16.06.2019

Normotimik ilacın Lityum karbonat uygulamasının özellikleri 58

Normotimik ilacın "Lityum karbonat" uygulamasının özellikleri

lityum karbonat"Sedalit" (veya başka şekilde "Lityum"Karbonat "), genel inhibisyonuna neden olmaz, böylece ruh halini normalize ile bir ruh hali stabilize edici maddedir. Bu ilacın kullanımı, bir anti-manik, sedatif ve antidepresan etkisi yaratmıştır. ilacın kullanım Bu etki," Lityum karbonat, "doğrudan antagonistleri olan lityum iyonları ile tahrik sodyum iyonlarını ve nispeten kısa sürede onları hücrelerden uzaklaştırarak nöronların biyoelektrik aktivite endeksini azaltmaktır. vnogo beyin. Ek olarak, mevcut normotimicheskoe inositol metabolizması sırasında oluşan lipidler ile etkileşimde bulunduğu anlamına gelir ve biyogenik aminler ayrışmasını teşvik eder. Son olarak, önemli ölçüde dopamin ve blok olarak adlandırılan inositol-1-fosfataz aktivitesi etkisine hipokampal nöronlar duyarlılığını arttırır. şöyle , en büyük plazma konsantrasyonlarının elde ederken antidepresan maddenin farmakolojisine gibi, tipik olarak, altı ila on iki saat arasında ve yarı-ömrü değişen 1.3-2.4 gün sınırları içinde.

lityum karbonat talimatıNormotimik ajan "Lityum" üretilir.karbonat "anlamına gelir. Bu madde, alkol içinde hemen hemen çözünmez ve sadece kısmen suda çözünebilir. Şu anda satılık olan bu isimde tabletler bulunabileceği belirtilmelidir.

Yatıştırıcı ve antidepresan bir ilaç alın"Lityum karbonat" talimatı esas olarak bipolar psikoz, migren ve Meniere sendromunun manik fazının tedavisinde önerilir. Buna ek olarak, bu normotimik ajan, kronik alkolizmde agresiflik tedavisinde kullanılır. "Psikopat" tanısı olan insanlara da genellikle "Lityum Karbonat" uyuşturucu verilir. Manik depresif psikozlarda alevlenmelerin önlenmesi için kullanımı da gösterilmiştir. Çeşitli cinsel sapmaların tedavisinde bu sakinleştirici de çok uygundur. Diğer şeylerin yanı sıra, psikotropik serilerin ilaçlarına bağımlılığı tedavi etmek için en uygun araçlardan biridir.

lityum karbonat uygulamasıBir anti-manik preparat kullanın "LityumKurulan kardiyovasküler hastalık bu duygudurum dengeleyici almaktan kaçınmalıdır. Ayrıca benzer olduğunda karbonat "kesinlikle bir hastanın aşırı duyarlılık durumunda yasaktır, karaciğer ya da böbrek ciddi olarak ihlal edilmesi., bebeğini taşımayı zamanda bu antidepresan ilaç reçete edilmemelidir ve ayrıca yenidoğan bebeğin meme ile beslenmesi sırasında.

Sonuç olarak, olası hakkında söylemek gerekiyorBu sedatifin uygulanmasıyla tetiklenebilecek istenmeyen reaksiyonlar. Örneğin, bazı hasta gruplarında, orta derecede poliüri, bulantı, ağız kuruluğu, kusma ve ishal oluşabilir. Ayrıca, böbrek fonksiyon bozukluğu, hemopoezis ve kardiyak ritm bozukluğu inhibisyonu riski vardır. Uyuşukluk, el ve alopesi titremesi olabilir.Related news

 • Tirit Tarifi ( etli )
 • Göğüste astar. Hoş bir beslenme için her şey
 • Calcemin hazırlığı. yorumlar
 • Kakaolu Süt
 • İş değerlemesi. Hedefler ve yaklaşımlar hakkında kısaca

 • Normotimik ilacın Lityum karbonat uygulamasının özellikleri 83

  Normotimik ilacın Lityum karbonat uygulamasının özellikleri


  Normotimik ilacın Lityum karbonat uygulamasının özellikleri 65

  Normotimik ilacın Lityum karbonat uygulamasının özellikleri 86

  Normotimik ilacın Lityum karbonat uygulamasının özellikleri 75

  Normotimik ilacın Lityum karbonat uygulamasının özellikleri 34

  Normotimik ilacın Lityum karbonat uygulamasının özellikleri 93

  Normotimik ilacın Lityum karbonat uygulamasının özellikleri 87

  Normotimik ilacın Lityum karbonat uygulamasının özellikleri 32

  Normotimik ilacın Lityum karbonat uygulamasının özellikleri 99

  Normotimik ilacın Lityum karbonat uygulamasının özellikleri 68

  Normotimik ilacın Lityum karbonat uygulamasının özellikleri 58

  Normotimik ilacın Lityum karbonat uygulamasının özellikleri 96

  Normotimik ilacın Lityum karbonat uygulamasının özellikleri 22

  Normotimik ilacın Lityum karbonat uygulamasının özellikleri 75