Ormancılık ekipmanı: tipleri ve çalışma 2019

Ormancılık ekipmanı: tipleri ve çalışma 2019 Ormancılık ekipmanı: tipleri ve çalışma

Ormancılık ekipmanı: tipleri ve çalışma

Ormancılık ekipmanına kompleks adı verilirhasat, kayma, ağaç taşımacılığı için makineler Ağaçların kaldırılmasını ve hasat edilen ahşabın ürün çeşitlerine ayrılmasını sağlayan birimler vardır. Kayıt yapmak zor bir iştir, çünkü insanların hayatları için bir tehlike söz konusudur. Bu nedenle, faaliyetler güvenlik gereklerine uygun olarak organize edilmelidir. Ormancılık ekipmanı güvenilir olmalı.

Ekipmanın çalıştırılması

Ormancılık sektörü karlı veçünkü ağaç çevreye duyarlı bir materyal olarak değerlendiriliyor. Ve bu nedenle bu tür endüstri her zaman gelişecektir. Şimdi, nitel olarak çalışmalarını gerçekleştiren farklı bir günlük teçhizatı var. Özelliklerini geliştirmek için sürekli geliştirir.

ormancilik ekipmanlari

Güneşlenme zamanında işletmeler talep görüyormodüler agregalar. Değişiklikleri nedeniyle popülerdirler, çünkü bu tür ekipmanlar çeşitli alanlarda kullanılabilir. İlave ekipmanları sıkıştırmanız gereken tek kaliteli bir traktöre ihtiyacınız olduğu anlaşılıyor. Manipülatörler, kepekler, ağaç düzelticiler, kepçe olabilir. Logging ekipman imalatçıları modern gereksinimler temelinde gerçekleştirir, bu nedenle birçok işlevi vardır.

Makinelerin çeşitleri

Ormancılık teçhizatı 3 tipe ayrılmıştır:

 • Nakliyeciler - kendinden hareketli makinelerhasat, toplama ve kereste depolarına nakli. Yükleme için bir manipülatör ve taşıma için bir platformdan oluşur. Teknikler, geçilemezlikle mükemmel şekilde başa çıkmaktadır.
 • Biçerdöverler - kendi yürür kompleksler,odunun kesilmesi, birincil işleme için tasarlanmıştır. Ağaçları keserler, dalları keserler, kütükleri bölerler. Ana mekanizma, kavrama, kıvrılma ve kırpma işlevlerine sahip olan çalışma kafasıdır.
 • Kereste kamyonları, kereste taşımacılığında kullanılan yapılardır.

Yıllarca hasat ekipmanı üretimi, BEARUS markası olan dünya üreticisinin önemli bir işi olarak kabul edilmektedir.

BELARUS TTP-401M mini traktör

Bu tip ormancılık ekipmanları gerçekleştirirtahta, kırbaç ve ağaçların toplanması ve depolanması. Dizel yakıta dayalı traktör çalışır. Dört tekerden çekişli bir üniteye sahiptir, ileri 16 hız ve geri 4 çalışır. Maksimum hız 20 km / saattir.

orman makineleri üretimi

Traktörün bir kirişi, güçlendirilmiş tekerlekleri, bir tabanı ve bir metal korkuluk rayı vardır. Bu özelliklerden dolayı, ahşabın hareketi üzerinde kayma çalışması yapar.

Biçerdöver MLH-1046

Bu kompleks JSC "Mozyr Makine Fabrikası" tarafından üretilmiştir. Ormanı kesmek ve kesmek için kullanılır. Kompakt boyut nedeniyle, teknik ormana ve ağaçların kök sistemine zarar vermez.

orman makinelerinin onarımı

Makinenin önünde bir manipülatör, iletim ünitesi ve operatör kabini bulunur. Arkasında hidrolik sağlayan bir enerji santrali, pompalar ve tanklar bulunmaktadır. Birim orman içinden kolayca geçiyor.

Ormancılık yükleme ve taşıma kompleksi MPT-471

Makine en güçlü biridirteknoloji "MTZ-Holding." Kayıt için kullanılır. Bu ekipman Rusya'nın iklim koşullarına uyarlanmıştır, bu nedenle görevi mükemmel bir şekilde üstlenmektedir. Çok fonksiyonlu yarı römork PM-10 (10 ton) ve bir traktör içerirBir motorla donatılmış BEYAZ RUSYA Л1221-02D-260.2.

tamirat

Teknolojinin üretkenliği ile sağlanıryüksek kaliteli ve servis edilebilir makineler kullanmak. Bu nedenle, sadece ekipmanın güvenilir bir üreticiden satın alınması önemlidir. Düzenlemeyi düzenli olarak gerçekleştirmek gerekir, böylece mekanizmalar her zaman iyi sıradadır.

orman makinelerinin fotoğrafı

Ek olarak, zamanında onarımlara ihtiyacınız vardır.uzmanlar yürütmeli. Uzman şirketlerde, belirli makinelerin tasarım özellikleri hakkında çok şey bilen profesyoneller tarafından gerçekleştirilir.

Kayıt ekipmanlarının onarımı gerçekleştirilir.Tanıdan sonra, kırılma nedenlerini belirleme. Ancak o zaman kurtarma tipi hakkında bir karar verilir. Orijinal orijinal yedek parçalar makineler için kullanılır. Profesyonel bir tamirden sonra teknisyen tekrar verimli bir şekilde çalışabilir.

Rus Teknolojisi

Rus çelik makinelerinin üretimindeki değişiklikler2000 yılından beri gözlenmiştir. O zamandan beri, ithal ürünlerin yerini almaya başlayan iç pazarın gelişimi başladı. Makalemize yerleştirilen orman ekipmanının fotoğrafında, bu ekipmanın çeşitleri sunulmaktadır. Rus otomobilleri artık pek çok ithal edilen analogdan daha az değil.

orman makineleri üreticileri

Bu nedenle, talep edilen üreticiler şunları içerir:

 • Çok sayıda traktör satan OOO "Onega Traktör Fabrikası". Günlüğünün tamamı günlüğe kaydetmede vazgeçilmezdir.
 • Hidrolik manipülatörler ve portal oto-lokomotifleri de dahil olmak üzere yüksek kaliteli makineler üreten Solombala makine tesisi.
 • Çeşitli makineler ve mekanizmalar üreten "Typhoon" şirketi.

Rus teknolojisi, kalite, güvenilirlik ve güvenliği birleştirir. Kolayca profesyonel onarımdan geçer ve bundan sonra ekipman oldukça uzun bir süre hizmet eder.

Böylece, kayıt sektöründearabalarına ihtiyaç var. Bu sayede iş otomasyonu sağlanıyor. İşçiler sadece ekipmanı kontrol eder ve arıza durumunda, ustalar kusurları ortadan kaldırır. Hayatın birçok alanında günlüğe ihtiyaç duyulduğu için bu alan talepte olmaya devam ediyor.

Ormancılık ekipmanı: tipleri ve çalışma 2019

Ormancılık ekipmanı: tipleri ve çalışma 2019

Related news

 • Verimli bir sömestr için 5 öneri
 • Telif hakkı: kavram, süre, koruma ve koruma. Telif hakkı konusu ve nesneleri
 • Kendi elleriyle yapılmış çocuk mobilyaları ne olmalı
 • Anna Gorodzha: biyografi ve kişisel hayat
 • Bölgesel vergiler ve ücretler

 • Ormancılık ekipmanı: tipleri ve çalışma

  Ormancılık ekipmanı: tipleri ve çalışma


  Ormancılık ekipmanı: tipleri ve çalışma

  Ormancılık ekipmanı: tipleri ve çalışma

  Ormancılık ekipmanı: tipleri ve çalışma

  Ormancılık ekipmanı: tipleri ve çalışma

  Ormancılık ekipmanı: tipleri ve çalışma

  Ormancılık ekipmanı: tipleri ve çalışma

  Ormancılık ekipmanı: tipleri ve çalışma

  Ormancılık ekipmanı: tipleri ve çalışma

  Ormancılık ekipmanı: tipleri ve çalışma

  Ormancılık ekipmanı: tipleri ve çalışma