Osetya turtaları pişirmek için 2019

Osetya turtaları pişirmek için 2019
25.08.2019

Osetya turtaları pişirmek için 90

Osetya turtaları pişirmek için

Osetya sakinleri zaten birçokları için varbinlerce geleneksel dolmaları çeşitli dolgularla pişirirsiniz. Bu yemek düğünler, bayramlar, uyanıklık ve sıradan hafta içi günler için hazırlanmıştır. Her durumda (yas yasaktır), geleneğe göre, masada üç turta kabul edilmektedir. Bu sayı gökyüzünü, güneşi ve dünyayı simgelemektedir. Başka bir uyarlamaya göre - geçmiş, bugün ve gelecek. Bu nedenle, yalnızca yasanın geçmişi ve geleceğini temsil eden uyanma törenlerinde yas defteri özelliğinde eşit sayıda bulaşık vermek gereklidir. Büyük bayram bayramlarında, aynı zamanda üç turta koymak birkaç büyük tabaklar görebilirsiniz. İlk tost konuşulmadan önce, turta sayıları görülebilecek şekilde ayrılarak kabul edilir.ossetic turtaları pişirmeyi nasıl yaparım

Böylece her anne kızına öğrettiği şey olduBir Oset pastasını nasıl pişireceğim, sırları paylaşıyor. Kuşaktan kuşağa aktarılan bu, Oset halkının simgesi. Çanağın pişirme şekli uzun süre gizli tutuldu. Hatta en sofistike tasfiyeciler tarifi çözemezler.

Bu yazıda nasıl pişirileceği hakkında konuşacağızOset turta. Ayrıca hangi dolguların daha iyi kullanılacağını, nasıl doğru bir şekilde çağrıldıklarını, hangilerinin daha iyi kombine edileceğini vs. söyleyeceğiz. Tabii ki, bir Osetya pastası satın almak çok daha kolay olacak. Ancak, bu yemeği kendiniz hazırlamayı öğrendikten sonra, sadece mutfak ufkunuzu genişletmekle kalmayıp aynı zamanda bu muhteşem insanların kültürüyle tanışacaksınız.Satın almak için Osetya pastası

Pastalar genellikle yuvarlak şeklidir. Dini bayramlarda bazen peynir dolgulu üçgen şeklinde pişirilirler - artazyonta. Pilavın adı doldurmaya bağlı olarak farklı ses çıkarabilir:

- Ualibah, habizdzhyn, h ()) iri, - peynirli;

- Kartofdzhyn - patates ve peynir ile;

- Tsakharadzhyn - ince kıyılmış pancar ve peynir yapraklarından doldurma;

- Kabuskadzhyn - lahana ve peynir ile;

- Fydzhyn - et (çoğunlukla dana kıyılmış) kıyılmış etle;

- Davonjin - yeşillik ve peynirin ince doğranmış yapraklarından doldurma;

- Najjin - kabak ve peynir ile (bazen olmadan);

- Х (ъ) adurdzhyn - fasulye ile.

Bununla birlikte, Osetya'nın farklı bölgelerinde, isimler ve dolgular farklı görünebilir.

Pişirme işlemi belirli beceriler gerektirir veBeceri, ama genel olarak konu karmaşık değildir. Geleneksel olarak Osetya'da, sadece kadınlar bunu yapar. Erkekler için bu çalışma aşağılanma olarak kabul edildi. Doğru pişirilmiş hamurlar, ince bir hamur tabakası ve bol, sulu, ancak dolguyu yapıştırmayan turtalardır. Katı bir test ile kalın börek - deneyimsiz metresi bir işareti.

Yemek pişirmenin kendine özgü özellikleriOsetya böreği bu ya da Osetya bölgesinde, hayır. Ama yine de, her metres onu pişirme sürecine "zest" yapar, bu da onu diğerlerinden farklı kılar.

Aşağıda Osetya turtalarının nasıl pişirileceğine dair tariflerden birini veriyoruz.ossetic turta nasıl pişirilir

Hamuru yoğurmak için bir çay kaşığına ihtiyacımız var.bir kuru maya kaşığı, aynı miktarda buğday unu, bir çay kaşığı şeker. Bütün bunlar bir bardak veya kupa içinde karıştırılır ve ılık su eklenir. Konteyner yaklaşık% 70-80 oranında doldurulmalıdır. Köpük yükselene kadar 20-25 dakika bekletin. Bu arada, doğrudan hamur ve "aryng" için büyük bir çanak hazırlayın - keklerin oluşturulduğu düz dipli bir oluk. Önceden hazırlanıp doldurulması tavsiye edilir.

Unu kaseye dökün, kaşık, tuz, ılık su veya süt ekleyin. En sonunda bir kaşık dolusu bitkisel yağ ekleyin. Testi birkaç saatliğine "dinlenmek" için veriyoruz.

Eğer peynir dolgulu bir pasta hazırlıyorsanız o zamanGerektiğinde, tuz halinde ilave, (o beyaz peynir başka tür ile ikame edilmiş olabilir), parçalamak hazır Osetçe geleneksel peynir almak ve üç eşit parçaya böler.

Osetya turtaları pişirmek için 2019

Osetya turtaları pişirmek için 2019

Related news

 • Hepatit c - tedavisi durumunda diyet gerekli
 • 24 Haziranda işin rengini ekonomi belirleyecek
 • Arnavut Böreği (patatesli)
 • Çok İzlenen Videolar
 • Faydalı yemek tarifleri: saç için elma sirkesi

 • Osetya turtaları pişirmek için 34

  Osetya turtaları pişirmek için


  Osetya turtaları pişirmek için 87

  Osetya turtaları pişirmek için 29

  Osetya turtaları pişirmek için 33

  Osetya turtaları pişirmek için 72

  Osetya turtaları pişirmek için 43

  Osetya turtaları pişirmek için 71

  Osetya turtaları pişirmek için 29

  Osetya turtaları pişirmek için 78

  Osetya turtaları pişirmek için 63

  Osetya turtaları pişirmek için 70

  Osetya turtaları pişirmek için 67

  Osetya turtaları pişirmek için 60