Novocherkasskaya GRES ve Yaivinskaya GRES atıklarla uğraşıyor 2019

Novocherkasskaya GRES ve Yaivinskaya GRES atıklarla uğraşıyor 2019
22.07.2019

Novocherkasskaya GRES ve Yaivinskaya GRES atıklarla uğraşıyor 8

Novocherkasskaya GRES ve Yaivinskaya GRES atıklarla uğraşıyor

Novocherkasskaya GRES bulunuriçindeRostov-on-Don'a 53 km uzaklıktadır. Elektrik tüketicileri, çoğunlukla, bölgenin güneydoğusunda ve Kuzey Kafkasya'da yer almaktadır.

Novocherkasskaya GRESNovocherkasskaya GRES kapasite için tasarlanmıştırHer biri 300 MW'lık 8 güç ünitesi ile 2400 MW. Isıtma kapasitesi 75 GCal / saattir. Tasarım niyetleri farklıydı: 3x100 MW, 4x150, 4x200 (ve 6x300 MW'da durduruldu). Daha sonra iki tane daha bir birim (her biri 300 MW) oluşturmaya karar verdiler. Proje yakıtı - kömür veya gaz, yakıt rezervi - akaryakıt. Bugün Novocherkasskaya GRES, kömür madenciliği atıkları ve kömür zenginleştirmesi (antrasit shtibe (toz, çamur)) üzerinde çalışan tek şirkettir.

İnşaat 1956 yılında başladı. Ve 1965 yazında ilk güç ünitesi tamamen görevlendirildi. Gelecek 7 yıllık inşaatın hızı, yılda 1 blok. 1972 - 1973 kışında inşaat tamamlandı. 2000 yılına kadar, gaz boru hattı tamamlandı ve iki güç ünitesi gaza aktarıldı, geri kalanı yakıt ve kömür tozu yakmaya devam etti. 2007 yılında dokuzuncu bloğun inşaatı başladı. Tam Rus üretiminin bloğu, dolaşan akışkan yatak teknolojisini kullanacaktır. Böyle bir teknoloji, çevre koruma ve Avrupa emisyon standartları için en uygun seçenektir. Bu güç ünitesinin lansmanının Aralık 2014'te yapılması planlanıyor. İstasyondan üç kilometre uzakta güç mühendisleri için Donskoy köyü kuruldu. Bugün için istasyon yerleşmeyi reddetti ve sakinlerini kaderin merhametine bıraktı.

Novocherkasskaya GRES sürekli olarak modernize ediliyor. 2011 yılında Don suyunun su arıtma tesislerinin yeniden yapılandırılması tamamlandı. Yeni sistem membran temizleme teknolojisini kullanacak. Bundan önce, kazanlar için su mekanik olarak temizlendi, yani filtrelendi, daha sonra kimyasal temizlik yaptı ve şimdi onu terk etmek mümkün oldu (ve reaktiflerden da). Bu, Novocherkassk'ın ve tüm bölgenin doğası ve nüfusu üzerindeki insan kaynaklı zorlanmayı önemli ölçüde azaltacaktır. Modernizasyon ve gaz arıtma devam ediyor. Yeni elektrostatik presipitatörler, beşinci, yedinci ve sekizinci bloklarda devreye sokulmaktadır (sonuç olarak, saflaştırma derecesi% 99.5'e yükseltilmiştir).

Yayvinskaya GRESYayvinskaya GRES, Yaiva köyü yakınlarında inşa edildiPerm Bölgesi. Almanya'dan "E.On" endişesine ait. İnşaat 1955'te başladı. 1963'te ilk blok faaliyete geçti ve iki yıl - kalan üçü. İstasyonun güç üniteleri 1016 MW, termal güç 49 Gcal / saat. Proje yakıtı Kizel ve Kuznetsk havzalarından kömürdür. 1987'den beri ana yakıt doğalgazdır. 28 Mayıs 2013'te, OOO LUKOIL-PERM'ye ait alanlardan kaynaklanan petrol gazı yakmaya başladılar. GRES, Verkhnekamsk bölgesine ve Berezniki-Solikamsk sanayi kompleksinin işletmelerine elektrik sağlamaktadır. 2011 yılından bu yana istasyonun bir parçası olarak, doğalgazda yüksek verimli yeni bir 429 MW kombine çevrim gaz türbini çalışıyor. 2022'ye kadar ilgili gazın kullanımı% 95'e çıkarılacak. Yayvinskaya GRES - Rusya'da son APG kullanımına aktarıldı. İlgili gaz, ön temizlik yapılmadan fırına gidecek.

Stavropol eyalet bölgesi güç istasyonuStavropol Devlet Bölgesi Güç İstasyonu - IES, şehirde bulunanStavropol Bölgesinin Solnechnodolsk. Gücü 2400 MW, ısı çıkışı 220 Gcal / saat. Proje yakıtı - doğal gaz, acil durum yedek - yakıt yağı. GRES'in Kuzey Kafkasya'nın enerji potansiyeli içindeki payı% 25'tir. Elektrik üretimi hacimleri -% 35. Sekiz 300 MW'lık güç ünitesinin ilki 1975'te ve sonuncusu 1983'te başlatıldı.

Önümüzdeki yıllarda yeni bir inşaat420 MW kapasiteli güç ünitesi. Bu ünite, yaklaşık% 58-60'lık bir verimlilikle kombine çevrim olacaktır (mevcut güç ünitelerinin mevcut verimliliğine karşı% 33). Blok, 2016 yılında piyasaya sürülecek olup, bu da gaz tüketiminde bir azalmaya, elektrik maliyetinde bir düşüşe, baca gazı emisyonlarının ve ılık suyun salınmasına yol açacaktır. Gürcistan ve Azerbaycan'a fazla elektrik satılacak. 2007-2009 döneminde santralin 800 MW'lık bir alana genişletilmesi planlandı, ancak müşteri ile inşaatçılar arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle iş kesintiye uğradı. Baksanskaya HPP'sindeki terörist eylem, devlet ilçe güç istasyonunun güvenliğini sağlamaya yönelik pozisyonları gözden geçirmeyi gerekli kıldı. Teröristlerin saldırısından devlet güç santralinin çeşitli savunma hatlarından entegre bir sistem inşa ediliyor.

Novocherkasskaya GRES ve Yaivinskaya GRES atıklarla uğraşıyor 2019

Novocherkasskaya GRES ve Yaivinskaya GRES atıklarla uğraşıyor 2019

Related news

 • Sigarayı bıraktıran kür tarifi
 • Dekorasyonda Aksesuarların Önemi Ve Seçimi
 • Juventus: 3 - Bologna: 1 MAÇ SONUCU
 • Mavi Gözler İçin Makyaj Seçimi Nedir
 • 5 Dakikalık Tatlılar: Tatlı Kriziniz Geldiğinde Beklemeyin

 • Novocherkasskaya GRES ve Yaivinskaya GRES atıklarla uğraşıyor 39

  Novocherkasskaya GRES ve Yaivinskaya GRES atıklarla uğraşıyor


  Novocherkasskaya GRES ve Yaivinskaya GRES atıklarla uğraşıyor 61

  Novocherkasskaya GRES ve Yaivinskaya GRES atıklarla uğraşıyor 28

  Novocherkasskaya GRES ve Yaivinskaya GRES atıklarla uğraşıyor 53

  Novocherkasskaya GRES ve Yaivinskaya GRES atıklarla uğraşıyor 73

  Novocherkasskaya GRES ve Yaivinskaya GRES atıklarla uğraşıyor 93

  Novocherkasskaya GRES ve Yaivinskaya GRES atıklarla uğraşıyor 53

  Novocherkasskaya GRES ve Yaivinskaya GRES atıklarla uğraşıyor 10

  Novocherkasskaya GRES ve Yaivinskaya GRES atıklarla uğraşıyor 23

  Novocherkasskaya GRES ve Yaivinskaya GRES atıklarla uğraşıyor 2

  Novocherkasskaya GRES ve Yaivinskaya GRES atıklarla uğraşıyor 90