Moskovada Danilov Manastırı. Danilov Stauropegial Manastırı 2019

Moskovada Danilov Manastırı. Danilov Stauropegial Manastırı 2019
16.09.2019

Moskovada Danilov Manastırı. Danilov Stauropegial Manastırı 75

Moskova'da Danilov Manastırı. Danilov Stauropegial Manastırı

Moskova'da St. Daniel Manastırı biri olarak kabul edilirMoskva Nehri üzerinde bulunan en eski manastırlardan. Güzel Rus mimarisinin eşsiz bir örneğidir. Manastır binaları kompleksi birkaç tapınak, manastır odaları, kardeş bina, ataerkil konut ve DECR binasını içermektedir.

Bugün manastır, hem Ortodoks Rusya'nın manevi hem de idari bir merkezidir - Ryazan, Moskova ve Moskova bölgesinde bulunan birkaç çiftlik evi vardır.Moskova'da Danilov Manastırı

Danilovsky Manastırı'nın tarihi

1282'de kutsal prensin sırasına göre,sadık Daniel Daniel, St. Daniel Manastırı kuruldu. Ancak manastır çok uzun sürmedi - efsaneye göre, birkaç yıl içinde Kremlin'e nakledildi ve Spassky Manastırı yeniden adlandırıldı. Başka bir versiyon daha var: Kutsal prensin Daniel ölümünden önce manastırı aldı ve 1303'te manastırına gömüldü.

Güç Kitabı'na göre, hem tarihi hem deXV yüzyılda manastırın bulunduğu yerde edebi kaynak, Moskova'nın Kutsal Prensi Daniel'in cennet şefi Daniel Stylites'in onuruna verilen bir kiliseydi. Manastır hayatı, 1560’da burayı yalnızca Korkunç Yahya’ya geri döndü. Moskova'daki Danilov Manastırı'nın eski nekropol yerine dikilmesi yönünde bir öneri var.

1561'de manastırın taş kilisesi, Yedi Ekümenik Konseylerin Kutsal Babalarının onuruna kutlandı.

Moskova'daki Danilov Manastırı kısmenFalse Dmitry II tarafından düzenlenen kundaklama ile ilişkili 1610 yılında imha. 17. yüzyılın başlarında manastırın etrafında kuleli bir taş duvar dikilmiştir. Korunan bilgiler, 1710 yılında manastırın 30 rahip olduğunu hatırlattı.Kutsal Danilov Manastırı

Moskova'da Danilov Manastırı: Sovyet iktidarı dönemi

1918'de manastır olmasına rağmenaslında kapalıydı, manastır hayatı 1930'lara kadar sürdü. 1920'lerde, Moskova Tikhon Patriği tarafından atanan birçok piskopos, manastırda kaldı, ancak laik otoritelerin engellenmesi nedeniyle diokya yönetimine kabul edilmedi.

1929'da resmiManastırı kapatma kararı ve duvarları içinde NKVD alıcı-dağıtıcısı bulunuyordu. Yakında çan kulesi acımasızca sökülmüştü, ama neyse ki, çanlar erimeden kurtuldular (bir Amerikalı diplomat ve sanayici olan Charles Crane'in çabaları sayesinde). 2007 yılına kadar Harvard Üniversitesi'nin duvarlarındaydılar ve sonra tekrar ülkelerine döndüler. Kutsal manastır kapatıldığında, kütüphanede saklanan manastır yazılarının bir kısmı Moskova arşivlerine aktarıldı (şu anda RGADA'dalar).

1930'dan beri manastırın duvarları arasındaSiyasi suçluların çocukları için izolatör ve bastırılmış. SSCB makamları, ebeveynleri olmadan ayrılan bütün çocukların, bir çocuk alıcısına gönderilmeleri için baskı yapılmasını emretti. Yetimlerin yaşadığı koşullar insanlık dışıydı: uygun yiyecek ve bakım eksikliği yüzünden, birçoğu hasta ve ölüyordu, burada gömülmüşlerdi - eski bir manastır mezarlığında.

1930'dan sonra, Moskova'nın Aziz Daniel'in kalıntılarıManastırın duvarlarına, Kıyametin Dirilişinin tapınağına nakledildiler. 1929'da bu tapınağın kapanmasıyla birlikte, kutsal kalıntıların daha sonraki hareketi hakkında son bilgiler kaybolur ve yerleri hala bilinmemektedir.Danilov Manastırı Pokrovsky Tapınağı

Kutsal Manastırın canlanması

1983'te SSCB hükümeti tarafındanAziz Daniel Manastırı'nın kiliseye dönmesi kararlaştırıldı. Ayrıca, resmi kullanım için gerekli yeni tesislerin inşasına başlanmasına da izin verildi.

Manastırın yerli kilisesine dönüşünden sonraLimanın ilk valisi Arşimandrit Evloğu (Smirnov) oldu. Manastır yeniden canlanmaya başlamış ve hem Moskova kilise kiliselerinden hem de Patrikhane'nin tüm parçalarından gelen fonlara kademeli olarak restore edilmiştir.

Sorumlu özel komisyonManastırın restorasyonu ve restorasyonu, Kutsal Sina'nın bir toplantısında düzenlenmiş ve atanmıştır. Restorasyon çalışmaları mimar I. I. Makovetsky tarafından yönetildi.

Manastır hizmetleri tekrar başladı1986’dan 1985'te, Aşağı Mezarlık Kilisesi'nin tahtının ilk kutlaması gerçekleştirildi. Aynı yıl, yeni kardeşlik restore edilmiş bina DECR'yi taşıdı.

Rus Vaftizinin 1000. yıldönümü kutlama şerefineManastır duvarlarında ciddi şenlikli olaylar düzenlenmiştir. Bütün Azizler Haftası'nda, birkaç patriğin (Antioch, Jerusalem, Moskova, Gürcü, Romen, Bulgar patrikler ve birçok piskoposun hizmetlere katılması) katılımıyla bir festival ayini kutlandı.

Mart 2007'de, bir anlaşmaya varıldıDanilov çan kulesi çanları topluluğunun Moskova'ya dönüşü, projenin tüm maliyetlerini üstlenen girişimci Viktor Vekselberg'in çalışkanlığı sayesinde.Danilov Manastırı tapınakları

Danilov Manastırı Tapınakları

Üzerinde bulunan binaların modern bir kompleksiManastırın toprakları, XVIII-XIX yüzyıllarında şekillendi. 20. yüzyılın sonunda, DECR'nin çalışması için gerekli olan ek yapılar inşa edildi.

Diğer cazibe merkezleri arasında, Moskova'daki Danilov Manastırı tarafından özel bir yer bulunmaktadır. Manastırın tapınakları, şapelleri ve mimari binalarının fotoğrafı, bu yerin güzelliği hakkında çok iyi konuşur.

Yedi Ekümenik Konseylerin Babaları Tapınağı

1730'da Kutsal Babaların eski taş kilisesiEkümenik Konseyleri tasfiye edildi ve kısa süre sonra yeni katedralin alt zemin katı olan eski Şefaat Kilisesi'nin tonozları üzerine yeniden inşa edildi. Danilov Manastırı gibi bir mimari kompleksin diğer binaları arasında merkezi olarak kabul edilir. XVII yüzyılın yetmişli yıllarda yapıldığı iddia edilen Pokrovsky tapınağı, bugüne kadar korunan en eski mimari yapıdır. Kutsal peygamber Daniel'in onuruna bir yan şapel var.

1806'da üst kilisede iki şapel kutsanmıştır. 18. yüzyıldan kalma katedralin üçüncü kademesinde kutsal manastırın koruyucusu ve koruyucusu olan Aziz Daniel Stylites kilisesi vardır.

Kapı Kilisesi

Yukarıda sözü edilen kiliselere ek olarak, 1731 yılında inşa edilen St. Simeon the Stylite'a adanmış Geçit Kilisesi, manastırın mimari kompleksinin bir parçasıdır.

Trinity Katedrali

1833-1838'de, mimar O.I.'nin projesine göre. Beauvais, Rus klasisizm tarzında tasarlanmış Trinity Katedrali inşa edildi. Binanın kübik bir formu var, cephesi Tuscan portikleriyle süslü. Katedralin, Tanrısal Adam ve Tanrı'nın adamı Monk Alexy'nin kavrayışına adanmış iki şapel vardır. Ortodoks kilisesinin kutlanması 13 Eylül 1838'de gerçekleşti ve Moskova Filaret Büyükşehir tarafından gerçekleştirildi.Moskova'da Danilov Manastırı Fotoğraf

Modern şapeller

Rus Vaftizinin 1000. yıldönümü kutlama şerefineMimar Yu. G. Alonov tarafından tasarlanan Nar ve Nadkladeznaya şapeller inşa edildi. Modern binalar, manastır binalarının mimari bileşimi ile mükemmel bir uyum içindedir.

Danilovsky Nekropolü

XIX yüzyılda manastır mezarlığı bir yer oldutanınmış Rus figürlerin gömülme. Bu birinci Moskova manastır nekropol olduğu bir varsayım vardır. arkeolojik araştırmalara göre, merkezdeki damping XV yüzyılda, John IV Manastırı'nın restorasyonu önce yapıldığı tartışılabilir. Almanca ve Latince yazıtlar ile Mezar XV-XVI yüzyıllar belirten sırasıyla 1869-1870 yılı kazılarında keşfedildi olduğunu ölülerini buraya veya vatandaşı veya yerel kukuyskih Almanlar yabancı.Moskova adresindeki Danilov Manastırı

Manastır mezarlığında XVII yüzyıldan sonraölen rahipler ve manastırın gömülü gömüleri arasında saygın kilise liderleri vardı. Burada, üst düzey yetkililer ve soyluların temsilcileri, aristokrasi, patronlar gömüldü. Ancak NV Gogol, AS Khomyakova, Yu. F. Samarin, Prens VA Cherkassky, AI Koshelev, Yu I. Venelin ve diğerleri gibi ünlü figürlerin mezarları, Danilovsky mezarlığına gerçek bir ihtişam getirdi. .

1931 yılında, manastır nekropolü yıkıldı ve Nikolai Gogol, DA Valuyev, Khomyakovs ve N. Yazykov eşlerinin kalıntıları, başkentin Novodevichy mezarlığına transfer edildi.

Aziz Daniel Manastırı'nın nekropol sahasındaki kilise mülkiyetine dönüşünden sonra yeni bir bina yeniden inşa edildi - ataerkil ikamet.

St. Daniel Manastırı Erkek Korosu

1994 yılında erkek bayram partisi düzenlenmiştir.Danilov Manastırı konseri korosu. Son derece profesyonel müzisyenler, vokalistler - başkentte en yüksek müzik-koro eğitim kurumları diploma mezunları oluşur. Sanat yönetmeni ve koro şefi - Georgy Safonov.Danilov Manastırı Korosu

Pazar günleri ve tatil günlerinde, Danilov KorosuManastır, ciddi ataerkil ilahi hizmetlere katılır. Kesinlikle kilise faaliyetlerine ek olarak, kolektif hem Rusya'da hem de yurtdışında birçok eğitim konserinde yer almaktadır.

Koro repertuarı en karmaşık dini manastırı içeriyoryazarın yıllık ve haftalık bir ayin çemberinden çeşitli Hıristiyan bayramlarına adanmış tezahüratları. Kilise çalışmalarına ek olarak, takım çeşitli kenarlar, şarkılar, Rus halkları ve askeri-vatansever şarkılar, ilahiler, valsler ve romanlar gerçekleştirir. Düzenli olarak stüdyo kayıtları üretir ve çeşitli çalışmalarla birkaç CD yayınladı.

Sonuç

Moskova'nın Danilov Manastırı biridirbaşkentin en ünlü manzaraları. Birçok Ortodoks hacı, buraya kutsal emanetler ibadet etmeye ve namaz kılmaya gelmeye gayret eder. Misafirlerimizi burada ağırlamaktan her zaman memnunuz.

Moskova'daki Danilov Manastırı'nı ziyaret edecekseniz, adresi zarar görmez: Moskova, st. Danilovsky Val, 22.

Moskovada Danilov Manastırı. Danilov Stauropegial Manastırı 2019

Moskovada Danilov Manastırı. Danilov Stauropegial Manastırı 2019

Related news

 • Adamlık, Sahiplenme, Tutku ve Yıkım... Aşık Veyselden, Sevgilisini Yakarak Öldüren Psikopata, Aşk Dedikleri
 • Oyunun gözden geçirilmesi Doom 3. Kapılar ve dolaplar için kodlar
 • Gerpferon (merhem): kullanım talimatları, yorumlar
 • 99 dolara iPhone
 • Merkez Haberleri: Kıbrıscık Belediye Başkanı Dağa makam aracıyla alkol almaya geldi tepkisi

 • Moskovada Danilov Manastırı. Danilov Stauropegial Manastırı 45

  Moskovada Danilov Manastırı. Danilov Stauropegial Manastırı


  Moskovada Danilov Manastırı. Danilov Stauropegial Manastırı 41

  Moskovada Danilov Manastırı. Danilov Stauropegial Manastırı 39

  Moskovada Danilov Manastırı. Danilov Stauropegial Manastırı 58

  Moskovada Danilov Manastırı. Danilov Stauropegial Manastırı 59

  Moskovada Danilov Manastırı. Danilov Stauropegial Manastırı 32

  Moskovada Danilov Manastırı. Danilov Stauropegial Manastırı 92

  Moskovada Danilov Manastırı. Danilov Stauropegial Manastırı 13

  Moskovada Danilov Manastırı. Danilov Stauropegial Manastırı 21

  Moskovada Danilov Manastırı. Danilov Stauropegial Manastırı 79

  Moskovada Danilov Manastırı. Danilov Stauropegial Manastırı 67