Nard. Yararlı bir kökün terapötik özellikleri ve kontrendikasyonlarıNard. Yararlı bir kökün terapötik özellikleri ve kontrendikasyonları

24.05.2019

Nard. Yararlı bir kökün terapötik özellikleri ve kontrendikasyonları 27

Nard. Yararlı bir kökün terapötik özellikleri ve kontrendikasyonları

Dokuz tıbbi özellik ve kontrendikasyonBugün bir şey hakkında konuşmak istiyorumgüzel şifalı bitki Hemen hemen her yerde yetişir: yaprak döken ormanların kenarlarında, nehirlerin yakınında, çayırlarda. Uzun yaprakları (50 cm), papatya veya karahindiba benzer sarı çiçekler, 2,5 m yüksekliği. Ve bu çok yıllık dev, tohumlarla çoğalır. Konuşma bugün Elecampane denilen bir bitki, Hipokrat döneminde eski Yunanlılar tarafından bilinen kullanımı, tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonlar hakkında olacaktır. Devyasil bazı ilaçlar için hammaddedir ve insanlar mucizevi güçlere sahip olarak kabul edilir ve gerçekten de!

Devyasil: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları

Bitkinin tıbbi özellikleri içseldiresas olarak, içinde bulunan besinlerin çeşitliliği nedeniyle rizom ve kökleri. Bu uçucu bitki yağları polisakarit insülin, reçineler, balmumları, E vitamini, bitki diüretik, balgam, anti-enflamatuar ve antiseptik özelliklere sahip olan ve aynı zamanda kanamayı durdurmak ve kurtların kurtulmak için yardımcı olur.

Elecampane kökü şifa özellikleri kullanılır:

 • Gastrit, diyare, enterokolit ile gastrointestinal sistem ile ilgili sorunlar. Kök ayrıca iştahı arttırmak için de kullanılabilir.
 • Karaciğer ve böbrek hastalıklarında olumlu bir etki sağlar.
 • Basit cilt hastalıklarının tedavisinde (kuru yaralar, sert iyileşme apseleri).
 • Hemoroid ile savaşırken.
 • Soğuk algınlığı ve bulaşıcı hastalıklar (grip, öksürük, soğuk algınlığı, tüberküloz).

elecampane şifalı özellikleri yorumlarKök ağrılı hisleri rahatlatmak için kullanılırMenstrüasyon yaparken ve döngünün düzenliliğini tekrar sağlamak için. İçeri giren E vitamini sayesinde bitki erken yaşlanmayı önler. Dokuz iyileşme özelliğinin tezahüründe çok çeşitlidir, bunların değerlendirmeleri hemen hemen tüm rahatsızlıklardan gelen çeşitli tıbbi reçeteler tarafından onaylanmıştır. Elecampane kökü, çay, tentür veya merhem içinde bir katkı maddesi olarak, decoctions kullanılır. Kök, başlangıçta topraklıdır, ısrar eder, kaynatılır, balla veya başka ilaçlarla karıştırılır.

Devyasil: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları, yemek tarifleri

En yaygın tarif, 1 çorba kaşığı basit bir su tentürüdür. l. ezilmiş kök elecampane. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve ağzınızı dişeti hastalığı ile durulayabilir.

 • 1 litre başına 100 g kökten (biz 4 saat ısrar ediyoruz), kuru ve sert iyileşme yaraları yıkamak için bir tentür yapabilirsiniz.
 • Ciddi bir soğukla, hasta olduğundaşiddetli öksürme, ateş, halsizlik, nefes almada zorluk gibi belirtiler, elecampane ve angelica rizomlarından çay yerine çay verilebilir (litrede 15 gr).
 • elecampane kökü tıbbi özellikleri1 çorba kaşığı. Ballı yulaf kökü elecampane kaşığı çeşitli kanser ve tümör türlerinden alınmıştır.
 • 2 bardak ezilmiş kök ve 0,5 litrelik votka teneke tüberkülozu iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Tarifler elecampane büyük bir çok: alerjiye karşı her türlü infüzyon, uyuz gelen merhem, egzama ve kaşıntı banyoları, romatizma ve hipertansiyonun soğurulması. Birçok hastalık elecampane tedavi.

Bu tedavi edici özellikleri ve kontrendikasyonlarıçok yıllık otlar yakından ilişkilidir. Yani, elecampane böbrek patolojileri, ciddi kardiyovasküler hastalıklar, gastrit ve düşük asitlik, ülserin alevlenmesi için kullanılamaz. Ayrıca, uzamış adet kanaması olan ve hamilelik sırasında kadınlara vermek zorunda kalacaklar.

Sonuç olarak, her şeyin daha iyi olduğunu söylemek isterimve olası kontrendikasyonları doğrulayan veya reddeden bir uzmana danışın. Doktor iyi verirse, o zaman elecampane'den tıbbi reçetelerin ana kitabına para eklemek için fazla tembel olmayın.

Nard. Yararlı bir kökün terapötik özellikleri ve kontrendikasyonlarıNard. Yararlı bir kökün terapötik özellikleri ve kontrendikasyonları

Related news

 • Apple, Spectre ve Meltdown için yazılım güncellemeleri yayınlamaya hazırlanıyor
 • Yeni doğan bebeklere şapka ve eldiven giydirilmeli mi
 • ETLİ TARCANA
 • Minecrafttaki komut bloğu: nasıl kullanılır
 • Yekaterinburg ve çevresinde yüzebileceğiniz yerler

 • Nard. Yararlı bir kökün terapötik özellikleri ve kontrendikasyonları 14

  Nard. Yararlı bir kökün terapötik özellikleri ve kontrendikasyonları


  Nard. Yararlı bir kökün terapötik özellikleri ve kontrendikasyonları 17

  Nard. Yararlı bir kökün terapötik özellikleri ve kontrendikasyonları 7

  Nard. Yararlı bir kökün terapötik özellikleri ve kontrendikasyonları 9

  Nard. Yararlı bir kökün terapötik özellikleri ve kontrendikasyonları 51

  Nard. Yararlı bir kökün terapötik özellikleri ve kontrendikasyonları 97

  Nard. Yararlı bir kökün terapötik özellikleri ve kontrendikasyonları 69

  Nard. Yararlı bir kökün terapötik özellikleri ve kontrendikasyonları 88

  Nard. Yararlı bir kökün terapötik özellikleri ve kontrendikasyonları 99

  Nard. Yararlı bir kökün terapötik özellikleri ve kontrendikasyonları 58

  Nard. Yararlı bir kökün terapötik özellikleri ve kontrendikasyonları 1

  Nard. Yararlı bir kökün terapötik özellikleri ve kontrendikasyonları 14

  Nard. Yararlı bir kökün terapötik özellikleri ve kontrendikasyonları 60

  Nard. Yararlı bir kökün terapötik özellikleri ve kontrendikasyonları 40