Nasır Tedavisi 2019

Nasır Tedavisi 2019 Nasır Tedavisi

Nasır Tedavisi

-- Sponsorlu Bağlantılar --
Nasır oluşurken aslında insanların vücuduna yardımcı olan bir oluşumdur. Cilt sürtünmeler, baskılar sonucunda tahriş olur. Bölge tahrişi hissettiği zaman kalınlaşarak kendini korumaya çalışır ve tepkisini böyle gösterir. Nasırın tanımlanması gerekirse; en kolay anlatımı şöyle olacaktır: Cildin kendisini koruma amacıyla kendini kalınlaştırmasıdır.
Nasır oluşan bölgelerin birçoğu vücutta belli ağırlıkları taşıyan bölgelerdendir. Genellikle ayaklarda görülür ancak sadece ayaklarda görülecek gibi bir kesin yargı da yoktur. Nasırın oluşmasına neden olan sürtünme ve baskıya örnek olarak; dar ve küçük gelen ayakkabılar, sert zeminlere çok sık sürtünme ve hatta ayak parmaklarının birbirine yaptığı baskı bile sayılabilir.  Bu tür olayların çok sık tekrarlanması neticesinde nasırlar meydana gelir.
Ayaklarda en sık rastlanan nasır çeşidi çelloma dura olarak bilinir. Yürüyüş esnasında parmağın üst kısmının ayakkabı ile sürtünmesinden meydana gelir. Sert olan nasırlardan ziyade daha yumuşak olan nasırlara çelloma molla adı verilir ve çoğunlukla iki parmağın birbirine sürtünmesinden oluşurlar.
Kadin.pro kadın portalındaki bugünkü yazımızda "nasır tedavisi" konusunu ele almak istiyoruz. Öncelikle nasırın nedenlerinden bahsedelim.
Nasır Tedavisi


Nasırın Nedenleri Nedir?

Nasırın doğru tedavi edilebilmesi için öncelikle nedenlerinin ne olduğu belirlenmelidir. Nasırın temel nedenleri:
-Dar gelen ve ayağı sıkan, parmakları birbirine temas ettiren ayakkabılar.
-Ayaklarınızın anatomisine uygun olmayan ayakkabılar.
-Yüksek topuklu ayakkabıların parmaklara aşırı basınç sağlaması.
-Dışarıda ve kötü bir zeminde çıplak ayaklarla yürümek.
-Ayakların olması gerekenden fazla kemikli bir yapısının olması.
-Ayak parmaklarının birbirine verdiği deformasyon.
Nasır Nasıl Tedavi Edilir?

Tedavileri aslında çok kolay olan bir cilt sorunudur. Önemli olan nasırın iltihaplı olanı ve normal olanını birbirinden ayırmak gerektiğidir. İltihaplı bir nasır kazınırsa; içerisinden iltihap ve kan akar ama normal nasır kazındığı zaman ölü hücreler dökülmeye başlar. Nasır probleminiz olduğunu tespit ettikten sonra tedavi yöntemlerini uygulayabilirsiniz.
-En tehlikesiz ve kolay olanı nasırların ponza taşı yardımıyla temizlenmesidir. Diğer cilt hücrelerine zarar vermeden dikkatle yapılması gerekmektedir.
-Nasır bantları bir diğer çözümdür. Reçetesiz olarak satılır. İçeriğinde salisilik asit bulundurur. Bantlar çok kuvvetli ve tahriş edicidir. Bu nedenle dikkatli kullanılması gerekir. İçeriğindeki asit nasırı eritir ama dikkat edilmezse çevresindeki hücrelerinde erimesine neden olur. Sağlık açısından sorunu olmayan kişilerde bile büyük risk taşır ama özellikle şeker hastalığı bulunan kişilerde durum daha tehlikelidir. Çünkü şeker hastalarının cilt üzerindeki hasarları ve kesikleri normal kişilere göre daha yavaş iyileşir. Cilt hassasiyetiniz, alerjik reaksiyonunuz yoksa ve doğru kullanılırsa en etkili tedavilerden bir tanesidir. Zarar gören bölge bantla kapalı olduğundan tedavi süresince de hassas bölgeyi korur. Bu çözüm geçici bir çözümdür ve dikkat edilmezse sorun tekrar edebilir.
-Keserek nasırdan kurtulmaya çalışmak, olumsuz sonuçlar doğurabilir. Yanlışlık derinin derinden kesilmesi, sürekli bakteri üreten ayak bölgesi için tehlikeli olacaktır. Enfeksiyon kapma riski son derece yüksektir.
Bunlar dışında günlük hayatta dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır:
-Ayak yapınıza uygun ayakkabılar tercih etmelisiniz. Ayakkabı alırken ve denerken seçtiğiniz ayakkabının özellikle burun kısmının ayakla tam olarak uyumlu olması gerekir. Yumuşak deriden yapılmış ayakkabılar en doğrusudur.
-Ayak temizliğine dikkat etmelisiniz. Bakteri yuvası olan ayakların daha özenli temizlenmesi gerekir. Islak kalmak suretiyle nemli kalmasının önlenmesi gerekir. Çorapların pamuklu ve yumuşak olması gerekir.
-Cildin sağlıklı olması için nem dengesinin korunması gerekir. Ayakları sağlıklı ürünlerle nemlendirmek ve yumuşak kalmalarına yardımcı olmak gerekir.
-Profesyonel yardım alarak bir tedavi planı hazırlayabilir ve sağlıklı ayaklara sahip olabilirsiniz.
Nasır Tedavisi 2019

Nasır Tedavisi 2019

Related news

 • İmam Bayıldı Tarifi
 • Cinselliğin Değiştirilemez 3 Maddesi
 • Rüyada Karides Ve Istakoz Görmek Yemek Ne Demektir
 • Taçlı Gelin Saç Modelleri
 • Trabzon 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyat Oyunları Sonuçları

 • Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi

  Nasır Tedavisi