Ormancı mesleği: görevleri 2019

Ormancı mesleği: görevleri 2019 Ormancı mesleği: görevleri

Ormancılıkta mesleğin talebi var veavcılık çiftlikleri. Bu çalışan gerçek bir orman savunucusu. Çünkü yeşil tarlalar gezegenimizin akciğerleridir, koruma ve dikkatli bir tutum gerektiren büyük bir kaynaktır.

Mesleğin tarihi

Dünyanın birçok dinde eski zamanlardan beri ormankutsal bir ekolojik sistemdir. Kural olarak, yakınlarda bulunan ve kaynaklarını ve hediyelerini kullanan insanlar orman korumasına katıldılar.

meslek forester

Ormanlar, bütün köylerden beslenen düşmanlardan kendilerini gizlemelerine yardım etti. Ormanda çıkarılan ağaç inşaat sırasında ve yakıt olarak kullanılmıştır.

Ormanı koruyan insanların ilk anıları,9. yüzyıla düşer. O zamandan beri ekolojik sistem, yetkisiz kesim ve avlanmadan korunmuştur. Bölgedeki emirlerin izleri feodal beyler kullanmıştır. Ancak feodal toprakların sadece ormanları değil, tarlaları, göletleri ve meraları da içermesi, işçilere sadece ormancıları değil, orman muhafızlarının temsilcilerini de çağırdı. Post'un resmi kuruluşu 18. yüzyıla kadar uzanıyor.

Rusya Federasyonu'na ait devasa bir alanda, orman yolları 20. yüzyılın ortasında genişlemeye ve canlanmaya başladı. Ve ilk orman ilçeleri yüzyılın başında kuruldu.

Meslek forester - açıklama

Ormancı bir orman işçisidır(Leshoz'a kısaltılmıştır), orman bölümünün personeli. Korunması altında devlete ait mallar devredilir. Ormancı olarak hareket eden her kişi için orman fonunun belli bir kısmı sabittir, bu da sürekli bypass ve kontrol edilmelidir. Bir çalışan kendi topraklarında herhangi bir ihlal tespit ettiğinde, orman departmanını mutlaka bilgilendirmelidir.

mesleği olan mesleğin sorumluluğu

Her bir güzergah için, belgede belgelenen binaları, yapıları, orman plantasyonlarını, arazileri ve diğer mülkleri gösteren ayrı bir pasaport verilmiştir.

Adayın gereksinimleri

Usta içinmeslek“Orman ve orman parkı ekonomisi” konusunda uzmanlaşmış bir orman okulu, kolej, teknik okul temelinde özel eğitim almak veya özel kurslara katılmak gereklidir.

Avlanma yerlerinin olduğu çiftliklerde, ormancıya ek olarak avcı görevlerine de emanet edilir.

bir tercihli meslek forester

Forester'ın mesleği hangi görevleri yapar? Bu pozisyon için adayın önemli nitelikleri nelerdir? Bir ön avukat mesleği bir forester mı?

Günümüzde forester maaşı 6-7 bindir. ayda ruble. Bununla birlikte, yetkililer ücret endeksini uygulamaya ve oranı% 6 oranında artırmayı planlamaktadır. Ayrıca, devlet çalışanları için yetkililer, işçilerin kamu hizmetleri ve toplu taşımacılık için daha az ödeme yapmasını sağlayacak faydalar getireceklerdir.

Gerekli nitelikleri

Forester mesleği, adayın belli niteliklere sahip olması gerektiğini öne sürmektedir:

 • mükemmel fiziksel hazırlık;
 • iyi sağlık;
 • çevre sevgisi;
 • cesaret, cesaret ve doğayı koruma arzusu;
 • arazide gezinme yeteneği;
 • el emeği ile dayanıklılık ve aşinalık;
 • farkındalık ve iyi hafıza.

Ormancı mesleği: görevleri

Forester'ın görevleri, sabit alanın atlatılması sırasında aşağıdaki faaliyetleri içerir:

 • algılama ve bastırma ve orman yangınlarının önlenmesi;
 • ormanın yasadışı günlüğe karşı korunması;
 • hayvanların korunması;
 • hastalıklardan ve zararlılardan yeşil tarlaların korunması;
 • ekonomik işlerin yürütülmesi.

meslek ustabaşı görevleri

Orman işçisi sadece nişanlı değilağaçları dikerek, kendisine emanet edilen topraktaki düzeni de izler. Deadwood'u kesmek için arazileri tanımlar. Inceltme dikim. Ormancı, ormanın sağlığını izler: zararlı böcekleri yok eder, sağlıksız bitkileri tedavi eder ve yok eder.

Bir çalışanın bilgi ve beceri sahibi olması gerekir.botanik, zooloji, vahşi hayat. okumak ve haritaları yapmak ve orman yönetiminin yollarını kendi mümkün olmalı. avlamak veya odun kesmek istediğiniz yabancı kişilerin topraklarında İstendiğinde, ormancı bu tür bir işlemin hakkını teyit belgeleri kontrol edilmelidir.

Ormancı mesleğinin özellikleri

Ormancılık ve onun sakinleri, doğal afetlerden ve sorumsuz insanların yıkıcı faaliyetlerinden korunmaya ihtiyaç duymaktadır.

Büyük alanları atlamak, kaçak avcıları cezalandırmak ve ihlal edenlerin yasadışı eylemlerini durdurmak için, personel üyeleri her zaman iyi fiziksel olarak olmalıdır.

Ayrıca, bir forester olmak isteyen bir kişiiyi sağlığa sahip olmak. Bu çalışmaya kabul sırasında tıbbi kontrendikasyonlar şunlardır: kas-iskelet sistemi, alerjiler, çeşitli görme ve işitme bozuklukları ile ilişkili hastalıklar.

Bir ormancı mesleği, bir insanın daima doğada olmasını zorunlu kılar. Kötü havalarda bile, iş tanımlarını yapmalıdır: düzenli olarak kendisine atanan bölgeyi izleyin.

Bu mesleğin olumsuz yönlerineinsan sağlığı ve hayatı için kalıcı riskler. Frostbites, silahlı kaçak avcıların ya da yırtıcı hayvanların saldırıları, doğal afetlerde yaşam tehdidi, ormancıları beklemekte olan tüm tehlikelerin eksik bir listesi.

meslek forester açıklaması

Çalışanlar ormancılık, aksinemeslekler uzun zamandır işlerinin meyvelerini beklemek zorunda. Forester tarafından dikilmiş herhangi bir ağacın çok yavaş bir şekilde erimesi, 50-75 yıl, hatta daha uzun bir süre erimesidir. Ormancının görevi, kesilen her ağacın yerini alabilmek için genç bir bitkinin dikilmesi gerektiğinden emin olmaktır.

Profesyonel bir soyguncu tatili, 17 Eylül'de her yıl kutlanmaktadır.

Ormancı mesleği: görevleri 2019

Ormancı mesleği: görevleri 2019

Related news

 • Davut Güloğlundan karşı hamle
 • Akrep bir adam: ne tür kadınlardan hoşlanır, hangi niteliklere sahiptir
 • Vtunnel ile yasaklı sitelere bağlan
 • Cd’den Minyatür Masa Yapımı
 • Kablo kanalı Elekor: özellikler, teknik özellikler, sınıflandırma ve kurulum

 • Ormancı mesleği: görevleri

  Ormancı mesleği: görevleri


  Ormancı mesleği: görevleri

  Ormancı mesleği: görevleri

  Ormancı mesleği: görevleri

  Ormancı mesleği: görevleri

  Ormancı mesleği: görevleri

  Ormancı mesleği: görevleri

  Ormancı mesleği: görevleri

  Ormancı mesleği: görevleri

  Ormancı mesleği: görevleri

  Ormancı mesleği: görevleri

  Ormancı mesleği: görevleri

  Ormancı mesleği: görevleri

  Ormancı mesleği: görevleri

  Ormancı mesleği: görevleri

  Ormancı mesleği: görevleri

  Ormancı mesleği: görevleri

  Ormancı mesleği: görevleri