Otistik düşünce nedirOtistik düşünce nedir
Otistik düşünce nedir

Otistik düşünce nedir?

Otistik düşünce karmaşık bir zihinselen yüksek kendini izolasyon derecesi ile karakterize bir hastalık. Başlıca özellikleri, gerçeğe dayalı temaslardan ve duygusal spektrumun yoksulluğundan çekilmesidir. Bu hastalığa yakalanan insanlar yanlış tepkiler ve toplumla etkileşim eksikliği ile karakterizedir.

İletişimle ilgili sorunlar

Otistik düşünce nedir? Onu tanımak zor değil. Uzmanlar aşağıdakileri tanımlayan çeşitli karakteristik belirtilere sahiptir.

Hastaların konuşması zayıf bir şekilde gelişti. Kelimeleri hem anlama hem de üreme ile zorluk çekiyorlar. Çoğu zaman bu tür insanlar başkalarından veya TV'den duyulan sesleri ve cümleleri tekrarlarlar. Kompleks söz dizimi yapılarının özünü anlamıyorlar.otistik düşünce

Onların monosylabic'e tepki göstermesi daha kolaydır.öneriler ("yiyin", "gidin", "kalk" vs.). Otistik soyut düşünme de engellenmiştir. Çoğu zaman bu, hastaların bu tür konuşmaları anlamadığı gerçeğiyle, örneğin zamirler (sizin, bizimki, vb.) Olarak ortaya çıkmaktadır. Çoğu zaman, birincil muayenede çocuğunun tam olarak iletişim kuramayacağından şikayetçi olurlar. Bu problem, bebeğin hayatının ikinci yılında ortaya çıkmaya başlar.

Kontaksız

Bilinci düşünceyi absorbe eden bir adamotistik, etrafındaki dünya algısı rahatsız edilmiş gibi davranıyor. Yan taraftan sağır ve kör görünüyor. Çevrenin hastanın dikkatini çekmesi zordur. İrtibatçının gözlerine bakmaz ve isminin yanına bile dönmez. Yakın bir muayene, fizyolojik düzeyde hiç problem göstermez.

Otistler yakın ilişkiler kurmaz, hattaaile üyeleri. Bu sapma, hayatın ilk aylarında zaten fark edilebilir. Bu sırada çocuğu, annesine karşı kollarını tuttuğu zaman baskı yapmaz. Hatta fiziksel temasa dayanabilir - sırtını zorlar ve kollarından atmaya çalışır.otistik düşünce

Bu çocuklar sıradan çocuklar gibi oyuncaklardan hoşlanmazlar. ağzınıza bebek içinde tekerlek makineleri, bükülmüş ip, germe dönen: Kendi yöntemleri kullanarak kendilerini eğlendirmek. Bu sapmalar yaşamın ikinci yılında görülebilir.

Başkalarıyla oynanan oyunlar ciddi derecede sınırlı veya genellikleyoklar. Bir çocuk bu kadar eğlenceli ilginizi çekmiyor olabilir ya da sadece gerekli becerilere sahip değil. Genellikle başkalarına dikkat etmez. Tek istisna, "vermek" gibi ilkel oyunlardır.

Otistik düşünme yeteneğini silerSelf-servis. Hastalar giyinmek, tuvalete gitmek zor. Tehlike karşısında cesurca tepki gösterirler. Bununla bağlantılı olarak, bu bebeklerin sürekli denetimi gerekir. Ebeveynlerin caddede en sıradan yürüyüş sırasında bile elde edebilecekleri ciddi yaralanmalara karşı onları korumaları gerekmektedir.

Öfke Saldırıları

Otizm olan insanlar için,saldırgan davranış ve öngörülemeyen öfke patlamaları. Genellikle bu zulmü kendilerine yönlendirebilirler. Hastalar ellerini ısırır, başlarını duvara, zemine ya da mobilyalara karşı vururlar, yüzündeki yumruklarıyla vururlar. Bazen yetersiz davranış başkalarına yönlendirilir. Çoğu ebeveyn, bu tür huysuzluklardan, duygusal patlamalardan, reddetme ve yasaklara karşı keskin bir tepki vermekten yakınıyor.zihinsel rahatsızlıklar otistik

Otizmi olan hastalar benzersizRitüel eylemler. Örneğin, elleri alkışlarken, ellerindeki nesneleri bükerken, parlak bir ışık veya fan bıçaklarına sürekli bakarak, farklı şeyleri üst üste istifleyerek, çömelip uzun süre çömelip yan yana dönüyorlar.

Kurallara istisnalar

Birçok hastada, otistik düşünce,tamamen, çünkü şarapnel becerileri diye adlandırılan bir kavram var. Bu, zihinlerinde korunmuş, yeterli davranışlara sahip bir tür "adacıklar" tır. Bu olgu çeşitli durumlarda kendini gösterir.

Bu insanlar gecikmeden gelişebilirler veZaten on beş aylıkken yürümeyi öğrenirler. Çocukların yüksek motor gelişim seviyesine sahip olmaları, sorunsuz geçmeleri ve dengelerini kaybetmeleri nadir değildir.

Hafıza, tutku, korku

Bir doktor otizmi teşhis ettiğinde, o ararnormal hafıza belirtileri. Bu nedenle, bir çocuk başkaları için sesleri tekrarlayabilir veya TV'de ne duyduğunu simüle edebilir. Ayrıca, gördüklerinin ayrıntılarını da hatırlayabiliyor.otistik ve gerçekçi düşünme

O bazı ilgi alanları geliştirir: çeşitli nesnelerle oyunlar, oyuncaklar veya ev gereçleri. Birisi müzik ve dansla ilgileniyor. Bazıları sayılar ve harfler gibi bulmaca ekleyebilir ve böylece devam edebilir.

Yazarlar, sağlıklı insanlardan daha az zaman alan küçük ama özgül korkulara sahiptir. Böylece, hasta elektrikli süpürgenin yüksek sesi veya aracın kornalarından korkabilir.

Sevdikleriniz için ipuçları

Otistik düşünme ciddisadece bir psikofiz doktorunun sağlayabileceği tıbbi bir tanı. Tedavinin doğru şemaya göre yapılması için, bir kişinin tam bir incelemeye girmesi gerekir. Bundan sonra, doktorlar psikologlarla birlikte hastalıkla mücadele için bireysel bir planın geliştirilmesine katılıyorlar. Sorunun karşısındaki başarının anahtarı sabırlı olmak, nazik olmak ve tedavinin başarısına inanmaktır.

Ebeveynlerden çocuk için yaratılması gerekiyormaksimum duygusal rahatlık. Çocuğuna güvenlik duygusu aşılamalılar. Çalışmanın bir sonraki aşaması, çocuğa çevreye uyum için yeni davranış biçimleri ve yaşamsal becerileri öğretmektir.otistik düşünme nedir

Yakın, onun aşırı olduğunu anlamalıDış dünya ile etkileşim kurmak zordur. Otistik ve gerçekçi düşünme iki kutuplu kavramdır. Native, hastayı sürekli olarak izlemeli, ona yaptıkları veya söyledikleri her şeyi açıklamalıdır. Bu sayede, yazarın gerçeklik hakkındaki görüşlerini genişletmesine yardımcı olacak ve duyguları kelimelerle ifade etmeye teşvik edecektir.

Özel bir yaklaşım

Nasıl konuşulacağını bilmeyen hastalar bilesözel olmayan doğanın çeşitli görevlerini sevinçle yerine getirir. Loto, katlanabilir bulmacalar, bulmacaları çözme oyununu öğretmeliler. Bir kişinin başkalarıyla iletişim kurma ve onlarla bir şeyler yapma yeteneğini geliştirmek çok önemlidir.

Bir yazar bir çeşit dikkat çekerkenbir nesne, onun adını söylemelisin, onun için el ele verelim. Bu şekilde çok sayıda analizör kullanılabilir - aynı anda dokunma, görme, duyma ve otistik düşünceye saldırı. İnsan psikolojisi, hastaların bir çok kez isimlerin isimlerini tekrar etmeleri, amaçlarını açıklamaları ve dünya algılarının bir parçası haline gelmelerine kadar ihtiyaç duyduklarını iddia eder.

Igroterrapiya

Çocuk tamamen bir şekilde emilirseMesleğe göre, eyleminizi açıklamanızla dikkatlice tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda söz konusu konuya (örneğin bir aynaya) dokunması çok önemlidir. Bu, konuşulmayan bebeğin sessizliğin iç engelini aşmasına ve yeni bir kelime öğrenmesine yardımcı olacaktır.

Küçük bir hasta bir kafa ile ayrıldığındanesnelerle yapılan manipülasyon, bu eyleme anlam kazandırmaktır. Örneğin, küpleri bir sıraya koymak bir tren inşa etmek olarak adlandırılabilir. Bu, ruhsal bozuklukları, bebeğin otistik davranışlarını azaltmak için yapılır.otistik düşünme insan psikolojisi

Oyun terapisinde,belirli basit kurallara sahip. Konuşmaları gerektiren arsa rolü eğlencesine hitap etmek gerekli değildir. Herhangi bir eğlence zaman içinde tekrarlanmalı ve her adımı açıklamalıdır. Böylece, bu oyunun otistiklere hayranlık veren ritüellerden biri haline gelmesi mümkün olabilir.

Otizme neden olan problemlerdüşünmek, acele etmeden çözmek gereklidir. Belirli hedefler belirlemeden önce: korkulardan kurtulmak, saldırganlığı kontrol etmek, başkalarıyla etkileşime girmeyi öğrenmek.

Çocukların çizgi film izlemesi çok önemlidir, karakterleri canlı ve etkileyici bir yüz ifadesine sahiptir. Yüz ifadelerini tanımlamayı zor buluyorlar ve bu yöntem bu sorunla başa çıkmaya yardımcı olacak.

Motor hakkında en iyi çizgi filmTom, Shrek, vb. Çocuğa, bu ya da bu karakterin hangi havasında bir donma çerçevesi çizdiğini tahmin etmesini önerin. Bu duyguyu kendi başına tasvir etmeye çalışalım.

Çocuk kendi içine girerse, dikkatini dağıt, bir yüz ifadesi oyna. Yüzünüz, gösterdiğiniz şeyi tahmin etmesini kolaylaştırmak için çok etkileyici bir şekilde çalışmalıdır.

performansları

Yetişkinlerde otistik düşünce ile tedavi edilebilirtiyatro performanslarına katılımlarıyla. İlk başta, onları oyuna sokma girişimlerine şiddetle direniyorlar. Ancak, azim ve cesaretlendirmenin ortaya çıkışıyla, hasta sadece bunu yapmaya cesaret edemez, aynı zamanda neler olup bittiği konusunda da çok zevk alır.Yetişkinlerde otistik düşünce

Çeşitli hikayeleri anlatmak da yararlıdır.olumlu ve olumsuz kahramanlar. Böylece hasta bilinçaltında neyin iyi ve neyin kötü olduğunu anlamaya çalışacaktır. İnsanların katılımı ile bu gibi masalları oynayabilir veya bebek kullanabilirsin. Bu görüşe katılan herkesin bir rolü olduğu açıklanmalıdır. Bu performanslar tekrar tekrar yapılmalı ve her seferinde yeni bir şey eklenmeli.

Otistik düşünce nedirOtistik düşünce nedir

Related news

 • Orjinal Arnavut Trilece Tarifi Videosu
 • Ay Çöreği Tarifi
 • Sultan Lokumu Videosu
 • Subaru XV: araç sahiplerinin yorumları
 • Elmalı Tart Yapımı Videosu

 • Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir


  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir

  Otistik düşünce nedir