POLİMER KİL FİMO HAMURUNDAN ÜÇ DEĞİŞİK KIZ YAPILIŞI 2019

POLİMER KİL FİMO HAMURUNDAN ÜÇ DEĞİŞİK KIZ YAPILIŞI 2019

POLİMER KİL FİMO HAMURUNDAN ÜÇ DEĞİŞİK KIZ YAPILIŞI 21 14.01.2019, 06:18

POLİMER KİL FİMO HAMURUNDAN ÜÇ DEĞİŞİK KIZ YAPILIŞI

Fimo Hamurundan Küçük Kız Nasıl Yapılır

Fimo hamuruile 3 değişik şekildeküçük Kız başı nasıl yapılıronu öğreneceğiz. İsterseniz bu güzelküç kız Fimolarıuçlarına metal halkalar takarak çok şirin Küpeler, Kolye Uçları,Bileklikler için kullanabilirsiniz.

Bir ayna ya da Fotoğraf çerçevesinin etrafına yapıştırabilir kahve fincanına ya da duvara asacağınız ayaklıkla masa üstünüzde dekorasyon amaçlı kullanabileceğiniz süs porselen tabaklarda kullanabilirsiniz.

Kullanılan malzemeler değişik ebatlardaki metal halkaları kesmek ve şekillendirmek için kullanırken Pipet içecek kamışı ile gözleri için gerekecek.

Küçük oyun hamuru kalıbı balık küçük kızın saçının modeli için kullanılacak. Gördüğünüz gibi elinizin altındaki malzemeler ve evinizde kullandığınız Fırın ile kolayca yapailirsiniz.Fimo Hamuru Hakkındaki Her şeyburdan bakabilirsiniz.

fimo-hamurundan-kucuk-kiz-kafasi
Fırça yapıştırıcı sürmek ve kızların kirpiklerini akrilik boya ile yapmak için. Pipet kamış ile kızın gözleri için hamura bastırarak küçük boncuk şekli gözler elde edeceksiniz. Metal halkalar şekillendirme ve kesme işlemlerinde kullanılacak. Biraz siyah ve Beyaz Fimo hamuru
fimo-hamurunla-kucuk-kiz-basi
İlk kızımız için Fimo hamurunu merdane ya da şişe ile 2-3 milim kalınlığında hamur gibi açınız. Halkalar yardımı ile kestiğiniz siyah hamuru saç yapmak için ikiye ayırınız.
fimo-hamurunla-kucuk-kiz-basi-3
Siyah hamurun bir kısmı saçların ön bölümünü oluştururken diğer yarısını yüssük yardımı ile keserek yan saçlar ve gözler için kullanınız.
fimo-hamurunla-kucuk-kiz-basi-4
Önlerine kırpma yaptığınız saçları yapıştırın fimo hamuru ya da kil yapıştıran ısıya dayanıklı sıvı likit yapıştırıcı kullanabilirsiniz.
fimo-hamurunla-kucuk-kiz-basi-5
Ortadan ikiye kesilmiş içecek kamışının yardımı ile fiyonk ve gözleri tamamlayıp yapıştırınız
fimo-hamurunla-kucuk-kiz-basi-6
Evet ilk küçük kızımız hazır evdeki fırının ısısını 115 dereceye getirin  fırın tepsisine alüminyum folyo serin ve 20 dakika pişiriniz. 20 dakika sonra fırından çıkarıp iyice soğuması için bir mermer yada mutfak tezgağında bekletiniz.
fimo-hamurunla-kucuk-kiz-basi-7
Evet şimdi 2. küçük kız nasıl yapılıyor onu görüyoruz. Resimdeki işlemleri kesme ve yapıştırma olarak tamamlayınız.
fimo-hamurunla-kucuk-kiz-basi-8
Akrilik boya ile fırça yardımı ile kirpikleri yapın ve 20 dakika 110 derecelik fırında üsteki talimatlara uyarak pişiriniz. Takı yapacaksanız pişirmeden önce metal halkasını takıp öyle pişiriniz.
fimo-hamurunla-kucuk-kiz-basi-9
Balık kalıbı ile saçları yapma fikri oldukça yaratıcı olmuş.Nasıl yapıldığını zaten resimlerde görüyorsunuz pişirme işlemi 1. resmin altında yazdığım gibi 20 dakika 110 derecede pişecek
-1dG4l3CXUk
Evet en son yaptığımız küçük kız. Burdaki resimde Şeker hamuru ile yapılmış pasta süslemede kullanılan küçük kız olarak kullanılmış. Tabi nihayetinde her ikiside hamur olduğu için Şeker hamurundan yapılan şekillerden ilham alabileceğiniz gibi aynı şekilde Fimo hamuru Polimer kil ile yapılanlara bakarak şeker hamuru ile yapıp pasta ve tatlı süslemelerinde kullanabilirsiniz.

POLİMER KİL FİMO HAMURUNDAN ÜÇ DEĞİŞİK KIZ YAPILIŞI 2019

POLİMER KİL FİMO HAMURUNDAN ÜÇ DEĞİŞİK KIZ YAPILIŞI 2019

Related news

 • Klan için bir logo oluşturun - önemli mi
 • Kavram çok yönlü bir kavramdır
 • Ahmet Güleç
 • Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir Saç Sağlığı İçin 14 Yiyecek

 • POLİMER KİL FİMO HAMURUNDAN ÜÇ DEĞİŞİK KIZ YAPILIŞI 84

  POLİMER KİL FİMO HAMURUNDAN ÜÇ DEĞİŞİK KIZ YAPILIŞI


  POLİMER KİL FİMO HAMURUNDAN ÜÇ DEĞİŞİK KIZ YAPILIŞI 64

  POLİMER KİL FİMO HAMURUNDAN ÜÇ DEĞİŞİK KIZ YAPILIŞI 7

  POLİMER KİL FİMO HAMURUNDAN ÜÇ DEĞİŞİK KIZ YAPILIŞI 57

  POLİMER KİL FİMO HAMURUNDAN ÜÇ DEĞİŞİK KIZ YAPILIŞI 96

  POLİMER KİL FİMO HAMURUNDAN ÜÇ DEĞİŞİK KIZ YAPILIŞI 62

  POLİMER KİL FİMO HAMURUNDAN ÜÇ DEĞİŞİK KIZ YAPILIŞI 98