Omsk Rafinerisi - Gazpromneftin bağlı kuruluşu 2019

Omsk Rafinerisi - Gazpromneftin bağlı kuruluşu 2019
22.08.2019

Omsk Rafinerisi - Gazpromneftin bağlı kuruluşu 17

Omsk Rafinerisi - Gazpromneft'in bağlı kuruluşu

Omsk Rafinerisi, WRA (Dünya Birliğirafineriler) 2012 yılında en iyi petrol rafinerisini seçti. Bu, Gazpromneft'in bir yan kuruluşudur. Kuruluşun kapasitesi, yılda 21.4 milyon ton petrol üretilmesini sağlıyor. Tesis, Avrupa standartları 4 ve 5'e uygun benzinli ve dizel yakıt üretiyor. 2013 yılında şirketin ürünleri, yüzlerce "Rusya'nın En İyi Malları" kategorisine girdi. Omsk rafinerisi, ürünlerin zararlı ve zehirli safsızlıklardan temizlenmesine yönelik sistemleri büyük oranda etkileyen büyük ölçekli bir yenileme ve modernizasyon gerçekleştiriyor. Aynı zamanda, endüstriyel emniyet derecesinin arttırılması, işletme yönetiminin optimizasyonu, endüstriyel atık suyun temizlenmesi konuları ele alınmaktadır. 2013 yılında şirket kapasitesinin% 95'ine ulaştı.

Omsk NPZ

Şirket Geçmişi

Kazak SSR ve Urals'u sağlamak içinyakıtlar ve yağlayıcılar, 1949'da SSCB önderliği Batı Sibirya'da bir bitki inşa etmeye karar verdi. Omsk bölgesi en iyi olarak değerlendirildi. İşlenmek için kullanılan hammadde Baskır yağı olacaktı. Tasarım ve inşaat 6 yıl sürdü ve 05.09.1955 tarihinde ilk rafineri kurulumu için ilk fırın devreye alındı. Bu gün hâlâ şirketin doğuşu olarak kabul edilir ve kurumsal kutlamalarla kutlanır. Başımacı kökenli hammaddelerin ilk on yılı olan Omsk Rafinerisi, her sene sadece 3 milyon ton işledi. Ancak 1964'ten beri şirket Sibirya'dan petrol almaya başladı. Tyumen yatakları rafinerinin gelişimine ivme kazandırdı. Başlangıçta tankerler tarafından tedarik edildi, ancak daha sonra Ust-Balyk-Omsk boru hattı döşendi. Bu, şirketi işleme endüstrisinin liderlerine getirdi.

omsk npz resmi web sitesi

Sovyet döneminde rafinerilerin gelişimi

İşletme geliştirme aşamasının her aşamasındayeni kapasiteler, ileri teknolojiler tanıtıldı ve yeniden teçhizat gerçekleştirildi. Katalitik kırma sisteminin gelişimi, şirketin kaliteli motor yağları üretmesine ve üretim hacmini önemli ölçüde artırmasına olanak tanıdığı için bir dönüm noktasıydı. Omsk Rafinerisi, yılda 6 milyon ton üretim yapabilen ELOU-AVT 6M tesisini kurdu, kurdu ve devreye aldı. O andan bu yana, ürünlerin listesi önemli ölçüde genişledi ve hacimler arttı. 1983'ten beri şirket, yurtiçi tüketicileri değil yurtdışında da almaya başlayan aromatik hidrokarbon üreten bir kompleks işletmektedir.

Omsk Petrol Arıtma Tesisi

Omsk Rafineri'nin yeni geliştirilme aşaması

Perestroyka'da girişim, diğerleri gibi,reformlaşma aşaması geçti. OAO "Omsk Petrol Rafinerisi" tescil edildi. 90'lı yılların zor zamanları vardı, ancak XXI yüzyılın başlarında kurumsal normal modda tekrar çalışmaya başladı. Gazpromneft şirketinin girişimi ile Omsk Rafinerisi bunun bir parçası oldu. 2001 yılında sülfürik asit alkilasyon ünitesi faaliyete geçirildi ve tesis, sadece kurşunsuz benzin üretimine geçti. Omsk rafinerisi, Rusya Federasyonu'nda da Super-98 benzini üreten ilk ülke oldu. Resmi web sitesi (onpz.gazprom-neft.ru) ayrıca, 2000'li yılların başında, reformcunun yeniden yapılandırılması ve modernizasyonu tamamlanmıştı ve bu reformcu yılda 1 milyon ton üretim yapabiliyor. Aynı zamanda, diğer ekipman modernize edildi.

gaspromneft Omsk NPZ

Sonsuza dek işleme endüstrisinde lider

Omsk rafinerisi listede en üst sıralarda yer alıyorHafif petrol ürünleri üretimi ve hammadde arıtma derinliği için Rus girişimleri. şirket dizel yakıt, benzin ve aromatik hidrokarbonlar üretilmesi için teknolojik süreçlerin büyük set sahibi. 2011 yılında, tesis kurulduğundan beri bir milyar ton ham petrol işlendi. Rusya Federasyonu'nda böyle bir göstergeye ulaşan ilk girişim Omsk Rafinerisi'dir. Petrol rafinerisi bugün yaklaşık elli ürün üretiyor. Yakıt yağ yakıcılar, doğal gaz, p-ksilen, benzen, kok kömürü, toluen, bitüm, teknik kükürt, benzen ve diğer ürünler için otomobil bu benzin, roket ya da dizel motorlar için yakıt ve.

oao omskiy npz

İşletmede yangın

Mayıs 2019 sonunda Omsk Rafinerisinde bir kaza oldu.bela. Akşam saat yedi buçukta itfaiye kontrol paneline bir sinyal geldi - proses fırınının bölümlerinden birinde bir patlama meydana geldi. Tesisatta 10 metrelik bir delik oluşturulmuştur. İşletme, 3. kategoride ödüllendirilen bir ateş açtı. 25 itfaiyeci ateşle savaştı ve 2 saat sonra tamamen söndürüldü. İşletmenin iki çalışanı acı çekti ve Omsk petrol rafinerisi büyük hasar gördü. Verimlilik% 10 azaldı, ancak yarım yıl sonra tesis tekrar tam kapasite çalıştı.

Çevreyi iyileştirecek faaliyetler

Omsk rafinerisi yakıt üretimine odaklandıAvrupa çevre standartları, yalnızca ürünlerin kalitesinde bir iyileşme değil, sonuç olarak, Dünya'nın atmosferine zararlı maddelerin emisyonunda bir azalmadır. Rus işletmeler arasında, Omsk Rafinerisi çevre dostu yakıtların üretiminde liderdir. İşletmenin resmi sitesi, 2016 yılında, fabrikadaki atıkların endüstriyel atıkların% 99 oranında arındırılmasına ve endüstriyel emisyonların atmosfere% 90 oranında arındırılmasına olanak sağlayacak ultra modern arıtma tesislerinin inşasına başlanması planlanmaktadır. Aktif silt ile 6 adımlı mekanik, fizikokimyasal, biyolojik arıtma sistemi kurulacaktır. Daha sonra kömür ve kum filtreleri kasaya girecek ve son faz ultraviyole dezenfeksiyon. Binaların alanı 6 hektar olacak. Böylece, tüm kompleks mevcut olandan daha küçük bir alanı işgal edecek, ancak daha verimli olacaktır. Ayrıca, sistem tesisin su tüketimini yarıya indirecektir.

Omsk Rafinerisi - Gazpromneftin bağlı kuruluşu 2019

Omsk Rafinerisi - Gazpromneftin bağlı kuruluşu 2019

Related news

 • Ünlem işareti ne demektir
 • Et Döner Videosu
 • Koç Holdingde İlk Genel Kurula Kadar Başkan: Ömer Koç
 • Cucumber Subs 4 Ways
 • Vajinal mikrofloranın restorasyonu için kullanılan mumlar: hepsi de kullanımları için

 • Omsk Rafinerisi - Gazpromneftin bağlı kuruluşu 80

  Omsk Rafinerisi - Gazpromneftin bağlı kuruluşu


  Omsk Rafinerisi - Gazpromneftin bağlı kuruluşu 68

  Omsk Rafinerisi - Gazpromneftin bağlı kuruluşu 16

  Omsk Rafinerisi - Gazpromneftin bağlı kuruluşu 80

  Omsk Rafinerisi - Gazpromneftin bağlı kuruluşu 35

  Omsk Rafinerisi - Gazpromneftin bağlı kuruluşu 70

  Omsk Rafinerisi - Gazpromneftin bağlı kuruluşu 76

  Omsk Rafinerisi - Gazpromneftin bağlı kuruluşu 27

  Omsk Rafinerisi - Gazpromneftin bağlı kuruluşu 26

  Omsk Rafinerisi - Gazpromneftin bağlı kuruluşu 92

  Omsk Rafinerisi - Gazpromneftin bağlı kuruluşu 49

  Omsk Rafinerisi - Gazpromneftin bağlı kuruluşu 18

  Omsk Rafinerisi - Gazpromneftin bağlı kuruluşu 16

  Omsk Rafinerisi - Gazpromneftin bağlı kuruluşu 11

  Omsk Rafinerisi - Gazpromneftin bağlı kuruluşu 19