Muz ile Güzellik Reçeteleri 2019

Muz ile Güzellik Reçeteleri 2019
Muz ile Güzellik Reçeteleri


Muz ile Güzellik Reçeteleri

Muz ile saç bakımı, cilt bakımı veya ayak bakımı için maskeler… Sağlığımız için olduğu kadar, güzelleşmek için de pek çok faydayı içinde barındıran vitamin deposu muz ile güzellik reçeteleri esraninportresi.com’da

Biz kadınlar için, mutfağımızda bulunan malzemeleri kullanarak, güzellik reçeteleri yapabilmek, güzelleşmek oldukça önemli. Bu hem cebimizi koruyan bir fırsat olduğundan önemli hem de kimyasal ürünler kullanmak zorunda olmadığımızdan. İşte bu besinlerden biri de muz. Muz, sağlığımız için faydalı olduğu kadar, güzelleşmek için de pek faydayı barındırıyor. Potasyum, vitamin B ve C açısında zengin olan muz, kuru cilt ve saçları canladırmak konusunda oldukça faydalıdır.İşte, oldukça faydalı olan bu meyve ile yapabileceğiniz bir takım maske tarifleri ile güzellik reçeteleri bir araya getirmeye çalıştım. İhtiyacınıza göre seçip, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Muz ile Güzellik Reçeteleri

Muz ile Dudak Parlatıcısı Yapımı

muz ile dudak balm_mini

Her kadın, dudaklarının parlamasını ve pürüzsüz görünmesini ister. Rüzgar ve havanın etkisinin de dışında, alacağınız besin takviyeleri ve vitaminler de oldukça önemlidir aslında cildinizin ve dudaklarınızın iyi görünmesinde. İşte bu amaca hizmet eden besinlerden biri de muz olduğundan, araştırmalarım sonucu bulduğum muz ile dudak balmı tarifi iletiyorum size. 1 muzu püre kıvamına getirin ve bundan 1 çorba kaşığı ile 1 çorba kaşığı eritilmiş balmumu, 1 çorba kaşığı badem yağı ve 1/4 çorba kaşığı muz yağı ekleyin. Hepsini karıştırın. Küçük bir kaba koyun ve buzdolabında biraz bekletin. Dudak parlatıcısı hazır!

Muz ile Rahatlatıcı Yüz Maskesi

muz ile yüz maskesi_mini

Evde muz varken botox’a ne gerek var ki diyor bunu uygulayanlar. Hem cildi nemlendiriyor hem de geride yumuşacık bir doku bırakıyor. Bunun için orta boy bir muzu macun kıvamında olacak şekilde ezin, sonrasında yavaşça bunu yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 10 ile 20 dakika arası yüzünüzde kaldıktan sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Bu en basit seçeneğiniz. Bir diğer muz maskesi tarifi ise; 1/4 fincan sade yoğurt, 2 çorba kaşığı bal ve 1 orta boy muzu (yine muzu ezerek) karıştırıp, yüzünüze uygulayabilirsiniz. Son olarak da evinizde, cildiniz için spa etkisi yaratmak istiyorsanız, 1/4 fincan süt tozu ile, 1 orta boy muzu karıştırıp, kalın bir macun olacak kadar su ekleyin ve bunu yüzünüze sürün. Tamamen kurumasını bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Cildinizin tazelendiğini ve yenilendiğini fark edeceksiniz. Böylelikle size 3 ayrı muz ile yüz maskesi önerisi sunmuş oldum.

Muz ile Ayak Bakımı 

muz ile ayak bakım kremi_mini

Çoğumuzun istediklerinden biri ayaklarımızın her daim yumuşak ve temiz görünmesi, özellikle de yaz aylarında. Bunun için onlara günlük bakımlar uygulamak oldukça kritik. İşte muz ile ayak bakımı için kolayca yapabileceğiniz bir öneri. Ayaklarınızı temizledikten sonra, nemlendirmek için, 1 muz ile limon suyunu karıştırıp macun kıvamına getirip, ayaklarınıza uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra, ılık su ile yıkayıp kreminizi sürün. Çünkü özellikle de kuru ciltler için muz oldukça iyi bir doğal ilaçtır

Muz ile Saç Bakım Kremi

muz ile saç kremi_mini

1 büyük olgunlaşmış muz, 4 yemek kaşığı sızma zeytinyağı, 2 çorba kaşığı saf bitkisel gliserin ve 2 yemek kaşığı bal alın. Bir miksere tüm malzemeyi koyun ve pürüzsüz bir macun elde edene kadar karıştırın. Saçınıza bu kremi uygulayın ve bir duş başlığı takarak 30-45 dakika bekletin. İyice durulayın ve ardından hafif bir şampuan ile yıkayın. Bu krem saçınıza bakım yapar ve nemlendirir.

Muz ile Saç Şampuanı Yapımı

muz ile saç şampuanı_mini

Nemlendirme kalitesinden ve baştan çıkarıcı aromasından ötürü, muz şampuanları, saç için popüler seçimlerden biri. Taze muz, donuk ve cansız saçlara doğal bir nem ekleyerek hem yumuşak ve pürüzsüz bir his bırakıyor hem de saçların canlanmasını sağlıyor. Bunun için, 2-3 tane olgunlaşmış muzu blenderdan geçirin. İçerisine, 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, 1 yemek kaşığı zeytin yağı ekleyin. Tüm hepsini iyice karıştırdıktan sonra,  kafa derinize masaj yaparak saçınıza uygulayın. 10 dakika emilmesine izin verdikten sonra, soğuğa yakın ılık su ile durulayın. Bu formülün özelikle boyalı saçlar için iyi sonuç verdiğini iletiyorlar.

Muz ile Güzellik Reçeteleri 2019

Muz ile Güzellik Reçeteleri 2019
Muz ile Güzellik Reçeteleri


Muz ile Güzellik Reçeteleri


Muz ile Güzellik Reçeteleri


Muz ile Güzellik Reçeteleri


Muz ile Güzellik Reçeteleri


Muz ile Güzellik Reçeteleri


Muz ile Güzellik Reçeteleri


Muz ile Güzellik Reçeteleri