Çocukları çivi çakmak için nasıl ve herkese yollarım 2019

Çocukları çivi çakmak için nasıl ve herkese yollarım 2019
25.08.2019

Çocukları çivi çakmak için nasıl ve herkese yollarım 55

Çocukları çivi çakmak için nasıl ve herkese yollarım?

Çocuğunuzun sürekli ellerini çektiğini fark ettinizağıza gidip tırnaklarında kemiriyor mu? Çoğu ebeveyn, maalesef bu soruna gereken önemi vermiyor. Tüm kontrol önlemleri el çığlık atmak ve alkışlamakla sınırlıdır ve sadece birkaçı çocuğun neden bunu yaptığını merak etmektedir. Çocukların çivilerini kemirmelerini nasıl sağlayacaklarını anlamak için, öncelikle bunun gerçek sebeplerini anlamak gerekir.

çivi çakmak için çocukların nasıl atılabileceği

Çivi veya kabukların etrafına vurma zararlı alışkanlığıÇocukken, kural olarak, stresli durumlara uyum sağlamanın yollarından biri, güçlü deneyimler üzerine bir tepki. Ve çocuk ne olduğunu fark edemez. Bir anaokulunda Yeni karmaşık bir görev, oyun alanında ya da bir partide çocukların alışılmadık bir ortamda gerginlik hissi - Eğer bebeğiniz bu tür olağandışı durumlarda tırnaklarını ısırırm tespit edersek, o zaman neden stres içindedir.

ısırık çivi çakırAyırmak buna değmez mi?

Bazı ebeveynler, yaşla birlikteBu alışkanlık kendi başına kaybolur. Fakat bilinçaltında, çok sıkı bir şekilde kök salıyor - pek çok yetişkin, çivi çakıyor, bunu çocukluktan beri yapmış. Soruna zamanında dikkat etmezseniz ve çocuğunuzun çiviye maruz bırakılmasının bir yolunu bulamazsanız, çok hoş olmayan sonuçlarla yüz yüze gelebilirsiniz:

 • çivi ve parmak şeklindeki kusurlar;
 • Tırnaklara ve cilde tırnakların yakınında hasar, kanama ve morarma;
 • tırnak büyümesinin yavaşlaması;
 • diş ve diş etleri ile ilgili sorunlar;
 • okolonogevoy yüzeyinin enfeksiyon riski;
 • tırnak altına biriken çamur ve mikroorganizmalar tükürük içine nüfuz edeceğinden, vücut sürekli olarak viral ve mikrobik enfeksiyonlara saldıracaktır.

Çocuğa nasıl yardım edebilirim?

O halde, çiviyi çiviye çakmaktan alıkoymalıyız. Ama bunu nasıl yapacağız? Her şeyden önce, kötü alışkanlık fark ederseniz, onu azarlamak fikrinden vazgeçin. Bu sadece yardımcı olmaz, aynı zamanda durumu şiddetlendirecektir: cezanın, tahriş ve kaygı korkusu "toprağı güçlendirecektir".

Psikolojik nedenleri anlamak önemlidirböyle bir davranış. Çocuğunu rahatsız eden şeyi, yaşadığı ya da çok heyecanlı olduğundan dolayı öğrenin. Dikkat çekmeyen bir sohbetin yardımıyla sadece ona ne olduğunu öğrenemez, aynı zamanda bu ya da bu durumda doğru kararı bulmasına yardımcı olursunuz.

Çocuklarda kemirmenin tırnaklarıÇocukların nasıl kemirilmesi gerektiğine inanılır.tırnaklar, önemli bir nokta, stresi azaltmak için teknikler almayı öğrenmektir (bu, tesadüfen çocuğunuz için ve yetişkinlikte yararlı olacaktır). Örneğin, bazı insanlar birkaç kez sıkıca sıktığında ve yumruklarını açtıklarında sakinleşirken, diğerleri de derin nefes ve ekshalasyonlarla ölçülür. Hala alışkanlıklarla uğraşırken, bebeğin dikkatini dağıtmaya çalış ve ellerini ağzına her ulaştığında ellerini tut.

Çocuklarda çivi kemiği alışkanlığı oluşuroldukça sık (7 ila 10 yaş arası çocukların yaklaşık% 30'u bunu tecrübe ediyor), bu yüzden kendiniz sakin olun, çocuğunuzu derhal boşaltansanız bile işe yaramayacaksınız. Bu süreci hızlandırmak için, bir eczanede özel bir krema veya renksiz bir tat ile renksiz bir vernik aldım - birkaç kez hissettim, çocuk bir kağıda parmaklarını o kadar isteyerek çekmeyecek. Büyük kızlar için bu problemi daha etkin bir şekilde çözebilirsiniz: örneğin kızınızı güzel bir manikür yapın. Bu güzelliği bozmak istemiyor!

Çocukları nasıl çivi altına almanın yollarını araştırırken, çocuğun nasıl göründüğüne bakmaksızın, çocuğu sevdiğini bilmeniz gerektiğini unutmayınız.

Bitirmek için karar vermeye çalışınKötü bir alışkanlık ile kendini aldı. Tırnakları kemirmenin neden zararlı olduğunu söylemek gerekir. Her durumda, bu önemli karar çocuğun kendisi tarafından yapılırsa, sorunla başa çıkmak çok daha kolay olacaktır.

Çocukları çivi çakmak için nasıl ve herkese yollarım 2019

Çocukları çivi çakmak için nasıl ve herkese yollarım 2019

Related news

 • Hedefimiz Manş Denizi
 • Kompakt Opel Meriva
 • Tek yumurta ve çift yumurta ikizlerinin farkları
 • Anne Sütünü Arttırmak İçin Neler Yapabiliriz
 • Burun Estetiği Sözlüğü

 • Çocukları çivi çakmak için nasıl ve herkese yollarım 74

  Çocukları çivi çakmak için nasıl ve herkese yollarım


  Çocukları çivi çakmak için nasıl ve herkese yollarım 43

  Çocukları çivi çakmak için nasıl ve herkese yollarım 5

  Çocukları çivi çakmak için nasıl ve herkese yollarım 99

  Çocukları çivi çakmak için nasıl ve herkese yollarım 10

  Çocukları çivi çakmak için nasıl ve herkese yollarım 100

  Çocukları çivi çakmak için nasıl ve herkese yollarım 73

  Çocukları çivi çakmak için nasıl ve herkese yollarım 45

  Çocukları çivi çakmak için nasıl ve herkese yollarım 6

  Çocukları çivi çakmak için nasıl ve herkese yollarım 16

  Çocukları çivi çakmak için nasıl ve herkese yollarım 29

  Çocukları çivi çakmak için nasıl ve herkese yollarım 22

  Çocukları çivi çakmak için nasıl ve herkese yollarım 28

  Çocukları çivi çakmak için nasıl ve herkese yollarım 51

  Çocukları çivi çakmak için nasıl ve herkese yollarım 25