Nokia Lumia 830: yorumlar ve özellikleri. Bir cep telefonunun dezavantajları ve haysiyeti 2019

Nokia Lumia 830: yorumlar ve özellikleri. Bir cep telefonunun dezavantajları ve haysiyeti 2019
26.08.2019

Nokia Lumia 830: yorumlar ve özellikleri. Bir cep telefonunun dezavantajları ve haysiyeti 90

Nokia Lumia 830: yorumlar ve özellikleri. Bir cep telefonunun dezavantajları ve haysiyeti

Nokia ticari markasının kendini kanıtlama zamanı vardırgüvenilir ve kaliteli ürünlere sahip bir şirket olarak telefon ve akıllı telefon pazarında. Elbette, herkes duyusal zamanda üretilen ilk cihazlarını hatırlar. Gerçek olay, bu arada, bugün kullanılan Xpress Music telefonlarının hattıydı. Neyin daha iyi olduğu hakkında konuşun - tuşlu telefonlar Nokia ya da akıllı telefonlar dizisi Lumia'ya dokunmayalım, çünkü her tarafın kendi görüşleri vardır. Bu yazıda "Akıllı Telefon" Nokia Lumia 830 ile ilgili en kapsamlı ve anlaşılır bir incelemeyi yapmaya çalışacağız. "Bu konuyla ilgili büyük bir genlik var. Bu nedenle, cihaz hakkında konuşmaya çalışın; Herhangi bir nedenle dayanmamaktadır.

Nokia Lumia 830 yorum

Nokia Lumia 830. Genel Bakış

Şimdi, ticaret istatistikleri, istatistiklere göre, pazarın gölgesine biraz girmiştir. Ancak, yeni cihazların gelişimi tam hızda devam ediyor ve şirketin önceki seviyeye çıkışı çok yakında çok bekleniyor.

Lumia 830 cep telefonu olarak adlandırılabilirbilgisayar. Avrupa Birliği standartlarına göre, model piyasanın orta kesimine aittir, Rusya'da ise “Lumia 830” en üst modeldir. Bu olayların sebebi, akıllı telefonun fiyatının ve fiyatının dürüst olmak zorunda olmaması gerçeğinde yatmaktadır. Bunu makalenin sonunda genişleteceğiz ve şimdi Nokia Lumia 830 akıllı telefonun genel teknik özellikleri hakkında biraz konuşacağız Bu cihazın alıcıları tarafından bırakılan geri bildirimler, telefonun performansı gibi bir parametreyi sıklıkla kapsıyor. En azından teorik olarak akıllı telefonun ne kadar hızlı düşünmesi gerektiğini tahmin etmek için, aşağıda belirtilen teknik parametreler aşağıda belirtilecektir.

Lumia 830, Qualcomm türünün platformu üzerine inşa edilmiştirSnapdragon 400, tasarımında bir modem LTE sağlıyor. Pure View simgesel ismine sahip yeni fotoğraf makinesine dikkat çekmeye değer. Ayrıca optik stabilizasyon sağlayan özel bir sistemle donatılmıştır. Akıllı telefon, Clear Black IPS adında bir ekran ile donatılmıştır. Dava, birleşik metal tipine aittir.

Nokia Lumia 830. Özellikler

Nokia Lumia 830 incelemesi

Smartphone Qualcomm temelinde inşaSnapdragon 400. İşlemci, aslında tüm yükü dağıtan ve yaklaşık olarak 4 GHz'e kadar çalışma frekansına sahiptir. Ayrı ayrı GPU Adreno 305'den bahsetmeye değer.

İşletim sistemi ve servis paketleri

Nokia Lumia 830 fiyatı

Bilindiği gibi, şu anda NokiaWindows işletim sistemini çalıştıran akıllı telefonlarını ve tabletlerini serbest bırakır. Eh, Lumia 830, elbette, bu kuralın bir istisnası değildi. Akıllı telefon, en son işletim sistemi olan Microsoft Windows Phone 8.1 sürümünde, önceden yüklenmiş olan 1 güncellemeyle birlikte Lumia Denim adı verilen bir pakete sahiptir.

ekran

Nokia Lumia 830 için kapak

Dokunmatik ekran diyagonal sahiptirClear Black IPS teknolojisinin yanı sıra 5 inç ekran. Çözümü, bir akıllı telefon için prensip olarak kötü olmayan 1280 x 720 piksel. Ekran, Multitouch teknolojisinin desteğine sahip olan kapasitif kategoriye aittir. Corning Gorilla Glass 3'ün piyasaya sürülmesiyle mükemmel güç sağlanır.

Dahili ve rastgele hafıza

Nokia Lumia 830 özellikleri

Nokia Lumia akıllı telefonun hafızası hakkında biraz konuşalım830. İncelemeler genellikle cihazın hafızasının normal kullanımı için fazlasıyla yeterli olduğunu gösterir. Prensip olarak öyle. Dahili bellek 16 GB iken, RAM 1 GB'dir. Çok iyi, çünkü sistem programları ve işletim sistemi toplamda 8 GB'a kadar çıkabiliyor. Böylece, aynı miktar akıllı telefonun kullanıcısının ihtiyaçlarına harcanmaktadır. Küçük uygulamaları yüklemek ve cihaza müzik yüklemek için bu yeterlidir. Daha fazla "yığınlanmış" uygulamalara ve oyunlara ihtiyacınız varsa, büyük olasılıkla ek olarak bir bellek sürücüsü satın almanız gerekecektir.

İletişim teknolojileri

İletişim konusunda Lumia 830 destekliyor2G, 3G ve hatta 4G standartları. İnternet üzerinden veri aktarımı çeşitli teknolojilere göre gerçekleştirilebilir. GPRS ve EDGE kullanımı, 42 Mbps'ye varan hızlarda paketlerin aktarılmasını içerir ve LTE teknolojisi, kullanıcının daha hızlı bir hızda veri aktarmasına olanak tanır: 150 Mbps. Cihazın Wi-Fi modülü, "a", "b" ve "g" dahil olmak üzere çeşitli standartlarda çalışır. Kablosuz teknoloji hakkında konuştuğumuzdan, Nokia Lumia 830 akıllı telefonun Bluetooth 4.0 versiyonuna sahip olduğunu görüyoruz.

Daha spesifik olarak herhangi bir sensör hakkında konuşalımUzayda mini cihazlar yönelimi. Tasarımında Nokia Lumia 830 telefonun yakınlık ve aydınlatma sensörleri, GPS ve Glonass sensörleri bulunuyor. Ayrıca bir pusula ve bir jiroskopun yanı sıra bir ivme ölçer içerir.

Önceden kurulmuş radyo olmadan uzun yıllardır hiçbir akıllı telefon yapamazsınız. Aynı şey bu Nokia amiral gemisi için de geçerlidir.

Karakteristik isimle ana kamera PureOldukça net bir görüntü veren View, gece çekimi için 10 megapiksel çözünürlüğün yanı sıra otomatik odaklama ve flaş özelliklerine sahip. Ek kamera cihazı neredeyse 1 Mp çözünürlük ve daha hassas olmak için 0,9 Mp'dir.

Güç kaynağı

Nokia 830 Lumia Black, diğer modellerin yanı sırarenk, 2200 mAh - etkileyici bir güç çıkarılabilir pil vardır. Akıllı telefonun şarj edilmesi kablosuz türüne aittir. Qi adlı bir standart var.

Telefonun lineer boyutları aşağıdaki üç düzlemde şöyledir: 139,4 70,7 ila 8,5 milimetre. Bu boyutlarda, cihazın kütlesi sadece 150 gramdır.

akıllı telefon Seçenekler

Bir keresinde bunun kutucuğunu not ediyoruz.Telefonun yeni bir stili var. Bu zaten bazı düşüncelere yol açmalıydı. Şirketin yeni stili, dış kısmın köşelerinden biri eğimli olan küçük bir dikdörtgen şeklinde yapılmış olmasıdır. Bu eşsiz tasarım, hızlı ve sorunsuz bir şekilde kutuyu içeri almanızı sağlar. Ambalajın tüm parçaları oldukça yoğun ve dayanıklı bir kartondan üretilmiştir.

Lumia 830'un bazı özellikleri hakkında bilgi edininkutunun kendisi zaten yardımcı olur. Bir akıllı telefon görüntüsünün yanı sıra özelliklerini anlatan yazıtlar var. Ancak, tüm bu özelliklerin aynı akıllı telefona sahip olduğu hakkında en eksiksiz ve ayrıntılı fikri elde etmek için ambalaj yeterli olmayacaktır.

Çok mütevazı satış paketi Nokia Lumia830. Bununla birlikte, içindeki talimat mevcut olmakla birlikte, ek olarak, sadece kişisel bir bilgisayar ile cihazın senkronize edilmesi için bir kablo ve 5 volt ve 1.5 amperde çalışan bir şarj aleti bulunmaktadır.

görünüm

Telefon Nokia Lumia 830

Şüphesiz, birçok insan büyük ağabeyi biliyorLumia 830 Lumia 930'dur. Bu prensip olarak mantıklıdır. Yani, tasarım açısından aralarındaki fark, eğer muazzam değilse, o zaman fark edilir, bu kesin. Kahramanımızın dikdörtgen bir görüntüsü var, büyük ve metalden yapılmış. Ağırlığına rağmen, 830 çekici bir görünüme sahiptir.

Genel olarak, daha önce adlandırılan iki model birbirine benzerDiğer. Gövdenin şekli ve konturları neredeyse aynıdır. Bu durumda, uzunluk ve genişlik, 930'uncu olan 830'luk modeldeki ile aynıdır. Akıllı telefonların kalınlığında farklılıklar gözlenir. Nokia Lumia 830, neredeyse yarım milimetre daha incedir, bu nedenle 17 gramlık kayıp. Kelimede, bu hiç de hissetmiyor, ancak her iki akıllı telefonu da alan kullanıcı hemen farkı görüyor. Şimdi akıllı telefon üreticileri kendi telefon hafif, rekabetin bu tür ince ve üretken ve Nokia açıkça başarılı olduğunu haline geldiğini sağlanması cihazları yarışıyor.

830 elimizde oldukça rahattır. Sadece metal elementlerden değil, aynı zamanda plastikten de yapılır. Yanal yüzler geniştir ve bu da çok güvenilir bir tutuş sunmamızı sağlar. Bu akıllı telefonun tasarımındaki olumsuz faktörler keskin köşeleri içerir. Bununla birlikte, bu yine göreceli bir durumdur, çünkü cep telefonunuzu sürekli olarak cebinizde taşıyorsanız bu faktör ciddi olarak önlenebilir. Diğer açılardan, akut açıları sömürüye zarar vermez. Nokia Lumia 830 cep telefonu da akıllı telefonun kullanılabilirliğini artıracak.

930 modelinin kullanıcıları bunu şikayet ettionlardan telefonun iç cihazı gizlendi. Modelin durumu, Windows Phone hayranlarının hoşnutsuzluğunun nedeni olan demonte edilemedi. Ancak, şimdi, Lumia 830 durumunda, tamamen farklı bir olay dönüşüme sahibiz. Akıllı telefona sahip olan herkes, cihazın ayrıntılarını daha yakından tanımak için telefonun arka kapağından ayrılabilir. Burada ve vakanın imalatında sadece metallerin kullanılmadığı hemen belirgindir.

Takviye dış metalikgövde. Ve plastik parçaların geri kalanı zaten ona bağlı. Bu mantıksal dal, ikincil yapıcı unsurların eklenmesiyle tamamlanmaktadır. Bazı yerlerde plastik ve metal arasında boşluklar var. Kullanıcının dışarıda bulunan "jant" kalınlığını tahmin etmesine izin verir. Yuvalar vidalarla birbirine bağlanır.

Tüm profesyoneller tanınma ile başa çıkmak değil830 ve 930'lu modeller, eğer izleyiciye ekranlarından geçtiyse. Şey, hoparlörün yanı sıra kamera merceği, cihazın sensörleri, düğmeler - hepsi aynı yerde modellerde. Tuşların arka aydınlatması olduğunu belirtmek gerekir. Birçok kullanıcı Nokia Lumia 830'un tasarım ve tasarımının pratikliğine dikkat çekiyor. Bu konuda akıllı telefon hakkında yapılan incelemeler gerçekten kusursuz olduğunu gösteriyor.

Bu çok iyi yapılmadı, bu yüzden bukonuşmacı. Bu, kalitesiyle değil, konumuyla ilgili. Ekran yüzeyinin bulunduğu düzleme göre bir konum alırsanız, o zaman açık bir şekilde bir karar verebilirsiniz: hoparlör çok "boğuldu". Bu nedenle, kir ve toz birikebilir ve onları temizlemek için oldukça sorunludur.

Arka panel çıkarılabilir. Nokia Lumia 830 cep telefonunun durumu, kullanıcının telefona zarar vermesini ve ayrıca akıllı telefonun görünebilir bir görünüme sahip olduğu süreyi uzatmasını sağlıyor. Arka panel mandallara sabitlenmiştir. Hızlı ve kolay bir şekilde çıkarılabilir. Ancak geri dönüşler biraz daha zor olacak, çünkü mandallar karşılık gelen bir tıklama gerektiriyor.

kamera

Nokia Lumia 830 kamera

Daha önce bahsedildiği gibi, akıllı telefonun ana kamerasıPure View ismine sahip. Çözünürlük 10 Mp, tasarımında bir LED flaş ve 6 lens var. Ön kamera 1,2 megapiksel bir matrise sahiptir. Yüksek çözünürlüklü video telefon kayıtları 720p'dir. Kamerayı kontrol etmek için iki uygulama kullanılabilir. Genel olarak, Nokia Lumia 830 bu açıdan çok memnun oldu ve kameranın kalitesi iyi ve oldukça kullanışlı oldu.

iletişim

İletişimde 930 ve 830 arasında modellerönemli bir fark var: Wi-Fi 802.11ас'nın en modern standardı için destek Nokia Lumia 830'da mevcut değil. Diğer iletişim parametrelerine ilişkin özellikler, diğer yönlerden modeller aynı. Bu, kablosuz iletişimin standartlarıdır ve hücresel ağlarda çalışır ve çok daha fazlası. Bu nedenle Nokia Lumia 830 akıllı telefonun tüm temel parametrelerini listeledik, inceleme neredeyse tamamlandı ve sonuçta fiyat hakkında birkaç kelime yazacağız.

Sonuç

Nokia telefon kategorisinden hemen bahsetmeye değer.Lumia 830. Bunun fiyatı - prensipte tamamen haklı olan bir üst seviye cihaz gibi. Teknik özelliklerine göre, akıllı telefon tam olarak maliyeti haklı çıkarır. Bugün "dolgular" ın, ortalamanın üzerinde "demir" seviyesi gerektiren uygulamaları kullanmak için oldukça yeterli olduğunu söylemek isterim. Nokia Lumia 830 cep telefonunun fiyatı hiç abartılmamış olsa da, teslim edilmeden önceki görevlerle başa çıkıyor. Nokia Lumia 830 şu anda 16.500 rubleye mal oluyor.

Bu akıllı telefon yeterliuygulamaları yüklemek ve multimedya dosyalarını saklamak için kullanılabilecek dahili bellek miktarı. Bu sesle, aynı anda birçok müzik dosyasının yanı sıra fotoğraf ve videoları da depolayabilirsiniz. Bu durumda, akıllı telefonunuzdan video paylaşmak çok kolaydır. Bunu yapmak için, gerekli sosyal ağın uygulamasını indirmek yeterlidir ve gelişmiş iletişim teknolojilerinin kullanımı nedeniyle, fotoğraflar saniyeler içinde indirilecektir.

Nokia Lumia 830: yorumlar ve özellikleri. Bir cep telefonunun dezavantajları ve haysiyeti 2019

Nokia Lumia 830: yorumlar ve özellikleri. Bir cep telefonunun dezavantajları ve haysiyeti 2019

Related news

 • Kuşbaşı Etli Bamya Yemeği Tarifi Videosu
 • Rus arazi aracı Shaman: Yengeç SH-8 (8 x 8) ile yeni nesil arazi aracı
 • Rusya’nın Suriye Politikası kitabı Türkiyede yayınlandı
 • Çilekli bir salata nasıl hazırlanır
 • Sarımsağın faydaları

 • Nokia Lumia 830: yorumlar ve özellikleri. Bir cep telefonunun dezavantajları ve haysiyeti 24

  Nokia Lumia 830: yorumlar ve özellikleri. Bir cep telefonunun dezavantajları ve haysiyeti


  Nokia Lumia 830: yorumlar ve özellikleri. Bir cep telefonunun dezavantajları ve haysiyeti 97

  Nokia Lumia 830: yorumlar ve özellikleri. Bir cep telefonunun dezavantajları ve haysiyeti 54

  Nokia Lumia 830: yorumlar ve özellikleri. Bir cep telefonunun dezavantajları ve haysiyeti 58

  Nokia Lumia 830: yorumlar ve özellikleri. Bir cep telefonunun dezavantajları ve haysiyeti 25

  Nokia Lumia 830: yorumlar ve özellikleri. Bir cep telefonunun dezavantajları ve haysiyeti 95

  Nokia Lumia 830: yorumlar ve özellikleri. Bir cep telefonunun dezavantajları ve haysiyeti 55

  Nokia Lumia 830: yorumlar ve özellikleri. Bir cep telefonunun dezavantajları ve haysiyeti 3

  Nokia Lumia 830: yorumlar ve özellikleri. Bir cep telefonunun dezavantajları ve haysiyeti 67

  Nokia Lumia 830: yorumlar ve özellikleri. Bir cep telefonunun dezavantajları ve haysiyeti 16

  Nokia Lumia 830: yorumlar ve özellikleri. Bir cep telefonunun dezavantajları ve haysiyeti 45

  Nokia Lumia 830: yorumlar ve özellikleri. Bir cep telefonunun dezavantajları ve haysiyeti 96

  Nokia Lumia 830: yorumlar ve özellikleri. Bir cep telefonunun dezavantajları ve haysiyeti 21