Öpücükler günü 2019

Öpücükler günü 2019 Öpücükler günü

Öpücükler günü

Dünyada oldukça fazla sayıda çeşitli tatiller var. En eğlenceli olanlardan biri Uluslararası Öpücük Günüdür.

Bu etkinliğin kökleri,Geçmiş, yani XIX yüzyılda. Daha sonra İngiltere'de Öpücük Günü'nü kutlamaya başlıyorlardı. Birleşmiş Milletler yıllar sonra bu etkinliği Dünya statüsüne devretmeye karar verdi. Böylece, şimdi her yıl 6 Temmuz'da, dünya çapındaki öpücükler Günü'nü kutluyoruz.

Tabii ki, bir yıla kadar beklemek gerekmiyor,birini öpmek için Her gün çok sayıda insan bu işle uğraşıyor, bazen farkında bile olmadan vücutlarına büyük yararlar. Bir öpücük yardımı ile ruh halinizi belirgin bir şekilde artırabilir, stresden kurtulabilir ve hatta daha uzun ömürlü olabilirsiniz. Ayrıca kırışıklık oluşumunu durdurabilir. Duyguların ilk ifadesi hakkında ne söyleyebiliriz.

Öpüşmelerin kökeni hakkında çok az insan biliyor. İç enerji alışverişi yapabileceğinize dair bir görüş var. Antik çağlarda, öpücüğün iki ruhun birbirine karıştığı ve eğer birbirlerine aşık olan bu kişilerin ruhları evli olduğu düşünülüyordu. Ancak şüphesiz, bu sürecin en romantik kaynağı Plato tarafından önerildi. O, daha önce herkesin aynı görünüşüne, yani belli bir yaratıyı dört elle, aynı sayıda bacaklara ve iki başlı olarak bir top şeklinde temsil ettiğine inanıyordu. Öyle görünüyor ki, böyle bir yaratılış korkunç, ama yine de kendi kendine yeterli ve mutlu. Ve bir kere kızgın olan ünlü Olimpik Şimşir Zeus bu yaratımı ikiye böldü. O zamandan beri, bu yarıları kendileri arıyor ve sadece bir öpücük yardımı ile bu ruhun ilişkili olup olmadığını anlayabiliyorlar.

Bugüne kadar öpüşme veİnsan beyninde şu anki değişimler psikologlar da dahil olmak üzere çeşitli uzmanlar tarafından yakından inceleniyor. Sevgililerin üç dakikalık bir öpücük esnasında yaklaşık 12 kilokalori kaybedildiğinin bilimsel olarak kanıtlandığını ve ayrıca çok sayıda farklı bakteri ve mikro elementlerin tükürük ile bulaştığını kanıtladı. Dahası, morfinden bile birkaç yüz kat daha fazla olan özel bir hormon gelişmeye başlar. İlginçtir, istatistiklere göre, öpüşme ortalama olarak 45 saniye sürer ve 30'dan fazla yüz kasını içerir, bu da gerçekte kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Rusya'da öpücükler günü popülerlik kazandı değilÇok uzun zaman önce, ama bu onun halk arasında en popüler tatillerden biri haline gelmesini engellemedi. Bu konuyu kutluyor, bu konuyla alakalı her türlü yarışmaya ve etkinliğe katılmaktan büyük zevk duyuyoruz. Birçok şehirde, milyonlarca çiftin eşzamanlı olarak bir öpücükle birleştikleri zaman çeşitli flaş çeteleri örgütlenir. Ayrıca bu gün sık sık romantizm, süre, olağanüstü gibi farklı ölçütlere sahip "en çok" öpücük için yarışmalar bulunmaktadır.

Bazı dünya rekorları bile var veKayıt sahiplerini benzer bir alanda kaydedin. Örneğin, Chicago'dan bir çift on sekiz buçuk gün öptü, her gün sadece dinlenme ve yemek için iki saatlik bir ara vermek üzere geçti. En uzun sualtı öpücüğü, Tokyo'lu yeni evlilerin keyfini çıkarabilir. Sinemanın da kendi karakterleri var. Regis Tumi ve güzel Jane Wyman, yirminci yüzyılın başında "Şimdi ordudasın" filminde 185 saniye öpüşmüşlerdi. Ve şüphesiz, rolü 1926'da aktör John Barrymore tarafından oynanan ünlü ünlü Lovelace Don Juan'ı hatırlamaya yardım edemeyiz ve sinema tarihinin en bilinen öpücüklerini kazanırız. Ve en pahalı öpücük, 113 bin dolarlık bir hayır müzayedesinde çekiç altına giren Kate Moss'a ait.

Öpücükler günü 2019

Öpücükler günü 2019

Related news

 • Boynundaki bir dövmenin eskizleri - stilinizi seçin
 • Otomatik başlatma ile alarmların kurulması: alarm sisteminin modelinin seçilmesi
 • Cockerel bir sopa tarifi
 • İstatistiksel hipotezlerin testi: genel mantık
 • Cilt Lekeleri

 • Öpücükler günü

  Öpücükler günü


  Öpücükler günü

  Öpücükler günü

  Öpücükler günü

  Öpücükler günü

  Öpücükler günü

  Öpücükler günü

  Öpücükler günü

  Öpücükler günü

  Öpücükler günü

  Öpücükler günü

  Öpücükler günü

  Öpücükler günü

  Öpücükler günü

  Öpücükler günü

  Öpücükler günü

  Öpücükler günü

  Öpücükler günü

  Öpücükler günü

  Öpücükler günü

  Öpücükler günü

  Öpücükler günü

  Öpücükler günü