Moskovanın elit bölgeleri: reyting 2019

Moskovanın elit bölgeleri: reyting 2019
17.09.2019

Moskovanın elit bölgeleri: reyting 30

Moskova'nın elit bölgeleri: reyting

Anavatanımızın başkenti merkezin yeridirzengin ve ünlü insanlar. Ve bu insanlar sıradan apartmanlarda ve evlerde yaşamak istemiyorlar - elit konutlara ihtiyaçları var. Ne denebilecek ve geleneksel olarak elitlere ait alanlar hangileridir? Moskova'nın hangi bölgelerinin elit sayıldığı sorusuna cevap vereceğiz. Ve size sermayenin yaşam için en iyi bölgelerini anlatayım.

Moskova'nın elit bölgeleri

Seçkin mahalle nedir?

"Elit" kelimesi reklamcılıkla çok boğulmuşEmlak, az insan zaten gerçek anlamını düşünüyor, giderek "sevgili" sözcüğü için eşanlamlı olarak algılanıyor. Ancak, Moskova'nın seçkin bölgelerini tanımlarken, emlakçıların listesi çok farklı ve bu kategoriye neredeyse her türlü konutu atfetmeye hazır oldukları gerçeğinden kaynaklanıyor. Elitizm belirtileri nelerdir?

İlk kriter konutun yeri veorta sınıf sakinleri, şemsiyeden çitler. Bu özellik merkeze yakın olmalıdır. Bu nedenle, Rublyovka'nın Moskova'nın elit bir bölgesi olduğunu söylediğinde, bu durumun böyle olmadığı hemen belli oluyor. Hala Moskova bölgesi.

İkinci kriter tarihsel ve mimarievin değeri. Burada yapıyı yaratan kişi öne çıkıyor. Bu nedenle elit konutlar ve ilçeler bugün ünlü mimarlardan yeni binalar içermektedir.

Elitizmin bir başka önemli işareti deyüksek standartlı altyapı, yaşam konforu. Bu tür evlerde yüksek kaliteli otoparklar, depolar, güvenlik sistemi, girişlerin ve yerel alanların mükemmel tasarımı olmalıdır.

Bir sonraki işaret tekdüze bir toplumsal bileşimdirnüfusun Seçkin bölgelerde yaklaşık bir gelir seviyesinde olan insanlar yaşamalıdır, bu kriter her zaman sermayede korunmaz. Öyleyse, örneğin Ostozhenka'da, hala gelir ve yaşam biçiminde çok farklı olan eski ve yeni sakinlerin bulunduğu bir mahalle var.

Ayrıca, uzmanlar "elit" kavramını söylüyorKonut "ulaşım araçlarına kolay erişim, uygun ekolojik ve cezai durum, rekreasyon alanları ve hizmet şirketlerinin kullanılabilirliği (fitnes salonları, kreşler, güzellik salonları, restoranlar) yüksek gibi belirtileri içermektedir. Böylelikle, bir dizi özellik, Moskova'nın hepsinin olmasa bile, birçok alanın elit olarak sınıflandırılmasına izin vermemektedir. Bu nedenle, seçim için sadece belirli kriterler geçerlidir. Emlakçılar, bu gayrimenkul grubunu açık bir şekilde aşağıdaki alanlara dahil etmektedir.

moskova listesinin seçkin alanları

1. Ostozhenka

İlk sıra sıralama en elitMoskova, Altın Mile denilen Ostozhenka alanıdır. Ostozhenka, Prechistenka ve Prechistensky Bulvarı'nın sokaklarını kaplayan Zubovsky Bulvarı'na giden İsa Mesih Katedrali'nden şehir merkezi, bugün yüksek kaliteli gayrimenkulün odak noktasıdır. Buradaki birçok ev, 20. yüzyılın başlarındaki ünlü mimarlar tarafından yaratılıyor, sadece dışarıdan çok çekici değil, aynı zamanda içerideki en yüksek yaşam standartlarını da karşılar. Yüksek tavanlar, dairelerin mükemmel bitirilmesi, oda kenarları. Bugün ilçede de yeni tip yapılarla noktalı bir bina var - kulüp tipi evler, küçük evler. Genel olarak, satılık daire sayısı küçük ve zaman içinde açıkça sadece azalacak olmasına rağmen, "A" ve lüks sınıfların birçok emlak teklifleri vardır. Ostozhenka'daki dairelerin fiyatları tahminen Moskova'nın en yükseklerinden biridir. Burada yaşamak sadece elverişli değil, aynı zamanda son derece prestijli, özel bir kastın mensubuna ait bir işarettir.

2. Ataerkil Göletler

Liste güzel olan Moskova'nın seçkin bölgeleriPatriğin Havuzlarından bahsetmeden hayal etmek imkansızdır. Bahçe ve Bulvarı Halka arasında, göletler etrafında küçük bir alan, tarihi ve samimiyeti ile çekicidir. Başkentin kalbinde yer rağmen, oldukça sessiz ve çok rahat. İlçenin tarihi ona ek bir çekicilik ve çekicilik kazandırır. Buradaki mülk, esas olarak, konforu iyileştirmek için yenilenmiş eski bir fon tarafından temsil edilmekte, pek çok yeni ev bulunmamaktadır, ancak bunlar modern elit gelişimin bir modelidir. Bölge ulaşım erişilebilirliği ve altyapısı açısından elverişlidir. Dezavantaj, nüfusun güçlü farklılaşmasıdır.

Moskova'nın en elit bölgesi

3. Arbat

Geleneksel olarak, Arbat şeritleri pahalı kabul edilirve elit bölgesi. Bu Bahçe yüzüğü, bir arenaya, Smolensk Bulvarı ve Bolshaya Nikitskaya sokak sınırlı yerdir, bu tarihin bir sürü binalarda sadece yeni binalar "A" sınıfı, aynı zamanda yüksek kaliteli daireler sunabilir. tarihi binaların çoğu yaşam konforunu artırmak için radikal iç değişikliklere uğramıştır ve aynı kaderi yapısının kalanı bekliyor. Teklifler çok sınırlı olduğu için pazar sürekli olarak bu alandaki gayrimenkul sıkıntısını yaşıyor. Arbat'ta yeni gelişim için neredeyse hiç fırsat yok, bu nedenle fiyatlar sürekli olarak çok yüksek. İlçe, kelimenin tam anlamıyla giderek elit hale geliyor, nüfusun homojenliğinin hızlı bir şekilde oluşması, eski sakinlerin ayrılması, elitlerin yerlerine yerleşmesi. Alan odacıklanır, kapanır. Merkezdeki konum, yakındaki tüm altyapıyı kullanmanıza izin verir, ayrıca bir sürü pahalı restoran, kapalı kulüpler vardır, böylece Arbat sakinleri tamamen elit hisseder.moskova ruble elit alanı

4. Tverskaya

Moskova'nın seçkin bölgelerinde, her şeyden başlayarak,19. yüzyılda Tverskaya Caddesi. Bu, sermayenin sosyal, kültürel ve iş hayatının merkezidir. Tabii ki, bölgenin muhtaçlığı ve homojenliği hakkında konuşmaya gerek yok, ancak kalan kriterleri tam olarak cevaplıyor. Tverskaya'nın ulaşım kolaylığı barizdir ve yavaş yavaş trafik sıkışıklığı ile mücadele nedeniyle, sadece daha iyi olur. Bu alanın güzel bir sosyal altyapısı var ve elit segmentte büyümeye devam ediyor. Burada dikkate değer dezavantajlar vardır: çalışma saatlerinde çok sayıda insan (günler ile karşılaştırıldığında 7-8 kat artar), aynı zamanda çok sayıda ulaşım ve sonuç olarak gürültü ve gaz kirliliği. Bununla birlikte, diğer avantajlar Tverskaya bölgesindeki emlak fiyatlarının çok yüksek olması açısından oldukça önemlidir.Moskova ve Moskova bölgesi elit bölgeleri

5. Zamoskvorechie ve Yakimanka

Moskova'nın seçkin semtlerini numaralandırmak, unutmamak gerekirZamoskvorechye ve bitişik Yakimanka hakkında. Kremlin'in karşısında, Moskova Nehri boyunca bulunan uzun bir geçmişi olan bölge, tüccarın malikaneleri, güzel kiliseleri, rahat sokakları ile bilinir. Bu nedenle, 20. yüzyılın başından beri burada yaşamak her zaman prestijli olmuştur. Zor ulaşım imkânı ilçenin gelişimine engel olmakla birlikte, tarihi değeri temsil etmeyen eski fonun kademeli olarak yeni konut tiplerine dönüştürülmesi: yüksek konforlu çok apartmanlı binalar. Bölgenin tam tersine, örneğin Arbat'tan gelişmiş bir sosyal altyapı vardır. Parka yakın birçok dükkan, anaokulu, Tretyakov Galerisi vardır. Gorki. Bugün Zamoskvorechie'de ofis emlakları aktif olarak inşa ediliyor. Bu bölgedeki dairelerin fiyatları yüksektir, ancak birçok teklif vardır, bu yüzden alıcılar opsiyoneldir.

Moskova'nın hangi bölgeleri elit sayılır

6. Khamovniki

Moskova'nın seçkin alanları sürekli büyüyorBu bölgeler, başkenti Khamovniki'nin nispeten genç (tıpkı elit gibi) bölgesidir. Garden Ring tarafından sınırlanan Moskova Nehri'nin virajında ​​yatıyor. Kremlin'den uzak olmayan güzel bir yer ve çok sayıda yeşillik, 19. yüzyılda aristokrasiyi geri çekti. Bugün bölge aktif olarak yüksek konfor modern tesisler tarafından inşa edilmiştir. Mükemmel ulaşım erişilebilirliği, geniş ve yüksek kaliteli sosyal altyapı, iyi çevresel göstergeler - tüm bunlar, Khamovniki'yi başkentin yaşamak için en çekici alanlarından biri haline getirir. İlçenin dezavantajı, heterojen bir nüfusa sahip beş katlı binalar biçimindeki eski fonun yavaş yavaş tasfiye edilmiş kısmıdır. Ancak inşaat devam ediyor ve seçkinlerin temsilcileri Khamovniki'ye yerleşmeye daha istekli.moskova listesinin seçkin alanları

7. Moskova şehri

Moskova'nın seçkin bölgelerini karakterize ederek, bypass edemezsinizŞehir merkezindeki Presnenskaya setinde yer alan en yeni bölge - Moskova şehri. Bu, kiracıların en yüksek taleplerini karşılamak için inşa edilmiş yeni bir konut - çok katlı evler segmentidir. Bölgenin birçok avantajı vardır. Bu mükemmel ulaşım erişilebilirliği, oldukça homojen bir nüfus, yüksek güvenlik ve rahat yaşamdır. Çeyrek iyi planlanmış, yerel bölge mükemmel bir altyapıya sahip. Mimari çözümler, bölgenin özel avantajlarıdır, birçok modern mimar hayal gücünü burada göstermiştir. Moskova Şehrinin aşağı doğru tarihi bir arka plan eksikliği olarak adlandırılabilir, ancak biri için de bir artı.

moskova ruble elit alanı

Tüm liste

Moskova ve Moskova bölgesinin seçkin bölgelerini saymakoldukça uzun bir zaman olabilir. Metropol sürekli olarak yaşam kalitesini arttırdığından ve elitlere yeni gelenler için tüm yeni alanları sunuyor. tam listesini Prospect Mira, Sokolniki Sretenka Taganka, MOSFILM, Moskova Devlet Üniversitesi bölgesinde, Frunze Embankment ve diğerleri yanı sıra Moskova bölgenin birçok alanda gibi yerlerde isnat edilebilir (Zhukovka, Ruble, Nikolina Gora, Madison Park, Zorin).

Moskovanın elit bölgeleri: reyting 2019

Moskovanın elit bölgeleri: reyting 2019

Related news

 • Pratik elektrikli süpürgesi bakımı
 • Hangi hosting seçmeliyim Önemli noktaları
 • Sarkaç: İpek Kelebekleri
 • İnsanlar yetersiz bakiye sesini duymaktansa yağmurda yürüyor’
 • DİŞLERİMİZ NASIL BEMBEYAZ OLUR

 • Moskovanın elit bölgeleri: reyting 81

  Moskovanın elit bölgeleri: reyting


  Moskovanın elit bölgeleri: reyting 4

  Moskovanın elit bölgeleri: reyting 14

  Moskovanın elit bölgeleri: reyting 39

  Moskovanın elit bölgeleri: reyting 93

  Moskovanın elit bölgeleri: reyting 31

  Moskovanın elit bölgeleri: reyting 42

  Moskovanın elit bölgeleri: reyting 14

  Moskovanın elit bölgeleri: reyting 58

  Moskovanın elit bölgeleri: reyting 33

  Moskovanın elit bölgeleri: reyting 4