Oleg Veshchegonun iç ve dış politikası 2019

Oleg Veshchegonun iç ve dış politikası 2019
22.08.2019

Oleg Veshchegonun iç ve dış politikası 49

Oleg Veshchego'nun iç ve dış politikası

Eski Rus devleti beşiğiAvrupa kültürü. Ona teşekkürler, Doğu Slavlar'ın dünyaca ünlü olması ve yüzyılda adlarına girmesinin nedeni budur. Bu devlet, İskandinavya'lı göçmenler tarafından kurulmuştur. Onlar modern Ukraynalılar, kuzey kültürü, yasalar ve devlet yapısına bir örnek arazi getirdi. Bu asimilasyonun boşuna olmadığı, 9. yüzyılın sonlarında ve 10. yüzyılın başlarında Old Russian devleti, büyük Roma İmparatorluğu - Bizans'ın torunuyla karşılaştırılabilirdi.Oleg'in iç ve dış politikası

Eski Rus devleti ve prensleri

Evrimin o zamanlar için görülmemiş olan süreç,ülkesini yeni bir düzeye yükseltmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmış olan eski prenslerin faaliyetleriyle koşullandı. Bir şey oldu, bir şey değildi. Bugün Rurik'in türünün en erken şehzadelerin faaliyetleri yoluyla vakıf güneşte daha fazla "fetih" yer için atılmıştır, güvenle söyleyebiliriz. Baş prenslerin iç ve dış politika diğer Slav kabileleri ve göçebe kabilelerin baskınlar ile sürekli davası bir atmosferde gerçekleştirilen unutulmamalıdır. Princes Hakkında faaliyetleri söylemek çok uzun bir süre olabilir, ama bir tanesi siyasi çatışma açısından en akıllı ve başarılı tanımlamak olmalıdır.

Prince Oleg kim?

En ilginç ve en az gizemli olanBütün tarihteki kişi ilk Grand Duke Oleg'dir. Onun hakkında güvenilir ifadeler hayatta kalamadı. Bu prensin tarihsel imgesi, "Geçmiş Yılların Masalı" ve "Novgorod Chronicle" üzerine ve aynı zamanda iç ve dış politikaların yürütüldüğü efsanevi işlerle ilgili hikayelerine dayanıyor. Oleg, Hunları Attila'nın büyük lideri ile karşılaştırılabilir; bütün hayatı da sırlarla kaplıdır.

Oleg'in kökeni

Bugüne kadar iki ana teori varOleg'in kökeni. Her biri iki ünlü kroniklerinden sunulmuştur: "Novgorod" ve "Bygone Yıl Öyküsü". Ancak, bu eski yazıları verilmiştir tabloların tamamı dizisi, çünkü eski Rus devletinin sahne Oleg tarihsel tiyatro görünüşüyle ​​ilgili bize en azından biraz sorumludur en rasyonel çekirdeği, seçmek mümkündür.

Oleg'nin iç ve dış politikası oldubüyük ölçüde iddia edilen kökeni nedeniyle. Chronicles'a göre, Oleg Rurik ile Eski Rus topraklarına geldi. Ölümünden sonra, Oleg naip minör oğul Rurik'in olarak yönetmeye başladı. Modern bilim adamları, gelecekte kimsenin bilmediği geleceğin neden bu kadar yüksek bir pozisyona sahip olduğunu hala bilmiyordu. Ayrıca iki efsane vardır. İlk Oleg Rurik'in bir akrabası olduğunu ve ikinci komutanı olarak İskandinav lideri yanında onun yüksek pozisyonunun söyler söylüyor. Neyse, 882'de Büyük Dük'ın saltanatı başlıyor.

Prens Oleg'in iç ve dış politikası

Oleg'in iç ve dış politikası

İktidara geldiğinde, prens her şeyi ele geçirmeye başlar.Direnen veya isyan eden kabileler. O dönemde, Oleg, Askold ve Dir. Birkaç yıllık süren savaştan sonra, prens pek çok Slav kabilesi fethetti: Sloven, hepsi, chud, meer ve krivich. Fethedilen kabilelerin ve Varangyalıların savaşçılarıyla birlikte, Büyük Dük Oleg Dinyeper'i ilerletmeye başladı. Bu kampanyada Smolensk ve Lyubech gibi şehirleri ele geçirmeyi başardı.
Prens Oleg iç ve dış politikasının ana yönleri

Bu olaylardan sonra hiçbir şey onu engellemedi.Kiev'e git. Ancak prensi şehri kuşatma olarak almadı ve diğer askeri teknikleri kullanmadı. Oleg hile kullandı. Askold ve Dir'i şehir surlarının dışında bir toplantıya çağırdı. Üzerinde prens, Rurik - Igor'un gerçek varisini sundu ve sonra Kiev prenslerini öldürdü. Bu, Dinyeper'deki şehirdeki kurallarının sonu. Neden Novgorod Prince tam olarak bunu yaptı, kimse bilmiyor.

O zamandan beri Oleg kuzeyi birleştirdi veDoğu Rusya, eski Rus devleti, ya da Kievan Rus, geleneksel olarak çağrılırken. Prens Oleg'in iç ve dış politikası, Rusya için en olumlu sonuca ulaşmaya dayanıyordu. Aynı zamanda en çok “cesur” la gitti, eğer söylersem siyasete bakış açısından adımlar attı.

Bizans kampanyaları

İç ve dış ana yönleriPrens Oleg'in politikaları, aynı zamanda, Kievan Rus'un ilerici rolü ile ilgili olarak, prensin kişisel düşünceleri tarafından şartlandırılmıştır. İç siyasete en büyük katkı, Oleg'in Novgorod ve Kiev'i tek bir devlet olarak birleştirdiği IX yüzyılın sonunda yapıldı. Sonraki olaylar, prensin ülkeyi o dönemin ilerleyen devletleri ile eşitleme niyetine tanıklık eder.

O zamanlar Rusya'nın deniz komşusu zengindi veBizans'ın etkili ülkesi. Tehlikenin fark edilmesi ve aynı zamanda bu gibi bir düşmanın çekiciliğinin farkına varan Oleg, bu devletle bir savaş başlatmaya karar verdi. İlk kampanya 907'de gerçekleşti. Efsanelere göre en büyük ve en büyüklerden biriydi. Ardından Bizans'ın yenilmezliği ve mutlaklığı efsanesi tamamen yok edildi.ilk prenslerin iç ve dış politikasıNe zaman Novgorod ve Kiev Büyük DüküMuhafazasını Konstantinopolis kapılarına çiviledi, bu yeni bir çağın başlangıcını işaret etti. Siyasete gelince, Bizans'a karşı Rus Rus zaferi gerçek bir atılımdı. Oleg tarafından 907 yılında imzalanan anlaşmaya göre, Slav devletinin zengin komşusu ona haraç ödemesi için söz verdi. Dahası, her iki taraf için gümrüksüz ticaret kuruldu. O andan itibaren Bizans korkmadı ve Kievan Rus'a saygı duymadı.

911'de prens artık bir ordu göndermedi, amaBarışın uzatılması ve yeni bir anlaşmanın sonuçlanması için elçiler. İçinde Eski Rus tüccarları ve bir bütün olarak Rus devleti için daha olumlu anlar vardı.

Yani, biz iç ve dış gördükPrens Oleg'in politikası, tarihte efsanevi eylemlerin yardımıyla yazılmıştır. Büyük Dük, savaşı ve siyaseti birleştirerek yeni bir çağ başlattı. Bu, eski prenslerin daha ileri eylemlerinin temelinin atıldığı Kiev'in ilk Piskoposu sayesinde oldu. Bu nedenle, Oleg'in iç ve dış politikası onun ismini devam ettirmesine ve ayrıca Kievan Rus'un muhteşem ve görkemli bir halini inşa etmesine yardımcı oldu.

Oleg Veshchegonun iç ve dış politikası 2019

Oleg Veshchegonun iç ve dış politikası 2019

Related news

 • Anlamlı sözler 2019 facede paylaş
 • PLASTİK YUMURTA KABINDAN HARİKA GÜLLER
 • Kakaolu Pandispanya Nasıl Yapılır Videosu
 • Bir büyücünün maskeli kostümü bir karnaval için en büyülü resimlerden biridir
 • Kelepçeli Kek Kalıbı Nasıl Kullanılır

 • Oleg Veshchegonun iç ve dış politikası 39

  Oleg Veshchegonun iç ve dış politikası


  Oleg Veshchegonun iç ve dış politikası 13

  Oleg Veshchegonun iç ve dış politikası 75

  Oleg Veshchegonun iç ve dış politikası 77

  Oleg Veshchegonun iç ve dış politikası 17

  Oleg Veshchegonun iç ve dış politikası 12

  Oleg Veshchegonun iç ve dış politikası 52

  Oleg Veshchegonun iç ve dış politikası 7

  Oleg Veshchegonun iç ve dış politikası 84

  Oleg Veshchegonun iç ve dış politikası 12

  Oleg Veshchegonun iç ve dış politikası 31