Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar 2019

Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar 2019
27.06.2019

Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar 59

Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar

Omsk, numaraya dahil değildir.Turistik merkezler, ama geçmişi birçok kişiye ilgi duyuyor. Şehrin mevcut unutulmaz yerleri, bazı özel tarihsel olaylarla ilişkilendirilebilir. Böylece her türlü mimari değeri korunmuştur. Omsk'a giderseniz, Victory Park turist rehberinizde olmalı.

Omsk Zafer Parkı

Ebedi Bellek

Yaklaşık 150 bin asker Omsk şehrini kaybetti. Yerel halk, kahramanlarına saygı gösterir ve düzenli olarak anıtlara çiçek açar. Özellikle göze çarpan, ülkesi için ölünün onuruna çeşitli anıtlara ev sahipliği yapan devasa Zafer Parkı.

1975 yılında oluşturuldu ve bugüne kadar doğru biçimde sürdürüldü. Kilit figür, şehrin birçok noktasından görülebilen Liberator Savaşçısıdır.

Zafer parkı

Victory Park'ı (Omsk) ziyaret ettiğinizden emin olun. Fotoğraflar aşağıda sunulmaktadır. Sibirya'daki benzerleri arasında en iyi park bölgesi burası. Yaklaşık 214 hektarlık bir alanı kaplamaktadır.

zafer parkta Omsk sonsuz ateş

Aslında park iki bölümden oluşmaktadır: "Ennobled" ve "el değmemiş." İlk olarak, turist ilk düşüyor. Büyük Zaferin görkemiyle yaratılan heykeltraşların yarattığı büyük eserlerle tanışma fırsatı buluyor. Bunlar:

 • 9 metre yüksekliğe sahip Sibiryachka.
 • Savaşçı-kurtarıcı, 14 metre yüksekliğe ulaşıyor. Bütün şehirle gurur duyuyor.

Savaşçı-Liberator'un solundaParkın "Doğal" kısmı. Başka hangi metropolde kalan hektarı bulabilirsin? Omsk'un merkezinde iki yüz tane var. Parkta, bir kısmı maden suyu içeren çok sayıda su rezervuarı bulunmaktadır. Victory'nin (Omsk) 30. yıl dönümü parkında herhangi bir izin almadan, ateş ve çadır ile bir tatil düzenleyebilirsiniz. Bu, şehir dışında uzun bir yolculuk olmadan doğada vakit geçirmek için harika bir fırsat.

park 30 kazanır omsk

Zafer Parkı'nda sonsuz bir ateş var.

Omsk bir gençlik şehridir ve bir yürüyüş sırasındaPark genellikle kılıç ve baltalarla sokaklarda koşan gençler tarafından karşılanabilir. Onlardan korkmayın, bu araçlar sahte ve çocuklar tarihsel kulüplerin üyeleridir. Parkta, soğuk çelik bulundurma ustalıklarını keskinleştirirler. Tarih hayranları genellikle bu hobiyi tam günlerde geçirirler.

Herhangi bir halka açık parka gidebilirsinulaşım, güzergah Leningrad Köprüsü boyunca geçer. "Victory Park" veya "DOSAAF" duraklarına gitmeliyiz. Her misafir Omsk'u sevecektir. Şehrin Zafer Parkı, Sibirya'nın en iyisi ve en güzeli.

Zafer Anıtı

Anıtın bir görünümü mitingler Meydanı'ndan açılır. Buradan, Liberator Savaşçısı'nın heykeline giden yol başlıyor. Bu, tüm kompleksin sembolik merkezidir. "Savaş yolu" bir parke taşı kaplamasına sahiptir ve Sibiryachka ve oğlunun heykelinden kaynaklanır. Park (30 Zafer), Omsk ve bu anıt Sibirya'ya gelen her turist tarafından ziyaret edilmelidir.

Heykel karakterin sağlamlığını somutlaştırır.ve Büyük Zafer için her şeyi yapan ülkenin kadınlarının belirlenmesi. Çocuk, anavatanlarına tüm güçlerini veren savaşın çocuklarının sembolü olarak kabul edilir. Büyük Vatanseverlik Savaşı'ndan sonra Rusya'yı yeniden kurabildiler. Yerli toprak, kompozisyonun arkasındaki bir dizi ağaç tarafından sembolize edilir.

Sibiryachka uzun bir başlangıcın başında"Savaş Yolları" Bu yolu aşın, tehlikeler ve sürprizlerle dolu, insanlar 1418 gün boyunca olabilir. Yolun kenarlarında 18 tane granit monoliti vardır. Omsk şehrinin sakinlerinin katıldığı askeri savaşların anlarını temsil ediyorlar.

park zaferleri omsk anıtları

Zafer sembolü, hatta kozalaklı sıralar tarafından çevrelenmiştir.Komplekslere uyum sağlayan ağaçlar. 20. yüzyılın sonunda, savaş yıllarında vatanlarına hayatlarını veren insanları unutmamak için bir şapel dikilmiştir. Omsk, Victory Park ve diğer cazibe merkezleri gibi pek çok kişi bundan hoşlanacak.

Şapel - ölülerin anısı

1995 yılında, topraklarında bir şapel inşa edildi.bu park. Onun kutsama sırasında, Rusya'nın büyük generallerinin isimleri belirtildi: Dmitry Donskoy, Alexander Nevsky ve George the muzaffer. Mimarlar, halihazırda mevcut olan, kilisenin tarzına göre inşa edilen bu kiliseye mükemmel bir şekilde girmişlerdir.

Bölge düzenli olarak düzenlenmiş ve büyükŞapelin yeniden inşası, Büyük Vatanseverlik Savaşı'nın sona ermesinin 60. yıldönümü şerefine düzenlendi. Böyle büyük, mükemmel bir Zafer Parkı hiç kimseye kayıtsız kalmayacak.

Asker-memurlar Anıtı

Bu anıt 2005 yılında dikilmiştir. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra bile meydana gelen askeri çatışmalara katılan her ölü askerin onuruna inşa edildi. Bu anıta ek olarak, barış zamanında görevlerini cesurca yerine getiren merhum askerlerin akrabaları da geliyor.

Igor Vakhitov anıtın mimarıdır. Askerlik görevi sırasında ölen Omsk sakinlerinin her birinin hatırlandığını ve onurlandığını göstermek istedi. Her yıl insanlar çiçek dikmek ve saygılarını ödemek için akın ediyorlar. Victory Park'ta (Omsk) sonsuz ateşe baktığınızdan emin olun.

Omsk'taki zaferin 30. yıl dönümü

Omsk Diğer Görülecek Yerler

Bu şehrin özgünlüğü tutmuyor. Komik anıtlarla başka nerede buluşabilirsiniz: "Lyubushku", "Sıhhi Mühendislik" ve "Balık"? Tarski Kapıları da bilinmektedir. Kaderleri birçok antik yapıya benziyordu: yıkım ve müteakip restorasyon. "Bird's Haven" rezervinin doğası, büyüklüğü Irtysh ile güzel ve çarpıcı.

Zaferin 30. yıldönümü parkını ziyaret etmeden önce(Omsk), diğer güzellikleri de unutma. Örneğin, Kolchak'ın evi. Omsk, Alexander Kolchak'ın emriyle Sibirya'nın başkenti oldu. Bir keresinde, Batiushkov tüccarının evinde yaşadı. Cetvelin hayatı denendi ve bu olay sırasında konak hasar gördü. İyileşme zordu ve uzundu, yeniden yapılanma bu evin neredeyse tamamen inşasına sebep oldu.

Bugün yerel bir kayıt bürosu var. Cephe üzerinde bir anıt plaketi görebilirsiniz ve binanın kendisi Trans-Uralların kültürel bir özelliği olarak kabul edilir.

Omsk, bu bir düzineden tiyatro daha fazladır ve o Sibirya bölgenin tiyatro sermaye olarak kabul edilir.

Turistin programında mutlaka bir tiyatro, katedral, müze ve Zafer Parkı bulunmalıdır. Omsk (bu makalede bulabileceğiniz konumlar fotoğrafları) - güzel bir şehir, görmek için bir şey var.

Zafer Parkı Omsk Resmi

Omsk hatırlayan bir şehir

Omsk'da birçok ünlü müze var. Herkes seyirciler ve sergi salonlarıyla seyirciyi şaşırtacak. Ama hiçbir şey, büyük savaşlarla ilgili anılardan daha fazla hatırlanamaz. Yetenekli mimarlar ve heykeltraşlar, tüm Sovyet halkının büyüklüğünü ve gücünü iletmeyi başardılar.

Herkes, Zafer Parkı'nı (Omsk), şehir ve müzelerin anıtlarını ziyaret etmelidir. Sibiary ve Warrior figürleri arasında saatlerce, başının üstünde bir kılıçla dolaşabilirsin. Rusya'nın büyüklüğüne ilham veriyor ve hatırlatıyorlar.

Kent mimarisi için hatırlanacaktüccar evleri şeklinde anıtlar ve aynı zamanda mimari bir dinamik gelişme. Buradaki her bina ve mekanın, geçmişi yeniden canlandırabilecek ve geri getirebileceği kendi geçmişi vardır. Herkes misafirperver bir Omsk'e sahip olmaktan mutluluk duyacaktır. Zafer Parkı ve müze, gezinin en az programıdır.

Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar 2019

Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar 2019

Related news

 • Demet Akalın ile Alişan barıştı
 • Pilates, bu nedir ve bu tekniğin avantajları nelerdir
 • Necati Şaşmaz rezil oldu
 • Gerçek kelimesi için uygun kafiye
 • Erken dönemde çocuklarda angina tedavisi

 • Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar 13

  Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar


  Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar 93

  Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar 84

  Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar 53

  Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar 62

  Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar 36

  Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar 7

  Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar 16

  Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar 47

  Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar 89

  Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar 11

  Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar 88

  Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar 6

  Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar 71

  Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar 15

  Omsk, Victory Park: yerler ve anıtlar 55