NAZARCA SİTESİ YENİ YILINIZI KAR KÜRESİ YAPILIŞIYLA BERABER KUTLUYORNAZARCA SİTESİ YENİ YILINIZI KAR KÜRESİ YAPILIŞIYLA BERABER KUTLUYOR

26.05.2019

NAZARCA SİTESİ YENİ YILINIZI KAR KÜRESİ YAPILIŞIYLA BERABER KUTLUYOR 19

NAZARCA SİTESİ YENİ YILINIZI KAR KÜRESİ YAPILIŞIYLA BERABER KUTLUYOR

Nazarca.com sitesiolarak misyonumuza uygun bize ve amacımıza ,sitemize yakışır biryeni yıl kutlamasıyapmak istedim. Beni tanıyanlar ve takip edenler bilirki ben sizlerle sadece resimleri ve bilgileri paylaşmıyorum,aynı zamada duygularımı paylaşıyorum. Hani bir Atasözü vardır ”Aslan yattığı yerden belli olur”  Benim felsefemde ise bir site sahibini en iyi sitesi anlatır. Sitesinde kullandığı uslubu ,düşünceleri ve ahlakı sitesindeki  yazdığı her cümleden belli olur. Bende her zaman sizlere karşı samimi oldum hep.

Sizlerle sitem üzerinden iletişim kurmak sizler için önemli yada farkedilir dahi değilse de benim açımdan her ziyaretçim benim misafirim her yorum yazıp benimle paylaşanlar arkadaşım gibi. Haliyle o ziyaretçilerimle aramda bir bağ oluşuyor ve bazılarınla Dilek Özatmaca-Özsoylu Facebook sayfamdan tanışıp arkadaş oluyorum.

Malesef imla hatalarıma ne kadar dikkat etsem de en zayıf noktam bu kurallardan yoksun olmaktır. Lütfen imla hatalarımı sizlere saygısızlık yaptığım gibi düşünmeyin  elimden gelen bu malesef.

Bugün ayın 19 şu an saat gece1:50 ve 11 gün sonra yeni bir yıla girerek 2014 senesine umutlarla belkide yitip giden yılımızdaki hayel kırıklıklarımızla merhaba diyeceğiz.

Yılbaşıbizler için yeni bir umudun başlangıcı olduğundan o gece geleneklerimize uygun bir şekilde kutlanır.  Her ne kadar bazılarımız o geceyi yabancılar gibi Hindi,parti,içki,eğlence ve hatta yeni yıl ağacı ve noel babayla kutluyorsada onlara çok katı bakmamak lazım.

Nihayetinde dürüstçe konuşursak bizde de para olsa bizde aynı şekilde eğlenerek kutlardık. Çok az insan vardır ben asla o gece farklı davranmam diyen. O da bunların bazıları samimiyken bazılarıda farklı olmak dikkat çekmek için böyle söylüyordur.

Benim 2013 yılım çok zor geçti. Neredeyse hiç bir beklentim 2013 te gerçekleşmedi. Yaşanan bir takım sıkıntılar bazen umutlarımıda peşinden sürüklemek istesede ben hep dirayetli olup umudumu kaybetmedim,en azından yeni yıla sakladım.

Bu yıl umutlarım gerçek olacak hayellerime 1 adım daha yaklaşacağım diye umuyorum. Yaradanıma şükrediyorumki 2013 yılı Eşim, Çocukalarımız ve Ailem için sağlıkla geçti. Belki biraz erken fakat ben yeni yılınızı kutlamak için daha fazla sabredemedim.

Sevgili dostlarher birinizin bu yazımı okuyan okumayan herkezin Yeni yılınıen samimi duygularımlakutlar,Yeni yılın sevdiklerinize ve size Sağlık,Mutluluk,Para,Huzur ve Refah getirmesi dileğiyle.

Rabbim Yeni yılda Ülkeme Demekrosi ,Özgürlük Refah ve Huzur getirsin.

Hepimizin umutları gerçek olsun

Sağlıcakla kalın bir dost

Dilek Özatmaca -Özsoylu nazarca.com Admini

Evet sitemize yakışır biryeni yıla uygun projeyle iyi Yıllar derken bu güzelKar Küresi Yapılışınıda sizlerle paylaşayım.Yılbaşıgeliyorya bende sizlere internette yabancı bir sitede gördüğüm evde kar küresi nasıl yapılır resimlerini sizlerle paylaşmak istedim. Belki sevdiklerine manevi değeri olan güzel şeyleri paylaşmayı seven ziyaretçilerim vardır diye düşündüm. Aynı benim gibi:=) Daha önce PaylaştığımKar Küresi Nasıl Yapılır Videosu

Malzemeler;

 • Kapaklı kavanoz
 • Kavanoza sığacak büyüklükte oyuncak, biblo, süs ya da takı
 • Şeffaf epoksi yapıştırıcı
 • Saf su
 • Bir kaç damla gliserin
 • Büyük taneli sim ( küçükler yüzmeyecektir)

Yapımı;

 • Kavanozun dibine istediğiniz oyuncak, biblo, takı ya da süs malzemesini epoksi ile yapıştırıp kurutun.
 • Oda ısısındaki saf suyu kavonoza doldurun.
 • Bir kaç damla gliserini “kar taneleri”nin yavaş yüzmesi için suya damlatın.
 • Kapağını sıkıca kapatın. İşte hazır
resimli-anlatimli-kar-kuresi-yapma-projesiresimli-anlatimli-kar-kuresi-yapma-projesi

resimli-anlatimli-kar-kuresi-yapma-projesi-1  resimli-anlatimli-kar-kuresi-yapma-projesi-2
Resimde gördüğünüz küçük fırça şişe temizlemede kullanılan küçükleri biberon temizleme fırçasıdır. Fırçayı ağaç yeşili olacak şekilde boyuyoruz. Fırçayı resimdeki gibi sapından ayırınız.
resimli-anlatimli-kar-kuresi-yapma-projesi-4  resimli-anlatimli-kar-kuresi-yapma-projesi-6
Su bazlı bir vernik yada tırnak cilası ojeyle isterseniz parkal yapabilirsiniz. Suya dayanıklı bir tutkalı kavanozun kapağına yapıştırınız. Bu arada hani marketlerde mama bölümlerinde 1,5 tl satılan minik kavanozlu mamalar vardır onlar çok şirin olur bu proje için kullanıldığında. Hemmetal kapaklı bir kavanoz olması gerekiyor.
resimli-anlatimli-kar-kuresi-yapma-projesi-10   resimli-anlatimli-kar-kuresi-yapma-projesi-12

Küçük Noel baba biblosunu yapışkana yapıştıralım. Suyun içine biraz gliserin birazda sim dökelim. Noel baba biblonuz yoksa eğer yerine şirin küçük herhangi bir oyuncakta yapıştırabilirsiniz.

resimli-anlatimli-kar-kuresi-yapma-projesiresimli-anlatimli-kar-kuresi-yapma-projesi

resimli-anlatimli-kar-kuresi-yapma-projesi-14
Ağacı bir üsteki resimdeki gibi yerine yapıştırın kuruyunca kapağı sıkıca kapatım kar şölenini izlemek için ters çevirip izlemek için arkanıza yaslanın. Gliserindenden dolayı karanlıkta simler daha parlak olur ve simler suyun içinde yüzerek kolay dibe batmaz.

NAZARCA SİTESİ YENİ YILINIZI KAR KÜRESİ YAPILIŞIYLA BERABER KUTLUYORNAZARCA SİTESİ YENİ YILINIZI KAR KÜRESİ YAPILIŞIYLA BERABER KUTLUYOR

Related news

 • İlkokul ve Ortaokul Öğretmenleri için Ücretsiz Atölye
 • Fondöteninizin Rengi Değişmesin
 • Kötümser kimdir: karakteristik özellikler
 • Evde Pratik Yoğurt Yapımı Püf Noktalarıyla Videosu
 • Mazda CX-7 özellikler, açıklama ve model ücreti

 • NAZARCA SİTESİ YENİ YILINIZI KAR KÜRESİ YAPILIŞIYLA BERABER KUTLUYOR 83

  NAZARCA SİTESİ YENİ YILINIZI KAR KÜRESİ YAPILIŞIYLA BERABER KUTLUYOR


  NAZARCA SİTESİ YENİ YILINIZI KAR KÜRESİ YAPILIŞIYLA BERABER KUTLUYOR 89

  NAZARCA SİTESİ YENİ YILINIZI KAR KÜRESİ YAPILIŞIYLA BERABER KUTLUYOR 94

  NAZARCA SİTESİ YENİ YILINIZI KAR KÜRESİ YAPILIŞIYLA BERABER KUTLUYOR 2

  NAZARCA SİTESİ YENİ YILINIZI KAR KÜRESİ YAPILIŞIYLA BERABER KUTLUYOR 70

  NAZARCA SİTESİ YENİ YILINIZI KAR KÜRESİ YAPILIŞIYLA BERABER KUTLUYOR 30

  NAZARCA SİTESİ YENİ YILINIZI KAR KÜRESİ YAPILIŞIYLA BERABER KUTLUYOR 70

  NAZARCA SİTESİ YENİ YILINIZI KAR KÜRESİ YAPILIŞIYLA BERABER KUTLUYOR 53

  NAZARCA SİTESİ YENİ YILINIZI KAR KÜRESİ YAPILIŞIYLA BERABER KUTLUYOR 42

  NAZARCA SİTESİ YENİ YILINIZI KAR KÜRESİ YAPILIŞIYLA BERABER KUTLUYOR 56

  NAZARCA SİTESİ YENİ YILINIZI KAR KÜRESİ YAPILIŞIYLA BERABER KUTLUYOR 85

  NAZARCA SİTESİ YENİ YILINIZI KAR KÜRESİ YAPILIŞIYLA BERABER KUTLUYOR 9

  NAZARCA SİTESİ YENİ YILINIZI KAR KÜRESİ YAPILIŞIYLA BERABER KUTLUYOR 59