Multivark içinde Adjika. Kış için multivarkta Adjika 2019

Multivark içinde Adjika. Kış için multivarkta Adjika 2019

Multivark içinde Adjika. Kış için multivarkta Adjika 92 24.01.2019, 09:05

Multivark içinde Adjika. Kış için multivarkta Adjika

Adjika uyan bir akut baharat olduğununeredeyse her yemeğe. Hanımlar bu baharatı farklı şekillerde yaparlar. Bazıları daha baharatlı, diğerleri de baharatlı ve narin gibi. Yazıda, bir multivarkta Adzhika'yı hazırlamak için seçenekler ele alacağız. O hızlı ve kolay bir şekilde hazırlar.

Akut Adjika

Multivarquette, baharat basit bir şekilde hazırlanır. 3 kg domates ve 1.5 kg Bulgar biberini kesmek gerekir.

multivark'ta adzhika

Malzemeler bir kapta karıştırın. Ayrıca ince doğranmış acı biberi (4 bakla) ve iki öğütülmüş sarımsak başlığını da ekleyin. Hoşuna giden tuz. Kural olarak, 1 yemek kaşığı yeterlidir.

Hazırlanan tüm malzemeleri karıştırın veKarışımı multivarkın kasesine aktarın. Içine 100 ml sirke ve bitkisel yağ dökün. Kapağı kapatın ve 2 saat boyunca "Söndürme" modunu açın. Süre dolduğunda, karışımı bir blender ile pürüzsüz hale getirin ve 1 saat daha bekletin.

Multivarkın kabı yapışmaz, bu yüzden yapmayınadzhika için endişe. Ancak, sıvı olduğu ortaya çıkabilir. Ensika daha yoğun hale geldi, söndürme bitmeden yarım saat önce kapağı açın ve arada sırada karıştırın. Bu gereksiz sıvıyı kaynatmak için gereklidir. Şimdi steril kavanozlara dökün ve yuvarlayın. Kış için multivarquet keskin Adzhika hazırdır. Akrabalarınızı lezzetli bir baharatla şımartabilirsiniz.

Bir multivarkta pişirilen hassas Adzhika

Bu baharat keskin değil, mükemmelet yemekleri ve yulaf lapası ile kombine edilir. Çok değişkenli lezzetli bir Adzhika yapmak için 3 kg domates ve 2 kilo tatlı kırmızı biber pişirin. Bir kıyma makinesinden geçirin. Acı biberleri buraya ekleyin, sadece kemiklerden ön temizleyin, böylece keskinlik vermeyin. Bu sıvıda iki başlı rendelenmiş sarımsak ekleyin.

kış için multivark adzhika

Karışımı karıştırın ve üzerine ılık bir yerde bırakın.iki gün. Adjika dolaşmalı. Süre dolduğunda, karışımı multivark içine dökün (kapağı kapatmayın). Ekstra sıvı kaynatılmalıdır. Baharat kaynatıldığında, istenen yoğunluğa pişirin. Yuvarlanana ve soğuyana kadar döndürün.

Multivarkta nazik bir adzhika var.kış. Havuç iyi bir yoğunluk. Bununla birlikte, onun tadı ve kokusunu verir. Bu nedenle, pişmiş halde sevmeniz durumunda havuç ekleyin.

Elma ile Adjika

Bu tarif için meyveler daha seçilmelidirekşi. Çok değişkenli elmalar ile Adjika sadece lezzetli değil, aynı zamanda keskin bir şekilde keskin. Hazırlanması için 1 kg domates ve 500 gram biber ve elma alın. Meyveli sebzeler, saplarından, kemiklerinden ve kuyruklarından temizlenir, kesilir, kıyma makinesi ile doğrayın.

700 g sebze döküntereyağı ve domates, biber ve elma karışımı ekleyin. İşte, 1 çorba kaşığı doldurun. l. tuz ve şeker. Karıştırın ve tat. Kendi takdirine bağlı olarak, daha fazla şeker ve tuz ekleyebilirsiniz.

Baharat tadacağınız zaman kapağı kapatın ve"Söndürme" modunu 40 dakika boyunca açın. Multivarker kapatıldıktan sonra 2 başlı rendelenmiş sarımsak ekleyin. Şimdi, 5 dakika daha açık olan kapak ile baharatı karıştırın.

çok değişkenli tarifte adjika

Zaman geçtikten sonra steril kutulara dökün ve yuvarlayın. Multivarkta hazır adzhika. Tarif çok basit, bu yüzden her ev hanımı ustalaştırabilir.

Çok Değişkenli Yeşil Adzhika

Bu tarif orijinaldir. Yeşil adzhika biberle veya bibersiz olarak hazırlanabilir. Hepsi senin zevkine bağlı. Ancak, bu Gürcü mutfağı, çoğu zaman yeşil adzhika çok keskin ve yanıyor.

Yeşil domatesleri (2 kg) ve Bulgarcayı hazırlayınbiberi (0,5 kg). Bir kıyma makinesi ile öğütülmelidirler. Blender çok uygun değildir, çünkü sebzeler serttir ve onları homojen bir duruma getirmek kolay olmayacaktır. Aynı kapasite doğranmış acı yeşil biber (2 bakla) ekleyin. Malzemeyi karıştırın. Onları multivarquetin kasesine dökün ve 50 dakika boyunca "Quenching" moduna getirin.

Bir multivark içinde bir domates gelen Adjika

Süre dolduğunda, kiteye 2 kafa ekleyinovuşturdu sarımsak, sirke - 3 yemek kaşığı. L, tuz - 15 g, bitkisel yağ - 30 ml. Piquant bir koku için, 7 g şerbetçiotu-suneli baharat ekleyebilirsiniz. Şimdi baharatlar yumuşayana kadar kaynatın. Multivarkta kokulu ve çok lezzetli bir adzhika ortaya çıktı. Tarif çeşitli olabilir. Karabiber ve diğer baharatlı çeşnilerin yardımıyla söyle.

Çok basınçlı bir ocakta Adjika

Uzun sürecek zaman yoksa, bu tarif sevgiyikoruma ile tinker. Çok kanallı bir düdüklü tencerede bir domates gelen Adjika iki katı kadar hızlı hazırlanır. 1 gr domates, tatlı biber ve 1 bakla sıcak kırmızı biber için bir kıyma makinesinden geçirin.

bir multivark elmalı adzhika

Malzemeler karıştırılır, çok değişkenli düdüklü tencerenin kasesine katlanır ve bir parça rendelenmiş sarımsak eklenir. Kapağı kapatın, 20 dakika boyunca "Söndürme" modunu açın.

Zaman geçtikten sonra, valfi açın, buharı bırakın ve sıcak adzhika'yu steril kavanozlara aktarın. Bu kadar yoğun değil, ama çok lezzetli ve herhangi bir yemeğe uygun olmaz.

Deneyimli şefler tavsiye

Acıka, her zaman yanmadan keskin değildibiber çıkarılmalıdır. İçlerinde tüm keskinlik var. Sebzeleriniz sadece sebzeler iyice yıkandığında ve teneke kutular iyi sterilize edildiğinde uzun süre devam edecektir.

Eğer keskin bir adzhika istiyorsanız, elmalarekleyin. Aslında onlar yüzünden gerekli yanma kaybolur. Elmalardan ve domateslerden, baharatınızın tadı değişir. Bu nedenle, biraz ekşi ile, meyve ve sebze tatlı seçin.

Deneyimli mutfak uzmanları cildi domateslerden çıkarmayı tavsiye ediyorlar. Bunu yapmak için sebzeler 2 dakika kaynar suya indirilmelidir. Ardından kabuk hızla ve kolayca temizlenecektir.

Adjika farklı çeşnilerle değiştirilebilir. Bir yaprak nane ile bir karabiber karışımı eklerseniz, bir tadı ve hassas bir tadı çıkıyor. Tarifi yapıştırın ve çok lezzetli bir Adzhika alacaksınız.

Multivark içinde Adjika. Kış için multivarkta Adjika 2019

Multivark içinde Adjika. Kış için multivarkta Adjika 2019

Related news

 • Yasak bölgede bisiklete binen Terminatöre selfie cezası
 • İlaç Regidron. Çare nasıl alınır
 • Sorgun Haberleri: Yerel Yönetimler ve Gençlik Katılımı Projesi Eğitimi Sorgun’da yapıldı

 • Multivark içinde Adjika. Kış için multivarkta Adjika 47

  Multivark içinde Adjika. Kış için multivarkta Adjika


  Multivark içinde Adjika. Kış için multivarkta Adjika 68

  Multivark içinde Adjika. Kış için multivarkta Adjika 72

  Multivark içinde Adjika. Kış için multivarkta Adjika 75

  Multivark içinde Adjika. Kış için multivarkta Adjika 41

  Multivark içinde Adjika. Kış için multivarkta Adjika 72

  Multivark içinde Adjika. Kış için multivarkta Adjika 98

  Multivark içinde Adjika. Kış için multivarkta Adjika 42