Norwich Terrier: cins tanımıNorwich Terrier: cins tanımı


Norwich Terrier: cins tanımı 69 23.01.2019, 15:45

Norwich Terrier: cins tanımı

Norwich Terrier - küçük av ırkıköpekler İngiltere'den. Adını XIX yüzyılın yetmişli yıllarda yetiştiği Norwich kentinden almıştır. Irkı ürerken, siyah ten rengi, kırmızı ve siyah taneli İngiliz teriyerleri geçti. Bu nedenle, kemirgenler ve yırtıcı hayvanlar için mükemmel bir avcı ortaya çıktı. Bu köpek en küçük teriyerlerden biri olarak adlandırılabilir.Norwich Terrier

öykü

Norwich Terrier, fiyatı bugün değişiyorDoğu Anglia'da XIX yüzyılın yetmişli yıllarında 35.000 ila 50.000 ruble arasında ortaya çıktı. Irk, İrlandalı ve Yorkshire teriyerlerinin atası olan farklı türden kökenlerden doğmuştur. Ek olarak, ataları arasında günümüzde bir trampington-terrier soyu tükenmiş olabilir.

Norwich Terrier’inin deNorfolk Terrier ile ortak kökleri. Önceden, bu iki köpek, kulakların mükemmel şekli ile bir cins vardı. İngiliz Kulübesi Kulübesi sadece 1964'te Norfolk Terrier ve Norwich Terrier'ı 2 cinse ayırdı ve 15 yıl sonra Amerikan Kulübesi Kulübünü izledi. Norvich küçük çıkıntılı kulaklara sahipken, Norfolk kulakları asılıydı.

Norwich Terrier ırkı aktif olarak kullanılmıştır.tilki, yabani tavşan ve kemirgenler için avcılık. Bazı ülkelerde, sahiplerinin çoğu bir refakatçi olarak kalmasına rağmen, aktif olarak bir avcı olarak kullanılmaktadır.

görünüm

Norwich Terrier küçük, orta boy bir köpektir.boyut, 26 kg ağırlığında 5 kg ağırlığa ulaşan. Kısa bacakları ve sırt, uzun bir göğüs, gelişmiş kas sistemi ile kompakt yapılı, sıkıca yapılmış, sıkı, sıkı yapılı bir köpektir.

Hayvan, uzun bir çiviyazısı namlu, badem şeklindeki koyu renkli gözlere sahiptir. Kuyruk demirlenen üçte iki olabilir.Norwich Terrier Fiyat

Ceket rengi buğday, gri, kırmızı olabilir,standartlara göre siyah ve grizzly. Beyaz lekeler bir dezavantajdır, avda elde edilen yara izlerine izin verilir. Köpeğin vücudunda yünü serttir. Baş ve kulaklarda kısa ve pürüzsüz, boyun ve omuzlarda ise düzgün bir yaka oluşturur.

Karakter ve mizaç

Norwich Terrier müthiş bir arkadaştır. Bu enerjik, aktif, sadık, meraklı ve dostça bir köpek. Bu cins inanılmaz derecede kolay bir karaktere sahip, aynı zamanda küçük çocuklarla iyi geçiniyor ve onlar için harika bir arkadaş olacak. Ama Norwich Terrier, fiyatı çok küçük değil, daha iyi bir köpeğe nasıl davranacağını çoktan anlayan okul çağındaki çocuklu aileler için hala daha iyi.

Bu uyanık ve cesur bir üründüroldukça fazla havlama. Aynı zamanda köpek hiç saldırgan değil, herkesi sever, bu nedenle, evcil hayvanınızın iyi bir bekçi olmasına rağmen, gardiyan onu bırakmayacaktır.

Norwich Terrier kolayca ortak bir dil bulurDiğer köpekler, bir kediyle bile yaşayabilirken (gerçek sosyalleşme koşullarında). Bu durumda, bu av türünün, hamster, fare veya yabancı kedi gibi küçük hayvanları sürekli olarak kovalayacağını unutmayın.

hastalık

Genel olarak, bu oldukça sağlıklı bir ırktır. Norwich Teriyerleri, diğer ırklar gibi bazı hastalıklara yatkın olsa da, 16 yıla kadar yaşamaktadır. Temel olarak bu cinsin temsilcilerinde bir brachycephalic sendromu (yumuşak uzun gökyüzü), trakeada bir çöküş ve ayrıca epilepsi vardır.

Bakım ve bakım

Köpek çitle çevrili bir alanda tutulabilir.Norwich Terrier ırkı da rahat olacak bir apartman veya evin yanı sıra kırsal alanlarda. Kuluçkahaneler genellikle aşılanmış yavruları sunar, bu nedenle bu sorunun en başında dokunulmaz.Norwich Terrier Fidanları

Bu köpek bakımda oldukça basit. Haftada bir kez, ve her gün taraklama sırasında - taraklamanız yeterlidir. Evde yaşamak, köpek güçlü bir şekilde kirlenmez ve saçları açmaz, bu nedenle 2 ayda bir defadan daha sık olmamasına rağmen ihtiyaç duyulduğunda yıkanabilir.

Evcil hayvanınızı temiz tutunDüzeltme denilen yararlı bir prosedür (bu ölü saçları çekiyor). Köpeğin paltosu, temiz ve bakımlı bir durumda uzun bir süre kalır.

Düzeltme, bir uzmandan öğrenmeniz gereken bağımsız prosedür için olduğu gibi, kabinde en iyi şekilde yapılır.

Norwich teriyerleri inanılmaz derecede enerjik köpekler olduklarından, aktif harcama zamanı için uygun koşullar yaratmalı, onlarla çok zaman geçirmeli ve temiz havada uzun yürüyüşler yapmalıdırlar.

eğitim

Mükemmel kendilerini ödünç belirtmek gerekirbu yavruları eğitmek. Sahibi memnun etse de Norwich Terrier çok zekidir. Fakat böyle bağımsız bir köpek hâlâ obstinasyonu gösterebiliyor. Eğitimin başarılı olması için, tutarlı ve sabırlı olmak önemlidir. Bu köpek yavrusu durumu kontrol edebilen ve net kurallar belirleyebilen güçlü bir lidere ihtiyaç duyuyor.yavru köpek Norwich Terrier

Norwich Terrier'in erken sosyalleşmeye ihtiyacı var: sürekli arkadaşlarını davet etmek, köpeği komşuları, çeşitli yaşam durumlarını ve hayvanları tanımak, parklarda yürümek. Sevgi dolu ve özenli bir sahibi ile köpek tüm aile için muhteşem ve iyi yetiştirilmiş bir arkadaşa dönüşecek.

Bu muzaffer hayvan genellikle "büyük" denirküçük bir hacimde köpek ": ve aslında, hiçbir şey onun büyük kardeşleri için kabul etmez ve hatta bazı şekillerde onları aşar. Bu özverili sevgi dolu ve cesur bir kalbi olan gerçek bir arkadaş!

Norwich Terrier: cins tanımıNorwich Terrier: cins tanımı

Related news

 • Pratik Saç Düzleştirme
 • Acukalı çörek nasıl yapılır ile Etiketlenen Konular
 • Allık Sürmenin Püf Noktaları

 • Norwich Terrier: cins tanımı 51

  Norwich Terrier: cins tanımı


  Norwich Terrier: cins tanımı 85

  Norwich Terrier: cins tanımı 80

  Norwich Terrier: cins tanımı 33

  Norwich Terrier: cins tanımı 45

  Norwich Terrier: cins tanımı 62

  Norwich Terrier: cins tanımı 7

  Norwich Terrier: cins tanımı 18