Platform Topuklu Ayakkabı Modelleri Nasıl Giyilir 2019

Platform Topuklu Ayakkabı Modelleri Nasıl Giyilir 2019
Platform Topuklu Ayakkabı Modelleri Nasıl Giyilir


Platform Topuklu Ayakkabı Modelleri Nasıl Giyilir?


Platform topuklu ayakkabılar, doğru kıyafetlerle, doğru şekilde kombin edildiklerinde oldukça şık bir stil oluşturdukları gibi çok daha rahattırlar. Peki,platform topuklu ayakkabı modelleri nasıl giyilir, hangi kıyafetlerle kombin edilebilir?

Platform topuklu ayakkabı modelleri rahat bir şıklık sağladıklarından çok sık tercih ettiğimiz ayakkabılardan. Platform topuklar ayaklarımızın konforunu sağladığı gibi boyumuzun uzamasını da sağlıyor. Ayakkabıların altındaki bu kalın tabanlar mantar, plastik, lastik veya ahşaptan olabiliyor.

Platform topuklu ayakkabılar, kimilerine kalın tabanlarından dolayı kaba görünseler de doğru kıyafetlerle, doğru şekilde kombin edildiklerinde oldukça şık bir stil oluşturmaktadır. Bunu nasıl sağlayabileceğinize de yer vereceğim ancak öncesindetopuklu ayakkabı satın alırken dikkat etmeniz gerekenlerdenbahsetmek istiyorum.

Örneğin satın almak istediğiniz ayakkabının malzemesine ve kalitesine dikkat edin. Her ayakkabı modeli için bu geçerli olmakla birlikte, topuklu ayakkabılar için iki kat önemi var. Diğer yandan özellikle taban yapısı ayağınızın doğal yapısıyla uyumlu ve sert olmamalı. Topuklu ayakkabılar üzerinde uzun saatler durmanız gerekecekse benim önerim ortopedik tabanlar kullanmanız. Hatta silikon özel tabanlar ile çok daha rahat edebilirsiniz. Her ne kadar sivri topuklara göre daha rahat olsalar da platform topuklar da bir süre sonra ayaklarınızı yorabilir. Bu yüzden ara sıra topuklu giymeye ara vererek ağrıların oluşmamasını veya azalmasını sağlayabilirsiniz.

2 platform topuklu ayakkabı modelleri_mini_mini

Ayağınıza uygun platform topuklu ayakkabı modelini de bulduğumuza göre sıra geldi buayakkabıları kombinlemek için ipuçlarına,

– Kalın tabanlar veya platform topuklar tercih edeceğiniz zaman ayağınıza zarar vermemesi için tabanın dar olmamasına özen gösterin. Eğer yüksek topuklar ile rahat edemiyorsanız platform da olsa daha kısa olanları tercih edin. Diğer yandan platform tabanlı ayakkabılarda nefes alan malzemeleri seçin. Özellikle yaz aylarında mantar topuklu modelleri deneyebilirsiniz.

– Gizli topuk spor ayakkabılar denildiğinde akla gelen büyük marka Isabel Marant tasarımları gibi modelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Böylelikle hem sportif hem de şık bir tarz yakalayabilirsiniz.

– Oxford ayakkabıların kalın tabanlı modelleri hem günlük stili hem de ofis stilini tamamlamak için doğru seçimdir. Ofis stilinde kumaş pantolon, gömlek ve blazer ceket kullanırken, günlük stil içinde bir jean ve tişört yeterli olacaktır.

1 platform topuklu ayakkabı modelleri_mini

– Sadece pantolonlar ile değil, elbise ve eteklerle de kullanabilirsiniz. Özellikle feminen kıyafetlerden olan elbise ve etekleri, daha maskülen bir stile sahip kalın tabanlı oxford ayakkabılar ile tamamlayarak trend bir tarz yaratabilirsiniz.

– Platform ayakkabılar denildiğinde akla sadece kalın tabanlar gelmiyor kuşkusuz. Özellikle yaklaşan ilkbahar ve yaz sezonlarının favorisi platform topuklu sandaletleri unutmamak gerek. Midi etekler ve elbiselerle baharda kullanabileceğiniz gibi yaz aylarında da uçuş uçuş elbiselerle kullanabilirsiniz.

– Son zamanların yeni moda pantolon modeli olan culottes yani kısa paçalı, bol kesim pantolon modelleri ile de platform topuklu ayakkabılarınızı kombinleyebilirsiniz.

3 platform topuklu ayakkabı modelleri_mini_mini

– Son olarak bol paça, yüksek bel pantolonları unutmamak gerek. Eğer ilkbahar-yaz sezonu için kendinize yeni bir pantolon almaya niyetiniz varsa tercihinizi bu pantolonlardan yana kullanabilirsiniz. Altına giyeceğiniz platform topuklu ayakkabılar ile boyunuzu daha uzun gösterme şansınız da var üstelik.

– Son olarak dedim ama bu gerçekten son! Platform topuklu ayakkabı satın alacaksınız, yeni moda Mary Jane tarzı ayakkabı modellerini de göz ardı etmemenizi öneririm.

Platform Topuklu Ayakkabı Modelleri Nasıl Giyilir 2019

Platform Topuklu Ayakkabı Modelleri Nasıl Giyilir 2019
Platform Topuklu Ayakkabı Modelleri Nasıl Giyilir


Platform Topuklu Ayakkabı Modelleri Nasıl Giyilir


Platform Topuklu Ayakkabı Modelleri Nasıl Giyilir


Platform Topuklu Ayakkabı Modelleri Nasıl Giyilir


Platform Topuklu Ayakkabı Modelleri Nasıl Giyilir