Petersburgdaki Krestovsky Adasındaki stadyumu açtıklarında

Petersburgdaki Krestovsky Adasındaki stadyumu açtıklarında


Petersburgdaki Krestovsky Adasındaki stadyumu açtıklarında 17 23.02.2019, 14:09

Petersburg'daki Krestovsky Adasındaki stadyumu açtıklarında

Krestovsky Adası şehirdeki stadyumSt. Petersburg, aslında tamamen yeni bir nesne değildir. SM Kirov'un adını taşıyan eski spor kompleksinin bulunduğu alanda yer almaktadır. Yapısı, aslında, mevcut alanın restorasyonu ve yeniden inşasıdır. Yerleşim değişmedi, ancak görünüm şehrin sakinleri ve ziyaretçileri üzerinde silinmez bir izlenim bırakmalıdır.
Krestovsky Adası Stadyumu

Başlangıcı

Ağustos 2006’da,Kuzey Palmyra yönetiminin yeni bir stadyum kurma kararı, en iyi proje için oylandı. Yarışmanın ilk turunda, planların temel gereksinimlerini karşıladığı 5 organizasyon kazanan oldu: 250 milyon dolara yığıldılar, stadyumun eski tepesini tutup sürgülü bir çatıya sahip olmalarına izin verdiler. Rekabet komisyonunun jüri üyeleriyle birlikte vatandaşlardan Krestovsky Adası'nda sevdikleri stadyuma oy vermeleri istendi. İlk projenin Mariinsky Tiyatrosu'nu anımsatan altın bir kubbesi vardı. İkincisinin çatısının metal kasetlerle kaplanması ve ısınması gerekiyordu. Bu seçenekler operasyonları ile ilgili sorunlar nedeniyle temizlenmiş ve temiz tutulmuştur.

Krestovsky Adası'nda bir stadyum inşaatıBir sonraki seçenek harici geri yükleme teklif ettistadyumun görünüşü, proje mimarı A. Nikolsky'nin bütün unsurlarını koruyarak, merkezde bir basamak basamaklı merdiven, çeşme ve bir piramit ekledi. Dördüncü proje, Krestovsky adasında parlak renklerde bir stadyum tasvir etti. Yazarları Aziz Basil (Aziz Meydanı'nda bulunan Moskova'daki ünlü bir tapınak) kilisesinin tasarımında esinlenmiştir. Yarışmayı kazanan son proje Japonlar tarafından sunuldu. Bir stadyum şeklinde büyük bir tasarımcı gibi bir uzay gemisi gibi olacak.

Projenin finansmanı

Başlangıçta inşaatın planlandığıKrestovsky Adasındaki stadyum, futbolcu Zenit ve ana sponsor olan OAO Gazprom ile birlikte kendi masrafları ile gerçekleştirilecek. Bununla birlikte, şimdi de ereksiyon parası için şehir bütçesini tahsis ediyor ve yeni stadyum St. Petersburg'a ait olacak. Bu nedenle yetkililer, daha önce adlandırmak istedikleri Gazprom-Arena'nın alan adı üzerinde karar vermediler, ancak şimdi Primorsky veya Krestovski'nin çeşitleri popülerdi. Projenin uygulanmasının maliyetinin ilk hesaplamaları kendilerini haklı çıkarmadı. Başlangıçta, 6,7 milyar ruble miktar açıklandı, ancak inşaatı başlatan organizasyonun reddedilmesi nedeniyle, masrafların yeniden değerlendirilmesi, projenin sonuçlandırılmasını finanse etmek gerekiyordu. Sonuç olarak, 2014 yılında inşaatı tamamlamak için gereken miktar 28,7 milyar rubleye eşit olarak açıklandı.

Stadyum işletmeye alındığında

Krestovsky Adası'nda yeni stadyum2006 yılında yetkililer yeni stadyuma söz verdiKrestovsky adasında Nisan 2009 tarafından kullanılabilir, böylece FC "Zenit" ilk maçta oynadı. Futbol sahasının faaliyete geçirilmesi için beklenen tarih, 8 yıl boyunca birkaç kez değişti. St. Petersburg Valisi, bugüne kadar Krestovsky Adası'nda 2016 Temmuz ayı sonuna kadar bir stadyum açmayı vaat ediyor.

Hayranlar hevesle bekliyorBu tesisin yeniden inşası, çünkü 2019'de Dünya Kupasına ev sahipliği yapacak. Ve eğer ülkemizde, St. Petersburg'da, FIFA ve UEFA'nın tüm gereksinimlerini karşılayan bu ölçekte bir stadyum olacak, yüksek ligin futbol maçlarına çok sayıda turist çekecek.

Petersburgdaki Krestovsky Adasındaki stadyumu açtıklarında

Petersburgdaki Krestovsky Adasındaki stadyumu açtıklarında

Related news

 • En kötü video: YouTube’da dislike’ rekoru kırıldı
 • Yaprak Sarması Videosu
 • Tarımsal üretimin traktör şoförü: mesleğin tanımı, talimatları
 • Somon Burger
 • Kremalı kek tarifi

 • Petersburgdaki Krestovsky Adasındaki stadyumu açtıklarında 61

  Petersburgdaki Krestovsky Adasındaki stadyumu açtıklarında


  Petersburgdaki Krestovsky Adasındaki stadyumu açtıklarında 31

  Petersburgdaki Krestovsky Adasındaki stadyumu açtıklarında 84

  Petersburgdaki Krestovsky Adasındaki stadyumu açtıklarında 94

  Petersburgdaki Krestovsky Adasındaki stadyumu açtıklarında 85

  Petersburgdaki Krestovsky Adasındaki stadyumu açtıklarında 48

  Petersburgdaki Krestovsky Adasındaki stadyumu açtıklarında 22

  Petersburgdaki Krestovsky Adasındaki stadyumu açtıklarında 17

  Petersburgdaki Krestovsky Adasındaki stadyumu açtıklarında 79

  Petersburgdaki Krestovsky Adasındaki stadyumu açtıklarında 23

  Petersburgdaki Krestovsky Adasındaki stadyumu açtıklarında 23

  Petersburgdaki Krestovsky Adasındaki stadyumu açtıklarında 94

  Petersburgdaki Krestovsky Adasındaki stadyumu açtıklarında 53