Neden soğuk eller ve ayaklar, neyle ilişkilidir ve permafrost dan nasıl kurtulur 2019

Neden soğuk eller ve ayaklar, neyle ilişkilidir ve permafrost dan nasıl kurtulur 2019
20.08.2019

Neden soğuk eller ve ayaklar, neyle ilişkilidir ve permafrost dan nasıl kurtulur 35

Neden soğuk eller ve ayaklar, neyle ilişkilidir ve "permafrost" dan nasıl kurtulur?

Gezegende sürekli olarak birçok insan varsoğuk eller ve ayaklar. Ve burada buradaki şey, sıcak havalarda bile, genellikle hava koşullarında, "merzlyakov" buz bacaklarında değildir. Bunun gerçekleşmesinin ana sebebi nedir? Bu makaleyi anlamaya çalışıyoruz.

Zayıf seks temsilcileri birkaç kezBenzer problemler daha sık görülmektedir. Temel olarak, bu fizyolojik özelliklerden kaynaklanmaktadır - erkeklerde termoregülasyonun daha iyi düzenlenmesi vardır. Fakat her zaman dona karşı duyarlılık doğal fenomenlerle açıklanamaz, böyle bir reaksiyona neden olan bir dizi sebep vardır.

Soğuk ekstremiteler: ana nedenler

 • Hekimler bu durumu demir eksikliği anemisi ile ilişkilendirir. Günlük demir oranını almayan kişiler genellikle soğuk olduklarından şikayet ederler.eller ve ayaklar. Bu hayati önem taşıyan bileşenin eksikliği, kandaki hemoglobin içeriğinde azalmaya yol açar. Sonuç olarak, bir kişi her zaman soğuktur, kendini iyi hissetmez ve zayıflar. Bu tür sorunları önlemek için, dana karaciğer, karabuğday, elma, kuru kayısı yemelisiniz. Demir içeren bir ilaç (bir doktor tarafından belirtildiği gibi) içtiğinizden emin olun.
 • Vegetovasküler distoniden muzdarip insanlar,ayrıca soğuk eller ve ayaklar fark edilir. Bu hastalık ile kılcal damarlar ve damarlar küçülmeye başlar ve spazmlara neden olur. İç organlar ve dokular, oksijenle yetersiz şekilde beslenir, bu nedenle kan sadece bacaklarından dışarı akmaz, her zaman soğuktur. Bir distoniden kurtulmak bağımsız olarak ortaya çıkmazsa, uzman yardımı gereklidir.
 • Bir sonraki neden yetersiz beslenme, yetersizlikvitaminler. Sıkı bir diyete sık sık oturan bu kadınların ürpertici bir deneyim yaşadıkları, her zaman soğuk eller ve ayakları olduğu fark edilir. Bu, gerekli karbonhidratlar, yağlar, proteinler ve vücut için yararlı mikro ve makroelementlerin eksikliğinden kaynaklanır. Diyetinizi sınırlandırmaya hala karar verirseniz, bir doktora danıştıktan sonra E vitamini aldığınızdan emin olun. Bu vitamin kan dolaşımını normalize etmeye yardımcı olur ve kılcal damar sistemi üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir.
 • Tiroid bezi ile ilgili sorunlar. Vücudunuzda soğuk eller ve ayaklar görüyorsanız, bu tiroid bezinin ihlali anlamına gelebilir. Doğru bir teşhis için ultrason yapmak önerilir.

Ne yapayım?

 • Fiziksel egzersize yardımcı olacak kan dolaşım sistemini normalleştirin (jimnastik, fitness, koşu, yüzme, açık hava oyunları).
 • Değilse düzenli olarak saunaya gidin.kontrendikasyonlar. Bir huş ağacı süpürgesi kullanın, böylece kan damarlarınızdan kanınızı hızlandırırsınız. Hatta doktorlar bile, sıcaklık değişiminin kan dolaşımımızı uyardığını kanıtlamışlardır.
 • Masaj iyi rahatlatır ve ısınmayı destekleruzuvlar. Kendin yapabilirsin: sadece ellerini ovun ve yoğun bir şekilde sallayın. Ayakların altına küçük bir rulo koyabilir ve yuvarlayabilirsiniz. Bu basit egzersizler işte bile yapılabilir.
 • Rasyonel menü. Kilo için izlerseniz, sağlığınızı unutmayın. Diyet yağlı, füme ve tuzlanmış olabilir, ancak burada bir akut, örneğin kırmızı biber düzenli olarak kan kaynağını geliştirmek ve kan damarlarını genişletmek için yenmelidir. Her iki saati küçük porsiyonlarda yiyin ve daha fazla su içirin.
 • Kontrast duş veya bacaklarda banyo. Alternatif olarak bacaklarınızı ve ellerinizi daha sonra sıcak, sonra da soğuk suya indirin. Bu, kan damarlarının genişlemesine katkıda bulunur, kardiyovasküler sistemi güçlendirir ve termoregülasyon mekanizmasını geliştirir.

Özetleyelim: Özel ilaçlar, insan vücudunun ısınmasını amaçlayan etkisi değildir. Bunu kabul etmek için vasodilasyon ajanları "merzljakam" gerekli değildir. Bu insanlar genellikle düşük tansiyona sahiptir ve tüm bu ilaçlar sadece daha fazla düşürür. Bu nedenle, sorunun gerçek nedenini aramak gerekir. Bir romatolog veya terapist tarafından belirlenebilir.

Neden soğuk eller ve ayaklar, neyle ilişkilidir ve permafrost dan nasıl kurtulur 2019

Neden soğuk eller ve ayaklar, neyle ilişkilidir ve permafrost dan nasıl kurtulur 2019

Related news

 • Bant ile Güzellik İpuçları
 • Moskovaya nasıl uçabilirsiniz: yolcular için bilgiler
 • Karnabahar Yemeği
 • Yaşadıkları Aşklarla Nazarlara Gelmesinden Korktuğumuz 10 Ünlü Çift
 • İskandinavya: Kuzey tanrılarını ziyaret edin

 • Neden soğuk eller ve ayaklar, neyle ilişkilidir ve permafrost dan nasıl kurtulur 67

  Neden soğuk eller ve ayaklar, neyle ilişkilidir ve permafrost dan nasıl kurtulur


  Neden soğuk eller ve ayaklar, neyle ilişkilidir ve permafrost dan nasıl kurtulur 2

  Neden soğuk eller ve ayaklar, neyle ilişkilidir ve permafrost dan nasıl kurtulur 26

  Neden soğuk eller ve ayaklar, neyle ilişkilidir ve permafrost dan nasıl kurtulur 45

  Neden soğuk eller ve ayaklar, neyle ilişkilidir ve permafrost dan nasıl kurtulur 68

  Neden soğuk eller ve ayaklar, neyle ilişkilidir ve permafrost dan nasıl kurtulur 59

  Neden soğuk eller ve ayaklar, neyle ilişkilidir ve permafrost dan nasıl kurtulur 57

  Neden soğuk eller ve ayaklar, neyle ilişkilidir ve permafrost dan nasıl kurtulur 47

  Neden soğuk eller ve ayaklar, neyle ilişkilidir ve permafrost dan nasıl kurtulur 49

  Neden soğuk eller ve ayaklar, neyle ilişkilidir ve permafrost dan nasıl kurtulur 63

  Neden soğuk eller ve ayaklar, neyle ilişkilidir ve permafrost dan nasıl kurtulur 86

  Neden soğuk eller ve ayaklar, neyle ilişkilidir ve permafrost dan nasıl kurtulur 65

  Neden soğuk eller ve ayaklar, neyle ilişkilidir ve permafrost dan nasıl kurtulur 17

  Neden soğuk eller ve ayaklar, neyle ilişkilidir ve permafrost dan nasıl kurtulur 60