Nikolai Semenovich Leskov. Yazarın biyografisi 2019

Nikolai Semenovich Leskov. Yazarın biyografisi 2019

Nikolai Semenovich Leskov. Yazarın biyografisi 51 02.02.2019, 02:49

Nikolai Semenovich Leskov. Yazarın biyografisi

On dokuzuncu yüzyılın ikinci yarısı;Rus edebiyatının gerçek altın bir dönemi. Tolstoy, Dostoyevski, Chekhov, Turgenev, Nekrasov, Ostrovsky, Saltykov-Shchedrin ve Goncharov çalıştı. Bu etkileyici bir liste değil mi?

Bu dönemde yaşayan ve yazan başka bir büyük Rus yazar, çocukluğumuzdan hepimize tanıdık - Nikolai Semenovich Leskov.ormanlık biyografi

Yazarın biyografisi. Aile ve çocukluk

Gelecekteki Rus edebiyat klasiği 1831'de doğdu.Orel ilçesinde, Gorokhov köyünde yıl. Dedesi bir rahipti, babası da bir ilahiyat mezunudu, ancak araştırmacı Oryol Ceza Dairesinde çalışmaya başladı. Zorla istifa ederek ailesiyle birlikte Orel eyaletindeki Panino'ya (köy) taşınmıştır.

Yazarın çocukluğu köyü geçti. Buraya özgü "Leskov dili" nin temelini oluşturan Rus halkının dilini "emdiği" idi - bu daha sonra edebi eserlerinin ana özelliği haline gelen özel bir sunum biçimi.

Nikolai Leskov'un biyografisi,Jimnastik salonunda kötü bir çalışma yaptığını söyledi. Daha sonra yazar, kendisinin "kendi kendine öğretildiğini" söyledi. Sınavı bir sonraki sınıfa geçirmeyle ilgili sınavı geçirmeyen genç adam okulu terk etti ve Oryol Ceza Dairesinde bir yazar olarak çalışmaya başladı.

NS Leskov'un biyografisi. Ticari Hizmet

Nikolai'nin büyük oğlu babasının ölümünden sonraAilenin bakımı sorumluluğu (ebeveynleri hariç altı çocuğu vardı). Genç adam, önce Kiev Eyalet Binasında görev alan Kiev'e taşındıktan sonra, ana hattaki İngiliz işadamı A. Ya Shkot (Scott) 'da bir akrabanın ticari şirketine gitti. Görevli olarak, Nikolai Leskov sık sık ülke çapında seyahat eder. Bu yolculuklarda elde edilen bilgi ve izlenimler daha sonra yazarın eserlerinin çoğunun temelini oluşturacaktır.

solda biyografi

Nikolay Leskov. Biyografi. Yazar, nihilizce karşıdır

Dedikleri gibi mutluluk yoktu, ama talihsizlik yardımcı oldu. 1860 yılında şirket "levha ve Wilkens' kapalı ve Nikolai Semenovich o ciddiye yazma aldı St. Petersburg, taşındı.

Başlangıçta, Leskov bir gazeteci olarak hareket eder: o güncel konular hakkında makaleler ve denemeler yazdırır. Severnaya Bchela, Otechestvennye Zapiski, Russkaya Konuşma dergileri ile işbirliği yapar.

1863'te "Bir Kadının Hayatı" ve"Ovtsebyk" - yazarın ilk romanı. Ertesi yıl, ünlü romanı "Mtsensk'ten Lady Macbeth", bazı hikayeleri ve ilk romanı "Nowhere" i çıkardı. İçinde, o günlerde moda olan nihilizm, Rus halkının temel değerlerine karşı çıkıyor - Hıristiyanlık, kayırmacılık, günlük çalışmalara saygı. Nihilizmin eleştirisini de içeren bir sonraki büyük eser, 1870'de "Bıçaklarda" romanı olarak yayınlandı.

Kilise ile ilişki

Nicholas biyografisi

Din adamlarının soyundan gelen, LeskovHıristiyanlığa ve Rus hayatındaki rolüne bağlı olarak büyük önem. Rahipler, zamanlarının dengeleyici gücü olarak, "Soboryane" kroniklerine adanmıştır. Yazarın "The Righteous" koleksiyonunda hikayeler ve hikayeler var. Rus topraklarının zengin olduğu dürüst, vicdanlı insanları anlatıyorlar. Aynı dönemde, “Sealed Angel” adlı muhteşem hikaye, Nikolai Leskov adlı bir yazarın yarattığı en iyi eserlerden biri. Bununla birlikte biyografisi, daha sonra, Leo Tolstov'un etkisine boyun eğdiğini ve Rus din adamları tarafından hayal kırıklığına uğradığını ileri sürüyor. Daha sonraki çalışmaları "rahiplere" göre acı sarsma ile doldurulur.

Nikolai Leskov, 1895 yılında St. Petersburg'da 64 yaşında öldü.

Çok sayıda orijinal ve bizim tarafımızdan sevilenŞimdiye kadar Nikolai Semenovich Leskov eserleri bıraktı. Biyografisi, kendisini düşünen ve arayan bir adamın karmaşık yolunu yansıtır. Ama ne olursa olsun yaratıcı geliştirme nasıl gittiğini, şimdi "" "Lefty", "Büyülü Wanderer Lady Mtsensk ait Macbeth" ve diğer birçok kreasyonlar bilir ve onu seviyorum.

Nikolai Semenovich Leskov. Yazarın biyografisi 2019

Nikolai Semenovich Leskov. Yazarın biyografisi 2019

Related news

 • Tunusta Arap Baharı sonrası ilk yerel seçimi Nahda kazandı
 • Tanıtım videosu
 • Normal Bir Kadın Nasıl Makyajla Prensese Dönüştürülür :)

 • Nikolai Semenovich Leskov. Yazarın biyografisi 32

  Nikolai Semenovich Leskov. Yazarın biyografisi


  Nikolai Semenovich Leskov. Yazarın biyografisi 77

  Nikolai Semenovich Leskov. Yazarın biyografisi 2

  Nikolai Semenovich Leskov. Yazarın biyografisi 33

  Nikolai Semenovich Leskov. Yazarın biyografisi 82

  Nikolai Semenovich Leskov. Yazarın biyografisi 22

  Nikolai Semenovich Leskov. Yazarın biyografisi 92