Panteleyevin hangi hikayeleri sanatsal, bilimsel, bilişsel, fantastik 2019

Panteleyevin hangi hikayeleri sanatsal, bilimsel, bilişsel, fantastik 2019
19.08.2019

Panteleyevin hangi hikayeleri sanatsal, bilimsel, bilişsel, fantastik 80

Panteleyev'in hangi hikayeleri sanatsal, bilimsel, bilişsel, fantastik?

Leonid Panteleev bir Sovyet yazardır.yetişkinleri ve çocukları seviyorum. Panteleev'in özel bir armağanı olduğu söylenir. Onun öyküleri çizime ihtiyaç duymaz, çünkü yazar çok net ve figüratif bir şekilde, resimlerin yardımı olmadan yazar tarafından yaratılan yeni bir dünyaya dalmış olduğu çalışmalarını yazmıştır. Çocuklar için çok iyi yazdı ve onlar hakkında ebeveynlerinin her zaman bu yazarın eserlerini çocuklarıyla birlikte okumaları için kendi tercihlerini yapmalarını istediler. Yazar hakkında bir kereden fazla bilgi sahibi olanların çoğu, Panteleev'in yazdığı hikayeleri merak ediyorum.

Leonid Panteleev'in Çocukluğu

Leonid Panteleev 9 Ağustos 1908'de doğdu. Petersburg'da. Yazarın asıl adı Alexei Ivanovich Eremeev. Ailesi dindardı, ama buna rağmen, ailesi Birinci Dünya Savaşı sırasında ayrıldı. Yakında Alexey'in babası Ivan Andrianovich, hayatının geri kalanını geçirip vefat ettiği Vladimir'e gitti. Alesha'nın annesi üç çocuğu yetiştirmek için yalnız kaldı, ama müzik öğrenerek bir yaşamayı kazanmak zorunda kaldı. 1916'da, gelecek yazar 2. Petrograd gerçek okuluna girdi, ardından çok hasta oldu.

İki yıl sonra, Alesha'nın annesi onunla ayrılmaya karar verdi.Kendilerini Petrograd'daki açlıktan kurtarmak için Cheltsovo köyünde çocuklar. İç Savaş'ı ortaya çıkarmaya başladı ve Eremeev, difteri ile hastalandı. Bundan sonra, çocuğun annesi Yaroslavl'da bir talihsizliğe gitmeye karar verdiler. Yaroslavl Ayaklanması burada başladı. Onun annesi Alexei ile yaşadığı otel sürekli kabuklu unutulmamalıdır ve çocuk beyazlar ile birkaç kez bir araya geldi. Böyle korkunç olaylardan sonra aile tekrar köye döndü, ancak ayaklanmayı bastırdıktan sonra anne Yaroslavl'a dönmeye karar verdi. Neyse ki, o zaman adamın mükemmel bir şekilde sağlıklı olduğu ortaya çıktı.

Panteleev hangi hikayeleri yazdı

İlk iş ve çocuk evi

1919'da, Alexei'nin annesi geri döndüPetrograd ve erkek kardeşi Vasya yaşamak, çiftlikte çalışmak ve çalışmak için ayrıldı. Daha sonra Eremeev, ailesinin maddi güvenliğinin görevini yerine getirdiğini ve şimdi iş aramak gerektiğini fark etti. İlk başta piyasada ticaret yapmaya başladı, ancak Alexei çiftliğe kardeşine yollandı. Eremeev'in kendisi de paylaştığı gibi, orada ciddi şekilde dövüldü ve çalmayı öğretti. Kardeşi ile iki ay çalıştıktan sonra Alexei teyzesine kaçtı. Bundan sonra adam yetimhaneye gitti. Orada çok uzun kalmadı, çünkü Alexei ve arkadaşları depoyu soydular. Bu olaydan dolayı, adam ilk gün kaçtığı yerden başka bir yetimhaneye nakledildi.

Leonid Panteleev'in yazdığı hikayeler,biyografisini bilen pek çok insan ilgileniyor. Birçok kişi, zor çocukluğu nedeniyle Panteleev'in iyi ve iyi çocuk hikayeleri yazamayacağını varsayar.

Panteleev'in sanat hakkında yazdıkları hikayeler nelerdi?

Komsomol ve Alexei'nin ilk kitabı

Eremeev Petrograd'a dönmeye karar verdi. İlk başta, Rybinsk'e tekneyle gitmeyi planladı, fakat tüm yolcular düştü, Lyosha, Kazan'a yürümek zorunda kaldı. Orada bir asistan ayakkabısı olarak çalışmaya başladı ve tüm yaz boyunca şehirde kaldı. Ancak, yakında Yeremeyev para tükendi ve tekrar çalmaya başladı. Adam yakalandı ve Menzelinsk'e çocuk kolonisine gönderildi. Oradan kaçtı, daha sonra bir finans departmanında bir kurye olarak yerleşti.

Neyse ki, Alexey organizasyon tarafından seçildiKomsomol, adamı konutla birlikte sağladı ve profesyonel bir okulda okumak için gönderdi. Alexei'nin eğitimde çok büyük bir boşluk olduğu için orada çalışmak oldukça zordu ve bu yüzden şiir yazmaya ve oyun yazmaya başladı.

1925 yılında Alexei ve Grisha Belykh ilk yazdı"ŞKiD cumhuriyeti" adlı bir kitap. Kitap, kendi izlenimlerine göre yazıldı, çünkü çarşıdaki ampullerin satışı kesildi ve “ŞKİD” Cumhuriyetine gönderildi. Bu çalışma yazdıktan sadece 2 yıl sonra yayınlandı.

Yazarın biyografisi ile tanıştıktan sonra Panteleev'in yazdığı hikayeler çok ilginç hale geldi, çünkü çocukluğu oldukça karmaşıktı.

Panteleev hangi hikayeleri bilimsel olarak yazdı?

Yazar hangi hikayeleri yazdı?

Leonid Panteleyev'in yazdığı ilk kitap,"ShKiD Cumhuriyeti" olarak adlandırıldı. Yazarda, Dostoyevski Okulu'nda başına gelen en çarpıcı olayları anlattı. Kitap birçok komik ve dramatik anı anlatıyor ve bir yerlerde trajedi takip ediliyor.

Onların tanıtmak isteyen birçok ebeveynYazarın yaratıcılığına sahip çocuklar, Panteleev'in yazdığı hikayeleri merak ediyorum. Sanatsal ve bilimsel-bilişsel öyküler, yazar tarafından en çok yazılan eserlerdir.

Leonid Panteleev hangi hikayeleri yazdı

Leonid Panteleev tarafından yazılmış otobiyografik öyküler

Panteleev'in yazdığı hikayeler hakkındayazarın düzyazısının neredeyse her zaman otobiyografik olduğunu söyleyebilirsiniz. Leonid, hayatlarını ustaca istisnasız tüm çocuklarla popüler olan hikayelere dönüştüren birkaç yazardan biriydi.

Yaratıcılığa aşina olmayan birçok ebeveynyazar, Leonid Panteleyev'in yazdığı hikayelere ilgi duyuyor mu? Yazarın sahip olduğu ve hala çocukların sevgisinden hoşlandığı kesinlik ile söylenebilir. Çalışmalarını okumaktan mutluluk duyarlar, çünkü Leonid “çocuklar hakkında” ve “çocuklar için” hikayelerinin nasıl farklı olduğunu biliyordu. Yazarın yarattığı her çocuğun dünyaya gömüldüğü bir şekilde yazabiliyordu.

Yazarın çalışmalarına aşina olan herkes, Panteleev'in yazdığı hikayeleri güvenle söyleyebilir. Yazarın en ünlü eserleri Türler:

 • Bilim ve eğitim hikayeleri.
 • Sanatsal öyküler.

panteleev ne yazdı?

Yazarın bilimsel-bilişsel ve sanatsal çalışmaları

Onunla aşina olan birçok ebeveynbiyografi, genellikle Panteleev'in yazdığı hikayeleri merak ediyor. Bilimsel-bilişsel hikayeler yazarın "hobisi" dir. Çocukluğunun oldukça zor ve karmaşık olmasına rağmen, yazar çocukları iyi anlar, yaratıcılığı aralarında büyük ilgi uyandırır. Alex çoğu zaman taşınmak, yetimhanelerde yaşamak, sıkı çalışmak ve benzeri şeyler yapmak zorunda kaldı. Alexey harika çocukluğunu hatırladı ve diğer çocuklara ait çocukluk hikayelerini parlak ve neşeli hale getirmeye çalıştı. Başkalarına ne kadar tahammül edeceğini şaka yolluyordu, ancak eserlerini okuyarak Alexei'nin küçük okuyucularla paylaşmak istediği sıcaklığı ve nezaketi hissedebiliyordu.

Leonid Panteleev hangi hikayeleri yazdı

"Feat hakkındaki hikayeler"

Yazarın çalışmasını ikiye bölmüş olduğunu söylemeye değer.2 grupta: "Hikayeler hakkında hikayeler" ve "Çocuklar hakkındaki hikayeler". "Feat Story" döngüsü, "sıradan Guard" "tundrasında" "Paket", "hikayeleri Kemerovo", "ilk yararlanma" "bölme sırası" gibi ürünleri içerir.

"Çocuklar hakkındaki hikayeler"

Leonid'in çalışmalarına aşina olan herkesPanteleev'in yazdığı fantastik hikayeleri söyle. sincap ve Tamarochka ait "" Masallar 've' mektup 'sen' Dürüst "" Fennec: Yazar "hep birlikte en popüler ve tanınmış çocuk hikayeleri getirdi" adlı bir kitap "yazmak," You yazdı. Her çocuk, bebeğe nasıl ulaşacağını bilen Leonid Panteleyev'in hikayelerini sever.

Yazının, şu şekilde yazılmış olan bu hikayeleridir.başka bir dil ". Tamamen farklı bir tarza sahipler ve eserlerin her karakterinin kendi karakteri vardır. “Çocuklar için Masallar” da yazarın, bir çocuğun ve bir yetişkinin dünyanın algılayışındaki farkı nasıl algılayabileceğine nasıl ikna olduğunu görebilirsiniz.

Daha az popüler olmadığını söylemeliyimPanteleyev'in "Bizim Masha", "Nochka", "Dolores", vb. gibi hikayeleri. Bunlardan ilki, yazarın uzun yıllar boyunca sürdüğü günlüğü. Bu kitap, tüm ebeveynler için bir çeşit "rehberlik" olarak adlandırılabilir.

Yaratıcılık ile ilgilenen birçok ebeveynÇocuklar için yazan yazarlar, L. Panteleev'in yazdığı hikayeleri soruyorlar. Hemen hemen her çocuğun bildiği ve sevdiği en popüler yazarlardan biridir.

Otobiyografik roman "Lyonka Panteleev"

Biyografiye aşina olan birçok okuyucuyazar, Leonid Panteleyev'in yazdığı hikayeleri bilmek ilginç. Yazar, sanat eserlerini çok ustaca yazmayı biliyordu, bu yüzden yaratıcılığı, pek çok çocuk ve ebeveynleri tarafından uzun süre sevildi.

Alexei'nin en ünlü eserlerinden biri"Lyonka Panteleev" dir. Roman, İç Savaş sırasında on yaşında bir çocukla gerçekleşen olayları anlatıyor. Çocuğun çalması ve sokak çocukları arasında yaşaması gerekiyordu.

Bu yazarın zorlu hayatı ve bir çocuk olarak katlanmak zorunda kaldığı olayları yansıtmaya çalıştığı otobiyografik bir roman.

Panteleev hangi hikayeleri yazdı?

Yazdığı hikayeleri anlamak çok kolayPanteleev. Sanatsal ve bilimsel-bilişsel yanı sıra sanatsal ve tarihi eserler yazarın favori stilleriydi. Okuyucuya saf gerçeği söylemeyi çok sevdi, ki bu kesinlikle hiçbirini kayıtsız bırakmıyor. Çocuklar için öyküler öyle ilginç bir şekilde yazılır ki, tek bir çocuk kendilerini okumadan uzaklaştıramaz. Leonid Panteleev - en yetenekli yazarlardan biri, eserleri aracılığıyla her okuyucuyla iletişim kurdu ve hayatından çok ilginç şeyler anlattı. Leonid'in romanlarının yanı sıra öykülerden bazılarının tarandığını söylemek mümkün değildir.

Panteleyevin hangi hikayeleri sanatsal, bilimsel, bilişsel, fantastik 2019

Panteleyevin hangi hikayeleri sanatsal, bilimsel, bilişsel, fantastik 2019

Related news

 • Keşkül Videosu
 • Kastamonu Haberleri: Yangında 2 kardeşin ölümüne ilişkin davada anne ve babaanneye beraat
 • Bir insanda hayal kırıklığı yaşamak nasıl
 • Kısa Kollu Gelinlik Modelleri 2019
 • Avrupadan Venezuela Devlet Başkanı Maduroya 8 gün süre

 • Panteleyevin hangi hikayeleri sanatsal, bilimsel, bilişsel, fantastik 71

  Panteleyevin hangi hikayeleri sanatsal, bilimsel, bilişsel, fantastik


  Panteleyevin hangi hikayeleri sanatsal, bilimsel, bilişsel, fantastik 1

  Panteleyevin hangi hikayeleri sanatsal, bilimsel, bilişsel, fantastik 90

  Panteleyevin hangi hikayeleri sanatsal, bilimsel, bilişsel, fantastik 69

  Panteleyevin hangi hikayeleri sanatsal, bilimsel, bilişsel, fantastik 19

  Panteleyevin hangi hikayeleri sanatsal, bilimsel, bilişsel, fantastik 86

  Panteleyevin hangi hikayeleri sanatsal, bilimsel, bilişsel, fantastik 50

  Panteleyevin hangi hikayeleri sanatsal, bilimsel, bilişsel, fantastik 17

  Panteleyevin hangi hikayeleri sanatsal, bilimsel, bilişsel, fantastik 93

  Panteleyevin hangi hikayeleri sanatsal, bilimsel, bilişsel, fantastik 8

  Panteleyevin hangi hikayeleri sanatsal, bilimsel, bilişsel, fantastik 60

  Panteleyevin hangi hikayeleri sanatsal, bilimsel, bilişsel, fantastik 14

  Panteleyevin hangi hikayeleri sanatsal, bilimsel, bilişsel, fantastik 57

  Panteleyevin hangi hikayeleri sanatsal, bilimsel, bilişsel, fantastik 2