Sinema ve Televizyon Enstitüsü öğrencisi olmakKüçük Pune kasabası olan Mithun Chakraborty, sanat dünyasına tamamen girmiştir. Ancak, ondan önce, Hindistan topraklarında terör eylemleri yürüten bir politik örgütün üyesi olan bir naxalite idi. Mithun Çakrabasının 1967'de meydana gelen örgütün ayaklanmasına katıldığı bilgiye göre.

Görünüşe göre film endüstrisi aktöre yardım ettiterör örgütüne katılımdan kurtulmak. Bununla birlikte, biyografisi birçok karanlık noktaya sahip olan Mithun Çakrabalığı, çoğu zaman Naxalite topluluğundaki eski iş arkadaşlarından tehdit aldı. Neyse ki, tehditlerini pratiğe dökmediler.

aktör mithun çakra biyografisi

Çakrabastı, 1976'da büyük sinemada giriş yaptı. İlk çalışması - "Royal Hunt" - Hindistan Ulusal Film Ödülünden ödül aldı. Aktörün çıkışının oldukça gürültülü olduğu ortaya çıktı, ancak daha sonra durgunluk ve kolay unutulma izledi. Bu arada, sanatçının filmografisinde ne kadar çok rol oynadıysa, Mithun Chakraborty ve ailesi daha çok Naxalites'den tehdit aldı.

Biyografisi ilginç olan Mithun Chakrabortyiniş ve çıkışları ile 1980-1981 yıllarında popülaritesinde yeni bir dalgalanma yaşandı, o zamanlar “Defender” ve “We Five” filmleri Hint sinemalarının ekranlarında ortaya çıktı. Daha sonra oyuncu, rahat edeceği kendi rolünü bulmaya çalıştığını hatırlattı.

mithun çakrabalığı ve ailesi

1982'de Mithun, Anil (Jimmy) filmini canlandırdı.boyama "Disko Dansçısı". Film çok başarılı geçti ki, hayranlarımı Türkiye ve SSCB'de bile buldum. Bugün bu film Hint sinemasının klasikleri olarak adlandırılıyor. Kısa bir süre sonra izlenen "Dans, Dans" ve "Anneler Yemin", Chakraborty'un statüsünü mükemmel bir dansçı olarak sarar.

Bununla birlikte, aktörün en başarılı çalışmalarıTicari bakış açısı "Sevgi Tapınağı" ve "Adalet!" Dir. 1990'larda Chakraborty, sinemadan giderek uzaklaşan aksiyon filmleri ve aksiyon filmlerinde çekildi. Aktörün tam dönüşü 2005 yılında gerçekleşti, o zamandan beri düzenli olarak Bollywood gişe ofisinde çekildi.

Henüz biyografisi olmayan Mithun Chakrabortyaynı zamanda Hindistan'ın en büyük iş adamlarından biridir. Filmlerde 250'den fazla rolü var, ancak kendi işini yapmayı başardı.

Mithun Chakraborty: disko dansçısının biyografisi 2019

Mithun Chakraborty: disko dansçısının biyografisi 2019

Related news

 • Kadın kıyafeti seçmek ve satın almak nasıl
 • Domatesli bulgur pilavı tarifi
 • Meleklerin Aşkı 4. Bölüm izle 26 Temmuz 2019-2020-2020
 • 13.03.2006 tarihli N 38 FZ Reklamda Federal Yasa: genel hükümler, makaleler
 • Çocuklarda rotavirüs enfeksiyonunun tedavisi

 • Mithun Chakraborty: disko dansçısının biyografisi 8

  Mithun Chakraborty: disko dansçısının biyografisi


  Mithun Chakraborty: disko dansçısının biyografisi 83

  Mithun Chakraborty: disko dansçısının biyografisi 84

  Mithun Chakraborty: disko dansçısının biyografisi 13

  Mithun Chakraborty: disko dansçısının biyografisi 79

  Mithun Chakraborty: disko dansçısının biyografisi 32

  Mithun Chakraborty: disko dansçısının biyografisi 77

  Mithun Chakraborty: disko dansçısının biyografisi 52

  Mithun Chakraborty: disko dansçısının biyografisi 81

  Mithun Chakraborty: disko dansçısının biyografisi 79

  Mithun Chakraborty: disko dansçısının biyografisi 87