Çocuğu bir emziciden ne zaman ve nasıl ayıracağızÇocuğu bir emziciden ne zaman ve nasıl ayıracağız

21.05.2019

Çocuğu bir emziciden ne zaman ve nasıl ayıracağız 50

Çocuğu bir emziciden ne zaman ve nasıl ayıracağız?

Evde yeni doğmuş bir bebek ileFarklı doktorlardan tek bir cevabı olmayan bir soru. Bir mankene ihtiyacım var mı? İlk bakışta, kukla neredeyse anında bebeği sakinleştiren vazgeçilmez bir yardımcısı gibi görünüyor. Bununla birlikte, uygulamasının zıt tarafı vardır. Çocuk o kadar çok alıştırır ki, ebeveynler başka bir soru sormaktadır: çocuğu emzikten nasıl ayıracaklar?

Dünyada ortaya çıkmış, yeni doğmuş bir bebeksadece konjenital refleksler. Ana refleks emiyor. Bilge doğası, bebeği beslemenin gerekliliğini sağlayarak, doğumdan emilme yeteneği kazandırmıştır. Bir yandan emmenin rolü basittir, çünkü hiçbir şey daha kolay değildir, ama öte yandan, en önemli görevi yerine getirir - bu refleks sayesinde, bebek hayati bir beslenme alır. Bu nedenle, yeni doğmuş bir bebek doğum stresine maruz kaldığında, emzirdiği zaman, sakinleştirici ihtiyacını karşılayarak sakinleşir. Bununla birlikte, kukla emzik kullanarak istismar edilmemelidir. Bazı ebeveynler, bebeği sakinleştirmeye çalışmak için, herhangi bir sebeple ona emzik verir, ancak daha sonra bu kukla bir alışkanlık zalim bir şaka oynayabilir. Bebek, ebeveynleri emzirme sürecine çok alışkındır, çocuğu meme ucundan nasıl ayıracağını bilmeden, psikologlara dönmeye zorlanır.

Ama her şeyden önce, bazen, ağlayarak, çocuk her şeyin onunla doğru olmadığını söylemeye çalışır, ebeveynlerinin yardımına ihtiyacı vardır. Yetişkinler ağlayan ağzı bir emziği ile kapatmaya çalışırken.

Nipel kullanmanın tehlikeleri beklemekteannenin göğsünden beslenen bebeklerin yanı sıra. Bir kukla, kısa bir süre içinde emzik, daha sonra bir meme aldıklarında onları karıştırır. Meme ucuna alıştırmanın sonucu olarak, bebek annenin göğsünü yanlış emmeye başlar.

Bir çocuğu nipelden nasıl ayıracağınızı araştırmak,Ebeveynler bazen çocuğun parmaklarını emzirme niyetine dayandırır. Emme refleksinin tatmin edici olması bebeğin parmaklarını yalamasına neden olur. Bu durumda, bir mankenden vazgeçme sürecini başlatamazsınız. Doktorlar bu tür eylemlerden düşüncesiz anne uyarmak, o kadar ince derili, sen ağız ve sindirim sistemi mukoza zarını yakabilir. Daha az çaresiz doktorlar, bebeği sakinleştirmenin bu tür yöntemlerine karşı uyarıyorlar; tatlı tat bebeğiniz sakin olun ve uykuya düşecek, ancak, vücut bal veya meyve suyu damlacıklarını sindirmek mümkün olacak sindirim sistemini hiçbir alerjik reaksiyonlar ile cips yeni bir ürün aktarabilir ve henüz kararlı olacağı garantisi yoktur. Ayrıca, tatlı bir meme ucu seven bir bebeği sütten çıkarma süreci daha da zorlaşacaktır.

Çocuğun nasıl giyileceğine dair bir yol bulmaya çalışıyorum.Emzikler, ebeveynler yavaş yavaş büyüyen, çocuk emmeye daha az ihtiyaç duyacağını bilmeli. Reflü başlangıcı olarak 6 aya kadar refleks emme, solmaya başlar ve bebek kendisi için yeni bir dünyanın temellerini kavramaya başlar. Bu noktada, bebeğin meme ucunu silerek harekete geçmelisiniz.

Bir çocuğu bir nipelden nasıl kurtaracağınızı bilmek, anne ve babanın bademcikli bir şekilde hardalla yağlanmasına neden olan bir durum varsa, ebeveynler çok daha az problem yaşayacaklardır.

İlk kural. Bebeğe herhangi bir nedenden dolayı bir meme ucu vermeyin. Aksi takdirde, sürekli olarak kullanırsanız, nipelden nasıl çekilir?

İkinci kural. Bebeğin yiyeceği oldukça farklı hale gelene kadar bekleyin. Meraklı bir çocuk, merakını tatmin edecek başka aktiviteler bulacaktır.

Üçüncü kural Bir emziği tatlı bir şeye batırdığınızda durumu kötüleştirmeyin. Bu sütten kesme sürecini zorlaştırır.

Dördüncü kural. Çocuğunuza azami dikkat gösterin, onunla iletişim kurun, tüm arzularını ve endişelerini öğrenin. Bir emziğin çığlık kırıntısının ağzını kapatma işlemi yerine, anksiyetenin nedenlerini ortaya çıkarmaya çalışın. Bir çocuğu nipelden nasıl kurtaracağınızı bilmiyorsanız, bir buçuk yaşından büyük bir çocuk bir psikologdan yardım isteyin. Meme uçlarındaki kısır döngüsel çemberin üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır.

Çocuğu bir emziciden ne zaman ve nasıl ayıracağızÇocuğu bir emziciden ne zaman ve nasıl ayıracağız

Related news

 • Ana güzel sanat türleri
 • Erdoğan, Beşiktaşta saldırının yapıldığı noktada dua etti
 • Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri
 • Süslemeli Yeni Doğan Kız Bebek Yelek Yapılışı Türkçe Videolu
 • Botoks fiyatları ile Etiketlenen Konular

 • Çocuğu bir emziciden ne zaman ve nasıl ayıracağız 99

  Çocuğu bir emziciden ne zaman ve nasıl ayıracağız


  Çocuğu bir emziciden ne zaman ve nasıl ayıracağız 20

  Çocuğu bir emziciden ne zaman ve nasıl ayıracağız 27

  Çocuğu bir emziciden ne zaman ve nasıl ayıracağız 72

  Çocuğu bir emziciden ne zaman ve nasıl ayıracağız 54

  Çocuğu bir emziciden ne zaman ve nasıl ayıracağız 45

  Çocuğu bir emziciden ne zaman ve nasıl ayıracağız 75

  Çocuğu bir emziciden ne zaman ve nasıl ayıracağız 8

  Çocuğu bir emziciden ne zaman ve nasıl ayıracağız 98

  Çocuğu bir emziciden ne zaman ve nasıl ayıracağız 16

  Çocuğu bir emziciden ne zaman ve nasıl ayıracağız 20

  Çocuğu bir emziciden ne zaman ve nasıl ayıracağız 20