Odintsovoda Zafer Piskopos Kilisesi - eski Rus geleneklerinin canlanması 2019

Odintsovoda Zafer Piskopos Kilisesi - eski Rus geleneklerinin canlanması 2019
21.08.2019

Odintsovoda Zafer Piskopos Kilisesi - eski Rus geleneklerinin canlanması 31

Odintsovo'da Zafer Piskopos Kilisesi - eski Rus geleneklerinin canlanması

Moskova'daki Ortodoks kiliseler gerçekten doğruluyorMoskova altın başlı "ifadesi. Başkentimiz yaklaşık bin kilise ve şapel barındırıyor. Bununla birlikte, sadece antik tapınaklar kenti ve bölgeyi süslemekle kalmıyor, yenileri de inşa edilmektedir. Yakın bir tarihte, katedral Moskova Bölgesi Odintsovo'daki Aziz George galası onuruna kutsandı. Tapınak, Gladyshev AG'nin girişimi ile şehrin 50. yıldönümü için inşa edilmiştir. - Odintsovo şehrinin başkanı.

Odintsovo'daki St. George Kilisesi

Yeni katedral Rus tarzında inşa edilmiştir. İki üst kat ve bir bodrum alanı, toplam ağırlığı 18.5 ton olan çan setli bir çan kulesi vardır. Şimdi Odintsovo çan zilini kapsıyor.

Odintsovo, Moskova Bölgesi

St. George kilisesinin inşası ve süslemesi sırasındaOdintsovo antik stillerinde galip yeni teknolojilerle birlikte kullanıldı. Birinci kat (yarı bodrum) antik Bizans tarzında beyaz taştan yapılmıştır. İkinci katın simgesel duruşu, Andrei Rublev'in geleneklerinin ardılı XV. Yüzyılda yaşayan Moskova simge ressamı Dionisy'nin tarzında yürütülür. Üst katın simgesel duruşu daha sonraki bir barok ve imparatorluk tarzında yapılır, Palekh'ten ustalar parçaları üzerinde çalışırlardı. Aziz görüntüleri ile üst kattaki vitray pencereleri gerçek alaşımlardan yeni teknolojiler kullanılarak üretilmektedir.

Tapınağın kutsal patronları

Aziz George Kilisesi'nin koruyucu azizleriOdintsovo'nun çok şey var. Zemin katta peygamber ve vaftizci John the Baptist onuruna kutsandılar. Ve şans eseri değil, çünkü bir yazı tipi var ve Vaftiz Alameti gerçekleşiyor.

orta kat aşağıda ele alınacaktır Bakire "Iver" nin Simge, onuruna bir taht, hem de Aziz Nicholas ve Radonezh Aziz Sergius onuruna bir şapel bulunmaktadır.

En üst katta, Kutsal Rahib Alexander Svirsky ve kutsal şehit Tatiana şerefine bir Şapel olan Zafer Kutsal Büyük Şehit George şerefine bir taht var.

Iveron kutsal Meryem Ana'nın Simgesi

Tanrının Annesi İber Simgesinin bulunmasının geçmişiIX. yüzyılda başlar. İmparator Theophilus, şu anda ikonoklasm ​​sapkınlığına düşmüş Bizans'ta yönetti. Ülkenin dört bir yanındaki kılıçları yakma simgesi sakinlerinden el koydular. Dindar bir kadının evinde askerler Meryem ikonuna bir kılıçla çarptı, ancak Kutsanmış Bakire'nin yanağından gerçek kan patladı. Askerler korktular ve evden ayrıldılar ve kadın deniz kenarına bırakarak ikonu kaydetmeye karar verdi. Ve burada da bir mucize oldu, ikon suda kalmadı, dikey bir konumda kaldı.

Bir kadının oğlu daha sonra manastıra gitti.Mucizeyi anlattığı Athos, ikonun başına geldi. Bu hikaye manastırda korunmuştur. Ve şimdi, ortaya çıkan mucizeden 170 yıl sonra, ikon, İber'deki İberya manastırının kıyısına yakındı. Aynı zamanda dik bir konumda da ateşli bir koltuğa çıktı.

Sadece kıskanç bir duadan sonra, bir rüyada vahiy olan keşişlerden biri, simgeyi alabilirdi. Vahiyde, Tanrı'nın Annesi, sudaki ikonunu takip etmesini emretti.

Ve edinimden sonra başka bir mucize oldutürbelerin. Simge, manastırın kapılarına birkaç kez tapınağa yerleştirildi. Kardeşler onu tekrar tapınağa götürdüler. Cennetin Kraliçesi vizyonda kendi manastırın koruyucusu olma isteğini söyleyene kadar. Bu nedenle İber simgesine kaleci denir.

Manastırı bir kereden fazla, birçok mucizeyi veŞifa bu türbeden geldi. Simge, hem sıradan insanlar hem de kraliyet ailelerinin duaları için getirdiği çok sayıda hediye ile asılır. Rus çarlar teklifleri burada.

Buna göre bir gelenek var.ikonun ölümü Athos Dağı'ndan ayrılacak. Bu nedenle, türbenin kendisi, edinilmesinden bu yana manastırdan ayrılmamıştır. Ama ondan birçok liste, dünyanın her köşesine keşişler tarafından gönderildi.

Odintsovo'daki Muzaffer St. George Kilisesi, Tanrı'nın Annesi'nin İber Simgesinin onuruna kutsanmış bir taht vardır.

Moskova'da Ortodoks kiliseleri

Aziz George the muzaffer

Şeref adına, aziz hakkında söylenememek imkansızdır.Odintsovo'daki St. George Kilisesi'ni inşa etti. Savaşçıların ve çiftçilerin patronu, Büyük Şehit George - Rusya'daki en sevilen azizlerden biri. Azizlerin hatırası her zaman Rus halkı tarafından onurlandırılmıştır. Yuryev bir onay günüdür.Odintsovo'daki St. George Kilisesi

Rus devletinin XV yasalarına göreyüzyılda köylüler, bir hafta önce ve bir hafta önce ve bir hafta sonra Aziz George'un hatırasının anısına bir feodal beyinden diğerine gitme hakkına sahipti. Rusya'daki devlet yasalarının inançla nasıl birleştiği şaşırtıcı.

Odintsovoda Zafer Piskopos Kilisesi - eski Rus geleneklerinin canlanması 2019

Odintsovoda Zafer Piskopos Kilisesi - eski Rus geleneklerinin canlanması 2019

Related news

 • Elmalı Pancake–Pancake Tarifi
 • Seni Bana Yazmışlar 10. Bölüm Final izle
 • YAĞ YAKICI KAHVE Enfes Yemek Tarifleri
 • Evde Rengarenk Bir Şeker Hamuru Nasıl Yapılır
 • Yuvarlak yüzlülere saç modelleri

 • Odintsovoda Zafer Piskopos Kilisesi - eski Rus geleneklerinin canlanması 86

  Odintsovoda Zafer Piskopos Kilisesi - eski Rus geleneklerinin canlanması


  Odintsovoda Zafer Piskopos Kilisesi - eski Rus geleneklerinin canlanması 63

  Odintsovoda Zafer Piskopos Kilisesi - eski Rus geleneklerinin canlanması 36

  Odintsovoda Zafer Piskopos Kilisesi - eski Rus geleneklerinin canlanması 25

  Odintsovoda Zafer Piskopos Kilisesi - eski Rus geleneklerinin canlanması 21

  Odintsovoda Zafer Piskopos Kilisesi - eski Rus geleneklerinin canlanması 69

  Odintsovoda Zafer Piskopos Kilisesi - eski Rus geleneklerinin canlanması 94

  Odintsovoda Zafer Piskopos Kilisesi - eski Rus geleneklerinin canlanması 51

  Odintsovoda Zafer Piskopos Kilisesi - eski Rus geleneklerinin canlanması 53

  Odintsovoda Zafer Piskopos Kilisesi - eski Rus geleneklerinin canlanması 49

  Odintsovoda Zafer Piskopos Kilisesi - eski Rus geleneklerinin canlanması 62

  Odintsovoda Zafer Piskopos Kilisesi - eski Rus geleneklerinin canlanması 63