Photina azizi: simge, dualar, melek günleri 2019

Photina azizi: simge, dualar, melek günleri 2019
21.09.2019

Photina azizi: simge, dualar, melek günleri 66

Photina azizi: simge, dualar, melek günleri

Ortodoks dininin tarihi çok şey biliyormaneviyata ve inancın onaylanmasına şiddetli sıkıntı ve ızdırap çeken insanların örnekleri. Bunlardan biri, şiddetli zulüm dönemlerinde Hıristiyanlığı yolun başlangıcında vaaz eden Aziz Fotinia'dır. Ünlü iyi bir çingen, duanın mucizesini defalarca gösterdi ve binlerce kişiyi imana dönüştürdü. İnananlar halen şiddetli hastalıklardan yardım ve iyileşme talepleri ile imajına başvuruyorlar.Photina azizi

Yaşayan Su Vasfı

John Müjde'nin üzerinde bir bölüm var.Samaritan kadınla Mesih'in toplantısı. O günlerde Yahudiler ve Samaritanlar (Mezopotamya yerleşimcileri) soğuk düşmanlık içinde yaşıyorlardı. İsa, İncil'i kutsamak için Samaritan topraklarından geçti. Sihar kentinin yakınında durarak, Yakup'un kuyusundan su içmek istedi. Tam o anda genç bir kadın yaklaştı. Fotinia'ydı (melek günü - 2 Nisan, yeni bir tarza göre). İsa ona yardım istedi, çünkü kadını çok şaşırttı, çünkü o bir Yahudi idi. İsa ona, kiminle konuştuğunu bilseydi, ebedi hayatın kaynağı olacak olan yaşayan suyunu isteyeceğini söyledi. Mesih, Hıristiyan inancından bahsetti. Hayatının ayrıntılarını anlattı, günahlarını belirtti ve Photina, Peygamber'i hemen tanıdı. Samaria kentine geri döndü ve Kurtarıcının gelişi hakkında herkese, ardından birçok Samaritan Mesih'e inandı ve Hıristiyan inancına döndü.kutsal Svetlana

İmparator Nero

Bu önemli buluşmadan sonra Photinia(Svetlana), orada Hıristiyanlığı vaaz etmek için Kartaca'ya (Kuzey Afrika) gitti. Ulusların zulmüne rağmen, açıkça, korkusuzca ve özveri yapardı. Havari Paul ve Peter öldürüldüğünde İsa bir rüya gibi göründü ve kendisine öncellerinin manevi yolunu devam ettirmek için Roma'ya, imparator Nero'ya gitmesini söyledi. Küstah beş kızkardeşiyle birlikte görevi yerine getirmeye başladı. O zamanlar Roma'da hıristiyanlara karşı zulüm vardı. Saraya gelen Fotinia ve kızkardeşleri paganlar tarafından ele geçirildi. Nero kadınların ellerini kesmek emredildi. Ancak muhafızlar ne yaparsa yapsın, bunu yapamazlardı, kendileri yere düştüler, acıyla kıvranıyorlardı. Onlara maruz kaldıkları yaralar hemen kayboldu.fotinia melek gün

Photinia'nın Baştan Çıkartması

Ardından, kurnaz ve kibirli Nero, isteyen değilMesih'e inanın, Fotinia'yı ve arkadaşlarını cezbetmeye karar verin. Onu sarayda bıraktı, hizmet için yüz köle ile çevrili leziz ve lezzetli yemeklerle tedavi etti. İmparator Domina'nın kızı da vardı. Kırk gün sonra, Fotinia'yı ziyaret etti ve kızı da dahil olmak üzere etrafındaki bütün kadın kölelerin Hıristiyanlığa dönüştüğünü öğrendiğinde çok şaşırdı.

Nero, öfkeli, cildin sökülmesini emrettiFotinia ve sonra kadını çorak kuyunun içine atın. Aynı kader şehit kızkardeşi başına geçer. Birkaç gün sonra, Fotinia kuyudan çıkarıldı, hâlâ hayatta ve imandan vazgeçmedi. Sonra zindanda 20 gün daha kapatıldı. Ve yine Nero onu saraya çağırdı, ancak o zaman bile tapınma ve putperestlik kabul etmedi. Fotinia sadece güldü ve yüzüne tükürdü. Sonra tekrar kuyunun içine atıldı.

Böylece şehit dünyevi hayatını bitirdiPhotinia. Ölümden önceki aziz, Mesih'i inkar etmedi, Yahudi olanları duaların mucizeleriyle çarptı. O, hâlâ muhtaçlığı koruyan ve inançlarını şüphe duyan kutsal şehitlerin arasındaydı.Photina Svetlana

ikon

Kurtarıcı toplantısı İncil'i veSadece görsel sanatlar yansıtılmaz Photina. Örnekler III yy (Samarit kadına günümüze kadar geldi sadece şekil) yaklaşık yapılmış kilise evin Dura-Europos fresk, ve Sant'Apollinare Nuovo Ravenna kilisede mozaikler arasında (yaklaşık VI.).

Aziz Svetlana'nın anısı da ikonografide yaşamaktadır. Şehitleri tasvir eden en eski simgeler 19. yüzyıla tarihlendirilmiştir. Görüntülerinin insanlara ruhunu güçlendirme, günahın cazibesini aşmalarına, bir zamanlar Fotinia tarafından Samaritans'a getirilen inancın sağlamlığını kazanmalarına yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Onun simgesi sadece Svetlana isimli kadını değil, aynı zamanda tüm acılarını korur.

Kutsal Svetlana zihinsel ve fiziksel sağlığı korur. Evdeki imajı güçlü bir aile, iyi niyet ve nesiller arasındaki anlayış, kötülük niyetlerinden ve eylemlerinden korunmadır.

Hıristiyan efsaneleri bir toplantıda söylüyorKurtarıcı Fotinius ile, aziz su unsuru üzerinde güç aldı. Bu yüzden Romalı putperestler onu kuyuya attığında ve ateşi olan insanları iyileştirdiğinde hayatta kaldı. Kutsal Svetlana benzer bir hastalık olan insanlara yardımcı olur.Aziz Photinian Günü

namaz

Fotinia'nın iki oğlu vardı: Josiah (Joseph) ve Victor. İlki, Müjde'yi vaaz etmede anneye yardım etti, ikincisi ise Roma askeri komutanıydı. Onlar da hayatlarında, inançların zorluklarını ve isteklerini vardı. Bununla birlikte, bilge öğretim ve annesinin duası tüm bunların üstesinden gelmelerine yardımcı oldu. Bugün şehit imajına içten bir iman ile, birçok anne çocuğu teselli bulur ve çocuklarla problemleri çözer. Aziz Photina (inananlara ilham vermek için dua etmek, kendi güçlü yanlarına güven verir) bize zorluklardan korkmamanızı öğretir. Bu nedenle, sadece hafıza günlerinde değil, her gün de dua ile hitap edebilirsiniz:

"Gayretle ruhumun sana ambulans görevlisi ve molitvennitse bitince bana Tanrı, kutsal Tanrı ugodnitse, Büyük Şehit Photina, Sen al dua et."

Şifa Mucizeleri

Photinia'nın görüntüsüne hitap ederken durumlar varAteşi yenmek için cildin, kas-iskelet sisteminin ciddi hastalıklarından kurtulmaya yardımcı oldu. Bugün, imgesi, inananlara, tüm davalara rağmen, iyi bir yürekle ve tüm yüreğinize inanmanın gerekli olduğunu hatırlatıyor.

Roma işkencecileri şehit işkence ederken, oDua gücü sayesinde, o yaralanmamış kaldı, yaraları hızlı ve iz bırakmadan iyileşti. Fotinia yaşamı ile azizler, onlara inandığınızda mucizelerin mümkün olduğunu ve inanç gücüyle kendinizin yarattığını kanıtladı.kutsal fotoğraf hayatı

Kutsal yerler

Mesih ve Samaritan kadınının karşılaşmasının İncil hikayesiFotinia'nın gerçek bir coğrafi teyidi var. İsrail, en güzel ve doğal yerlerinden birinde, hacı binlerce çeken yılında Jacob (Yaakov) Kuyusu olduğunu. Yanında tahrip ve yine yeniden üç katı olduğu antik tapınak vardır. Kuyu 40 metre derinliğe ulaşır. Sudan şifa kabul edilir.

Photinian Samaritan'ın kalıntıları Girit adasında tutulmaktadır.Fodele köyünde şehit adında bir rahibe manastırında. Hacıların akışları, her zaman inançlarını güçlendirmek ve manevi problemleri çözmek için yardım istemek için buraya geliyor.

BDT topraklarında, Hıristiyan feat'in onurlandırıldığı ve mucizevi görüntülerin bulunduğu birçok Saint Photini tapınağı vardır. Bunlardan biri de Dnepropetrovsk'deki Büyük Şehit Kilisesi.

Fotinia Filistin

Hıristiyan kaynaklarda bir hikaye var.Photinia adına (- 26 Şubat yeni stil adı gün) ile diğer sofu inanç. Caesarea'lıydı, bu yüzden Filistinlinin bir önekini aldı. Fırtına esnasında geminin hangi o diğer yolcularla kalkmıştı çöktü. tahta tutunarak, Photinia sadece kaçarak dualar ve açlık keyifli Martinian kalmıştır adaya yüzdü. Kadını Hristiyanlığa dönüştürdü ve adanın kendisini terk etti. Yılda üç kez gemi adadaydı ve yiyecek getirdi. Photinia Filistin kaya üzerine kaldı ve kemer sıkma Martinian devam etti. Altı yıl boyunca o oruç ve dua, ve sonra öldü ve memleketi Caesarea'da gömüldü.

Saint Photina (hayatı V yüzyılı ifade eder) insanların inanç kazanmalarına, zihinsel ve fiziksel sağlığını geliştirmelerine ve Denizcileri koruyabilmelerine yardımcı olur.

Fotinia Kıbrıs

Kıbrıs Fotinia hakkında bir efsane daha var. Hayatı 15. yüzyıla kadar uzanıyor. Karpasia'da (Kıbrıs'ın doğusu) dindar bir ailede doğdu. Gençliğinde Mesih'in gelini olmaya karar verdi ve babasının evinden ayrıldı. Fotinia bir mağaraya yerleşti, oruç ve dualara teslim oldu. Yakında bakire, Tanrı'nın lütfuyla doluydu ve iyileşme mucizeleri yaratmaya başladı. Haberler adada ve ötesinde yayıldı. Birçok Hıristiyan, ona tavsiye ve manevi güçlerin bakımı için döndü.

Bugün, bir zamanlar işleyen mağaraPhotina aziz, hac yeridir. Bu bir taht ve derin bir bahar, ayin okunur. Kaynağındaki her yeni ay, ince bir kum filmi ile suya yükselir. Su beslemelerinin pek çok hastalıktan iyileştiğine inanılır ve körlerin gözleri içgörü için kumlanır. Mağara Cyprian köyü Agios Andronikos'un yakınında yer almaktadır. Ve asillerin kalıntıları, Havari Andrew'un kilisesine yerleştirilir. Aziz hafızası günü 2 Ağustos'ta (yeni bir stile göre) düşüyor.
kutsal fildişi namazı

Böylece, bir yılda üç gün vardırBütün Svetlana ismini kutluyor. Fakat bu sıradan bir tatil değil, koruyucu azizin anısı, manevi anlamda derin bir gün. Burada iş bir ziyafet ve hediyelerle sınırlı değil. Hıristiyan geleneğine göre, Aziz Photini-Svetlana günü kiliseye gidip, Kutsal Gizemleri kabul eder. Onlar da Rab ve hamilesine minnettar dua ile tedavi edilir.

Photina saint (Samaritan) da hatırlanıyorPaskalya'nın beşinci haftası. Bu sırada ayin okunmakta, Hıristiyan inancı adına şehitlik için şükran ve laik dualar verilmektedir.

Photina azizi: simge, dualar, melek günleri 2019

Photina azizi: simge, dualar, melek günleri 2019

Related news

 • Deri Sandalye Temizliği Nasıl Yapılır
 • Aydınlatma sistemini takip et: özellikler, özellikler, çeşitleri, onurlar
 • Napolitan Soslu Spagetti Tarifi
 • Sarı Yelekler, Macronun açıklamasından tatmin olmadı: Cumartesi günü için eylem çağrısı yapıldı
 • Japon Cheesecake

 • Photina azizi: simge, dualar, melek günleri 75

  Photina azizi: simge, dualar, melek günleri


  Photina azizi: simge, dualar, melek günleri 86

  Photina azizi: simge, dualar, melek günleri 34

  Photina azizi: simge, dualar, melek günleri 58

  Photina azizi: simge, dualar, melek günleri 54

  Photina azizi: simge, dualar, melek günleri 10

  Photina azizi: simge, dualar, melek günleri 71

  Photina azizi: simge, dualar, melek günleri 75

  Photina azizi: simge, dualar, melek günleri 84

  Photina azizi: simge, dualar, melek günleri 99

  Photina azizi: simge, dualar, melek günleri 76

  Photina azizi: simge, dualar, melek günleri 17

  Photina azizi: simge, dualar, melek günleri 35

  Photina azizi: simge, dualar, melek günleri 94

  Photina azizi: simge, dualar, melek günleri 63

  Photina azizi: simge, dualar, melek günleri 12