Nemofile dokunmak - tohumların dışına çıkmakNemofile dokunmak - tohumların dışına çıkmak


Nemofile dokunmak - tohumların dışına çıkmak 16 18.02.2019, 20:18

Nemofile dokunmak - tohumların dışına çıkmak

Zaten tanıdık İhale ve çekici bitkibirçok çiçekçi, - bir nemofil. Bu çiçeğin tohumlarından büyüyen, birçok bahçıvanın ve balkonlu tencere sahiplerinin en önemli amacıydı. Yunancadan çeviri yaparken nemophila ismi "koruluk" olarak çevrilir. Bu yorum, anavatanda, Kuzey Amerika'da, on bir tür nemofili türünün tepelerin yamaçlarında ve küçük bahçelerde yetişmesinden kaynaklanmaktadır. Güzel bitkinin yerel adı, Amerikan unutmadır. Üreme için deneyimli üreticiler tohum kullanabilirler.

tohumlardan büyüyen nemofili

Nemofila - çiçekçilik için büyüyor

Floristik amaçlar için iki tip kullanılırçiçek: Nemofila Mentsis ve nemofila lekeli. Kısa saplar ve çok narin yaprakları uzun ömürlü kompozisyonlar oluşturmak için diğer türlerin kullanımına izin vermez.

Nemofila Mentsis bir yıldırKüçük pinnately disekte yaprakları ile parlak bir dal sapı olan 25 cm'yi aşmayan bir bitki. Yaprak axilleri içinde, 2.5 cm'lik bir çapa ulaşan güzel çiçekler vardır.Bu türün çiçeklerinin rengi, merkezde kahverengi veya kar beyaz bir gözle gök mavisi ile leylak rengi arasında değişebilir.

nemofil tohumlarıBenekli Nymphophilia

Bu mahsulün tohumlarından yapılan ekim dikkate alınır.deneyimsiz yetiştiriciler için en etkili ve kolay. Bitki sadece 20 cm yüksekliğe ulaşır, sapları hemen hemen toprağın yüzeyinde uzanır ve beş beyaz taç yapraklarının her birinde mor-mavi lekeler vardır.

Nemophile yaz çiçek - tohumların dışında büyüyen

Geleneksel olarak, yaz basit yöntemle büyüyorekim, fide yetiştirmeden. Haziran ayında bolca çiçek açan çiçeklenme için, Mart ayının sonunda ekim ayı geçirmek gerekir. İlkbahar donları çiçeklerden korkmaz, dolayısıyla ek sertleşme gerekmez.

Toprak ile besin toprakları kullanmakkaliteli doğal drenaj. İdeal 1: 1: 1 oranında kum, çim, humus karışımıdır. Aynı zamanda, bir toprağa hazır bir kovaya bir çorba kaşığı saf tebeşir eklemek de gereklidir - bu, toprağın asitliğini azaltmak için yapılır. Genç bir çiçekçi için mükemmel bir hobi olan tohumlardan yetişen Nemofila, 0,5 cm derinliğe kadar iner. Bitkilerin sulanması sık ve çok fazla olmalıdır. İki veya üç hafta sonra filizlenme gerçekleştirilir. Nymphophiles arasındaki mesafe 5 cm'den az ve 20 cm'den fazla olmamalıdır.Eğer yaz ortasına gelince, bitki aniden hızla solmaya başlamışsa - bu nemsizliğin bir göstergesidir. Uzun süreli çiçeklenme için, ek tohum ekimi Haziran ayında yapılır ve yaz sonunda yetişkin bitkiler yeni tomurcukların ortaya çıkmasına neden olan ölü kısımları keser.neophyte yetiştiriciliği

Toplanan sonbahar tohumları iyi kurutulmalı,kağıt torbalara koyun ve gelecek yıla kadar kuru ve oldukça serin bir yerde saklayın. Nemophile kullanmak için çok popüler bir seçenek bahçelerde ve parklarda çiçek halısı oluşturulması çağrılabilir. Uzun bir yaşam için çiçek biraz gölge ve düzenli, yüksek kaliteli sulama ihtiyacı var. Ayrıca, bitki alpin tepelerinde, çiçek yataklarında, balkon küvetlerinde ve yapay rezervuarların yakınında iyi görünecektir.

Nemofile dokunmak - tohumların dışına çıkmakNemofile dokunmak - tohumların dışına çıkmak

Related news

 • Cumhur İttifakının protokolü belli oldu
 • Evde Nişan Yemek Önerileri
 • Yazma Kenarına Yapılan Gösterişli İğne Oyası Modeli Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • İş bulma vaadiyle dolandırıcılık yapan kişilere, 3 ilde eş zamanlı Aylak operasyonu
 • Doğa Bize Emanet’ resim yarışması
 • Kurdeleden Gül Yapımı Resimli ve Videolu

 • Nemofile dokunmak - tohumların dışına çıkmak 2

  Nemofile dokunmak - tohumların dışına çıkmak


  Nemofile dokunmak - tohumların dışına çıkmak 18

  Nemofile dokunmak - tohumların dışına çıkmak 9

  Nemofile dokunmak - tohumların dışına çıkmak 13

  Nemofile dokunmak - tohumların dışına çıkmak 77

  Nemofile dokunmak - tohumların dışına çıkmak 91

  Nemofile dokunmak - tohumların dışına çıkmak 24

  Nemofile dokunmak - tohumların dışına çıkmak 59

  Nemofile dokunmak - tohumların dışına çıkmak 80

  Nemofile dokunmak - tohumların dışına çıkmak 43

  Nemofile dokunmak - tohumların dışına çıkmak 23

  Nemofile dokunmak - tohumların dışına çıkmak 23

  Nemofile dokunmak - tohumların dışına çıkmak 89

  Nemofile dokunmak - tohumların dışına çıkmak 79

  Nemofile dokunmak - tohumların dışına çıkmak 83