Omskdaki en ilginç müzeler 2019

Omskdaki en ilginç müzeler 2019
22.08.2019

Omskdaki en ilginç müzeler 30

Omsk'daki en ilginç müzeler

Omsk en büyük modern şehirlerden biridirSibirya. Her yıl dünyanın dört bir yanından birçok turist buraya geliyor. Gerçekten de bu şehirde görülecek çok şey var. , Omsk müzeleri ziyaret lokal mimari işaretlerini oy ve basitçe Omsk sokaklarında dolaşın.

Şanlı şehir ile ilk tanışma

Omsk Müzeleri

Kültürel programınıza başlayın mantıklıKentin ve bölgenin tarihini anlatan sergiyi ziyaret edin. 1878'de yerel lore müzesi kuruldu. Omsk, bu gezi sırasında öğrenebileceğiniz ilginç bir tarihe sahip bir şehirdir. Koleksiyonun en değerli sergisi 1690'daki Sibirya Kazak Ordusunun bayrağıdır. Çok yakında Omsk Yerel Tarih Müzesi 140. yıldönümünü kutlayacak. Bugün, ülkemizin en eski ve en ilginç aktif kültür organizasyonlarından birisidir. Yerel Kültür Müzesi 23A Lenin Caddesi'nde yer almaktadır. Müze kapısı da dikkati hak ediyor, bunlar genellikle "tarihin kapısı, modernitenin kapısı" olarak adlandırılıyor. Kapının yüzeyi, Sibirya'nın tarihini ve ülkemizin tamamını anlatan tek bir hikayeyi oluşturan düzinelerce görüntü ile dekore edilmiştir.

Güzel sanatlara adanmış sergiler

Vrubel Müzesi

Omsk Bölge Güzel Sanatlar MüzesiMA adına. Vrubel 1924'te açıldı. Bugün koleksiyonunda, bazıları dünya düzeyinde özellikle değerli kabul edilen yaklaşık 27000 sergi var. Vrubel Müzesi, ziyaretçilerini sadece büyük sanatçıların tuvalleriyle değil, aynı zamanda dekoratif ve uygulamalı sanat objeleriyle de memnun ediyor. Özellikle değer, İskit-Sarmat dönemi ile ilgili altından yapılmış takılardır. Müzenin tam adresi: Lenin caddesi, ev 3.

Sanatçıların daha güzel eserlerini görmek içinSanatçının Evi'nin sergi salonunu ziyaret edebilirsiniz. Galerinin ilk katı, sadece tuvallere hayranlık duymakla kalmayıp aynı zamanda beğendiklerinizi de satın alabileceğiniz bir sanat salonu olarak çalışmaktadır. Sanatçının Evi'nin ikinci katında bir müze koleksiyonu var.

Şehrin en ünlü ve ilginç müzeleri

Omsk'daki birçok müze eşsizdir.Sibirya. F.M.'den sonra adlandırılan Omsk Devlet Edebiyat Müzesi. Dostoyevski. Bugün sergi dokuz oda kaplıyor, iki bölüme ayrılıyor. Bunlardan biri F.M.'nin kalışına ayrılmıştır. Sibirya'da Dostoyevski ve ikincisi - Omsk yazarlarının eseri. Müzenin tam adresi: Dostoevsky Caddesi, ev 1.

Omsk gezisi sırasında tiyatro severlerTematik sergiyi ziyaret edin. Tiyatro sanatının Omsk şehir müzesi, geniş bir tematik koleksiyonuyla misafirleri memnun edecektir. Tur sırasında Omsk tiyatrosunun tarihini anlatan malzemeleri görebilirsiniz. Tam adres: Lenin caddesi, ev 45.

Boş zamanınız varsa, emin olunOmsk'ın diğer müzelerini ziyaret edin. Bu görkemli Sibirya şehrinde ulusal sanatçı Kondraty Belov'un yaşamına ve çalışmasına adanmış bir sergi var. Turistler arasında daha az popüler olan Sibirya Kültür Merkezi, Omsk Eğitim Müzesi ve Omsk Tuğla Müzesi'dir.

Modern özel müzeler

Yerel Tarih Müzesi Omsk

Birçok çağdaşımız kültürel olmayı tercih ediyorve entelektüel dinlenme. Bu nedenle, yeni sanat ve sanat mekânlarının yanı sıra çağdaş sanat galerileri ve sanat salonları büyük şehirlerde açılıyor. Omsk'un hangi yeni müzeleri turistlerin ilgisini hak ediyor? Pushkin Caddesi'nde 137, modern bir kompleks "Omsk piramidi" var. Bu sıra dışı bina içinde benzersiz iç eşyaları satın alabileceğiniz ve sadece güzelliğine hayran kalacağınız salonlar var.

Başka bir modern sergi alanıOmsk - sanat stüdyosu "Moda Evi". Yabancı ustaların geleneklerini ve özgün sanat tekniklerini göstermek de dahil olmak üzere düzenli olarak çeşitli sergiler düzenlenmektedir.

Omskdaki en ilginç müzeler 2019

Omskdaki en ilginç müzeler 2019

Related news

 • Sarı bilet, makbuz ve belgenin içeriği
 • Mide Ağrısı İçin Bitkisel Kür
 • Kalbim Yangın Yeri son bölüm izle
 • İki Renk Çıtı Pıtı Çok Güzel Bir Modelin Yapımı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Stil Süet Ceketleri Kombinleme Önerileri 2019

 • Omskdaki en ilginç müzeler 78

  Omskdaki en ilginç müzeler


  Omskdaki en ilginç müzeler 39

  Omskdaki en ilginç müzeler 53

  Omskdaki en ilginç müzeler 96

  Omskdaki en ilginç müzeler 55

  Omskdaki en ilginç müzeler 7

  Omskdaki en ilginç müzeler 85

  Omskdaki en ilginç müzeler 4

  Omskdaki en ilginç müzeler 14

  Omskdaki en ilginç müzeler 32

  Omskdaki en ilginç müzeler 33

  Omskdaki en ilginç müzeler 100