Çocuk geceleri uyanık bir histeri ile uyanır: Ne yapmalı

Çocuk geceleri uyanık bir histeri ile uyanır: Ne yapmalı?

Uykusuz geceler herkesin karşı karşıya olduğu şeydiristisnasız, genç anne. Yeni doğan bebeklerin gece beslenmeye ihtiyacı vardır, genç okul öncesi çocuklar bazen yataklarını ıslatır veya tuvaleti ziyaret etme ihtiyacını hissederek uyanırlar. Bütün bunlar normal günlük durumlardır. Ve eğer bir çocuk histerik ve çığlıklarla gece uyanırsa, gözyaşlarına boğulursa? Bu davranışın nedeni ne olabilir, bu durumda ebeveynler için uygun davranışlar nasıl olabilir?

Çocuk bir gece histeri ile uyanır.

Bebekler neden geceleri uyanır?

En küçük için tek iletişim aracı- ağlıyor ve bağırıyor. Yenidoğanlar kendi ihtiyaçlarını fark etmezler ve hatta daha fazlasını yetişkinlere açıklayamazlar. Ya gece çok küçük bir çocuk histeri ile uyanırsa? Çoğu zaman, olanların nedeni bebeğin fizyolojik ihtiyaçlarıdır. Yenidoğan, kirli bir bebek bezi nedeniyle rahatsızlık hissedebilir veya aç hissedebilir. Bazen çok küçük çocuklar uyanır çünkü oda çok soğuk veya sıcaktır. Anksiyete olasılığını ortadan kaldırın ve bebeği uyutun. Çocuk ağlamaya devam ederse ve uzun bir süre uykuya dalmazsa, muhtemelen kolik rahatsızlığı çeker. Bu sorundan şüphe edilirse, bebeğin karnını nazikçe masaj yapmak mantıklıdır.

Çocuk geceleri uyanır ve histerik çığlık atıyor

Üç yaşın altındaki çocuklarda gece histeri

Bir bebekte ilk dişlerin görünüşüPek çok çocuğun huzursuz olduğu dokunaklı bir olay. Çocuk şu anda ağlayarak ve çığlık atarak geceleri uyanırsa şaşırmayın. Bir bebeğin diş çıkarma ile rahatsızlığını azaltmanın birçok yolu vardır. Bunların en kolayı, kemirilmiş olabilen ve dişetlerinin diş etlerini özel bir jel ile düzenli olarak yağlayabilen oyuncak dişlikleri satın almaktır. Ancak gece beslemesi geçmişte kaldı ve dişler güvenli bir şekilde büyüdü. Ya bir gün bir çocuk histerik içinde uyanırsa? 2 yaş özel bir yaştır. Çocuklar zaten ebeveynleriyle nasıl iletişim kuracaklarını biliyorlar, ancak yaşam deneyimleri tüm düşüncelerini doğru ve net bir şekilde formüle etmek için yeterli değildir. Aslında, geceleri histerinin tüm nedenleri iki kategoriye ayrılabilir: fizyolojik ve psikolojik. İlk durumda, çocuk muhtemelen içmek, tuvalete gitmek ya da farklı bir rahatsızlık yaşamak istiyor. Ikinci - histerik bir kabus, parlak izlenim ya da psiko-duygusal şok neden olur. Çocuk geceleri uyanırsa ve sıklıkla histerik çığlık atıyorsa, nöroloğa göstermesi mantıklıdır. Bazen bu davranış sinir sisteminin bozulmasının bir belirtisidir. Bir kerelik histerikler, bazı akut hastalıkların başlangıcını işaret edebilir.

Çocuk geceleri ne yapması gerektiğini histeri ile uyandırıyor

Overwork - geceleri histerik nedeni

Çoğu zaman ağlayan ve uyanan geceleri uyanır.Günde boğulmuş bir çocuk. Bebeğiniz çok fazla yürüyor, aktif oyunlar oynuyor ya da sıra dışı bir yeri mi ziyaret ediyor? Muhtemelen sinir sistemi yorgun. Çocuk günlük aktiviteden sonra histerik bir uyumla gece uyanırsa ne olur? Bebeğin gününü gözden geçirin ve sinir sistemini aşırı yüklememeye çalışın. Unutmayın, 5 yaşından önce her çocuğun bir gün uykusuna ihtiyacı vardır. Birçok çocuk 2 sene öğle yemeğinden vazgeçmeye çalışıyor. Ancak, bebeğin gündüz uykusunun yokluğunu iyi tolere ettiği görülse bile, ebeveynler böyle bir rejime katılmamalıdır. Çocuğu günde en az 40-60 dakika uyuyalım. Böyle bir dinlenme bebeğin sinir sistemi için gereklidir.

Canlı gösterimler her zaman kullanışlı değildir

Hayvanat bahçesine gitme, büyükanneni ziyaret etme ya daparlak bir çizgi film izlemek - bunlar küçük bir kişinin hayatındaki tüm gerçek olaylar. Bebeği alışılmadık bir yerde sıradan bir yürüyüş bile yapabilir ya da yeni bir mağazayı ziyaret edebilirsiniz. Ebeveynlerin çoğu çocukları şaşırtmaya ve hayatlarını gerçekten canlı hale getirmeye çalışırlar. Eğer ilginç ve hareketli bir günün ardından, çocuk geceleri histerik, çığlıklar ve çığlıklar ile uyanırsa, bu tür davranışları anlamak zordur. Ama aslında bunun sebebi sinir sisteminin aşırı yüklenmesinde yatmaktadır. Bebek olumsuz bir şeyden çok etkilendiyse, bir rüyada tam bir kabus görebilir. Ebeveynler, aşırı histeriler temelinde gece histeri olasılığını en aza indirmeye çalışmalıdır. Çocuğun yaşına göre eğlence seçin. Çocuğa sıra dışı bir şey göstermek istiyorsanız, bu gibi yürüyüşlerin süresini en aza indirin. Çocuğu olumsuz bilgilerden koruyun. Karikatürler sadece pozitif görüntüler içermeli, küçük çocuklara yetişkinlere yönelik yayınlara hiç bakılmamalıdır. Bu akşam haberleri sizin için banal görünüyor ve bir çocuk askeri eylemler veya bir spikerin katı sesi hakkında bir hikaye korkutmak olabilir.

Çocuk histeriklerde 2 yıldır uyanır.

Ailenin stres ve olumsuz durumu

Uyku bozuklukları - ailelerde yaygın bir fenomenolumsuz psikolojik bir durumla. Eğer ebeveynler sıklıkla yemin ederse, yüksek sesle konuşurlar ya da birbirlerine saygısız davranırlarsa, çocuk geçer. En küçük çocuklar bile, yetişkin hanehalkı üyelerinin ruh halini sezgisel olarak hissederler. Aile sorunları çocuğun sinirlenmesine neden olur. Çocuk, ebeveynlerden birinin aileden ayrılacağını, hatta büyüklerin kavgaları için kendisini suçlayacağından korkabilir. Böyle durumlarda ne yapmalı? Sorunu kökende çözmeye çalışın - aile içinde ilişkiler kurmak için.

Çocuk her saat histerikle uyanır.

Çocuk çığlık atıyor ama uyanmıyor

Gece histeriklerinin bir şekli ebeveynleri korkutuyordiğerlerinden daha fazla. Bazı çocuklar çığlık atıyor ve gece ağlıyor, sonuna kadar uyanmıyor. Bu tür histerik yanlardan gerçekten korkunç görünüyor - bir kerede bir çocuk uyandırmak her zaman mümkün değil, o kükrer ve bükülür, rahatlatıcı bir yetişkin iter. Bebek nihayet uyandığında, birkaç dakikalığına kendi başına gelir, etrafındaki her şeyi kendi hayatında ilk defa görür gibi görür. Ne yapmalı, gece çocuk bir histerik ile uyanır ve bir rüyadan kesin olarak uyanamaz mı? Uzmanlar bebeğin ani uyanmasını önermiyorlar. Çocuğu sakinleştirmeye çalışın, hafifçe vurun, sakin bir sesle konuşun veya bebeği kollarınıza alın. Bir rüyada histerikler düzenli olarak tekrarlanırsa - bir nörolog ile iletişime geçin.

Bir çocuk bir sinir krizi çığlığı ile gece uyanır

Çocuk geceleri histeri ile uyanır: ebeveynler ne yapmalı?

Herkesin periyodik olarak gece histerikleri ortaya çıkarçocuk. Bu tür olaylar düzenli hale gelene kadar ebeveynlerin kaygısının hiçbir nedeni yoktur. Ama çocuk uyanırsa ve çığlık atırsa? Bu durumda ebeveynler için en önemli şey sakin kalmaktır. Histeri nedenini belirlemeye çalışın. Çocuğun fizyolojik ihtiyaçları ile ilgili ise, karşılanması gerekir. Üç yaşından büyük bir çocukta histerikler gözlendiğinde, sevgili çocuğa endişesinin sebebini sormaya çalışmak mantıklıdır. Bebeği sakinleştir ve yatağına koy, bir süre otur. Çocuk her gece histerik ile geceleri uyanırsa veya kabuslar düzenli hale gelirse, sorunu ve tedavi amacını belirlemek için doktora başvurmak mantıklıdır.Related news

 • Düğün yağmur yağması iyi bir işarettir
 • Sinirsel mide ağrısına ne iyi gelir ile Etiketlenen Konular
 • Nasıl Üretilir
 • Trend saç modelleri ile Etiketlenen Konular
 • Anlatımlı Bebek Örgü Rengarenk Hırka – Nurgün Tezcan

 • Çocuk geceleri uyanık bir histeri ile uyanır: Ne yapmalı

  Çocuk geceleri uyanık bir histeri ile uyanır: Ne yapmalı


  Çocuk geceleri uyanık bir histeri ile uyanır: Ne yapmalı

  Çocuk geceleri uyanık bir histeri ile uyanır: Ne yapmalı

  Çocuk geceleri uyanık bir histeri ile uyanır: Ne yapmalı

  Çocuk geceleri uyanık bir histeri ile uyanır: Ne yapmalı

  Çocuk geceleri uyanık bir histeri ile uyanır: Ne yapmalı

  Çocuk geceleri uyanık bir histeri ile uyanır: Ne yapmalı

  Çocuk geceleri uyanık bir histeri ile uyanır: Ne yapmalı

  Çocuk geceleri uyanık bir histeri ile uyanır: Ne yapmalı

  Çocuk geceleri uyanık bir histeri ile uyanır: Ne yapmalı

  Çocuk geceleri uyanık bir histeri ile uyanır: Ne yapmalı

  Çocuk geceleri uyanık bir histeri ile uyanır: Ne yapmalı

  Çocuk geceleri uyanık bir histeri ile uyanır: Ne yapmalı