Porsche üretimi: Macan modeli. Porsche Makan 2014 - uzun süredir beklenen Alman SUV hakkındaki tüm eğlenceler 2019

Porsche üretimi: Macan modeli. Porsche Makan 2014 - uzun süredir beklenen Alman SUV hakkındaki tüm eğlenceler 2019
09.05.2019

Porsche üretimi: Macan modeli. Porsche Makan 2014 - uzun süredir beklenen Alman SUV hakkındaki tüm eğlenceler 67

"Porsche" üretimi: "Macan" modeli. Porsche "Makan" 2014 - uzun süredir beklenen Alman SUV hakkındaki tüm eğlenceler

Modelle ilgili söylemek istediğim ilk şey nedir?Macan? Porsche, dünyaca ünlü Alman endişesi tarafından üretilen yeni bir orta boy crossover yayınladı. Başlangıçta başka bir şekilde çağrılmak planlandı - Porsche Cajun. Öyleyse, bu model hakkında söylenecek şeyler var, çünkü gerçekten bekleniyordu.

macan porsche

Macan modelinin geçmişi hakkında

Porsche Macan hattı Porsche haline geldiikinci sıradaki vsedorozhnikom. Tahmin edebileceğiniz gibi ilki, Çayyolu idi. Yeni otomobilin dünya prömiyeri 2013'te Los Angeles'ta yapıldı. Avrupa'daki satışlar geçen yıl başında başladı, 2014. Daha önce, bu arabanın temelinin şasiyi platformdaki "göreceli" konumundan - Audi Q5'e konduğu söylendi. Bununla birlikte, tasarımcı, tasarımında alüminyumdan daha fazla parça kullanmaya karar verdi. Bu karardan dolayı, Macan modeli daha kolaylaştırıldı. Porsche 130 kilogramdan daha az ağırlık vermeye başladı. Ve bu, "Porsche" boyutlarının Audi Q5'in boyutlarından çok daha büyük olması gerçeğini gözler önüne seriyor.

Arazi aracının uzunluğu 4675 mm'dir ve genişlik -Dingil mesafesi Q5 ile aynı değere sahiptir. Bagajın hacmi oldukça iyi - 500 litre. Arka sıranın arkasını katlarsanız, üç kez (1500 litreye kadar) arttırılabilir.

Dış ve iç

Bu da modelle ilgili önemli bir nüans.Macan. Porsche çok özgün ve ilginç bir tasarım aldı. Agresif ön kısım, bu modelin sportif karakterini hemen gösteriyor. Ayrıca, eğimli çatıya ağır biriktirilmiş sırt desteğinin fark edilmesine yardım edemezsiniz. Artı herşeye - dar arka lambalar ve önemli ölçüde azaltılmış bir yan arka cam.

Aracın iç mekanı,Onu. Çok özel ve eşsiz. Başlıca özelliği "karakter" dir. İç mekan, otomobilin dış yüzeyi ile mükemmel şekilde uyum içindedir. Ancak yine de içeride yer doludur. Buna ek olarak, çok rahat. Nedeniyle konfor tasarımcıları tarafından hazırlanmış ustalıkla uygun yüksek kaliteli koltuklar ve sadece gitmek istemiyorum hangi bir makine oluşturmak başardı.

 porsche macan price

Teknik özellikler

Böyle bir güç ünitesi olarakPorsche Macan gibi üreticiler çeşitli motorlar hazırladılar. Örneğin, "S" işareti altında bilinen modifikasyon, gücü 340 beygir gücü olan 3 litrelik bir V6 kompresör motoruna sahiptir. 5.5 saniyede 100 km'ye kadar araba hızlanma sağlar. Modelin ulaşabileceği azami 254 km / s.

Ancak, örneğin, Macan Turbo verilir3.6 litrelik modernize ikiz turbo "altı" hareketi. 400 beygir gücünde bir güç geliştirir. Bu motorla, geçit 4.8 saniyede yüzlerce ulaşır. En fazla 260 km / s. Gerçekten de, crossover-arazi aracı için güçlü göstergeler!

Ama yine de araba gibi satın alabilirsinizPorsche Macan Dizel. Onun özellikleri de değil ama seviniriz: 258 beygir gücü, 3 litre hacim - bu model 6.4 saniyede 100 km / s hızlandırabilir. Ve bu, dizel motorun "kayıtlı" olduğu kaputun altında, otomobil için iyi bir performans. Maksimum hız da küçük denilemez - 227 km / s. Şanzıman ne olacak? Yeni "Porsche", 6 ileri manuel şanzıman veya 7 bantlı "robot" (2 debriyaj) kontrolünde çalışabilir.

porsche macan dizel

güncellenmesi

Porsche Macan özelliklerilayık - bu zaten anlaşılabilir. Ancak, onlar hakkında her şey söylenmez. 2014 yılında, ilkbaharda, bu SUV için iki litre kapasiteli bir turboşarjlı "dört" piyasaya çıktı. 240 beygir gücü üretti ve 7 vitesli bir vites kutusuyla çalıştırıldı. Bu özelliklere sahip bir otomobil, 7 saniyeden daha az bir sürede 100 km / s'lik bir işarete ulaşır. Ve maksimum hızı 223 km / s. 2 litrelik bir güç ünitesine sahip bir otomobil için mükemmel performans!

Üreticiler ayrıca 180 beygir gücünde bir dizel ve 54 hp'lik bir elektrik motoru üreteceklerine söz verdi. Daha doğrusu, geliştirme zaten mevcut, sadece onları "Porsche Makan" arabada uygulamak için kalır.

porsche macan özellikleri

maliyeti

Porsche Macan, fiyatı güzeloldukça büyük, birçok insanın satın almayı hayal ettiği bir otomobil. Gerçekten de, bu çok başarılı bir model. Araba, pratik, konforlu, güçlü ve güvenilir - hepsi Porsche'nin en iyi geleneklerinde ortaya çıktı. Rusya'daki yeni model yaklaşık 3 381 000 rubleye mal oluyor. Bu, yukarıda belirtilen S versiyonunun değeridir.

Ve üst sürüm için ne kadar ödeme yapmak zorunda kalacaksınızPorsche Macan? Böyle bir araba fiyatı 4 869 000 rubleye ulaşır. Rusya'da 12 Nisan 2014 bu makineyi satmaya başladı. yaklaşık 3.381.000 ruble - Aralık 2015 yılında çok fazla mal olacak - Rus cepler araba (yani dizel versiyonu) için daha erişilebilir yalnızca bu yılın sonunda görünür. Ve çeşitli ek seçenekler olacak. Örneğin, PASM aktif süspansiyon ya da bir "pnömatik". Artı tam LED optik, adaptif cruise kontrol, ve 16 yüksek profilli hoparlörlerle güçlü modern ses sistemi gibi böyle bir hoş ve kullanışlı eklentilerin ödemek mümkün olacaktır. Oysa herkes ile araç multimedya kompleksi donatmak yerleşik navigasyon sistemi, çeşitli modern güvenlik sistemleri ve panoramik bir çatı. Genel olarak, araba ucuz değil, ama buna değer.

Porsche üretimi: Macan modeli. Porsche Makan 2014 - uzun süredir beklenen Alman SUV hakkındaki tüm eğlenceler 2019

Porsche üretimi: Macan modeli. Porsche Makan 2014 - uzun süredir beklenen Alman SUV hakkındaki tüm eğlenceler 2019

Related news

 • İNCİR TATLISI TARİFİ
 • PATLICANLI ETİMEK DİLİMLERİ
 • Erzincan Lokumu Tarifi
 • Dünyanın tüyler ürperten 10 yeri Listede Türkiye’den de bir yer var
 • Expigment Kullananlar Memnun mu Ne İşe Yarar Yan Etkileri Kızarıklık Normal mi

 • Porsche üretimi: Macan modeli. Porsche Makan 2014 - uzun süredir beklenen Alman SUV hakkındaki tüm eğlenceler 60

  Porsche üretimi: Macan modeli. Porsche Makan 2014 - uzun süredir beklenen Alman SUV hakkındaki tüm eğlenceler


  Porsche üretimi: Macan modeli. Porsche Makan 2014 - uzun süredir beklenen Alman SUV hakkındaki tüm eğlenceler 18

  Porsche üretimi: Macan modeli. Porsche Makan 2014 - uzun süredir beklenen Alman SUV hakkındaki tüm eğlenceler 60

  Porsche üretimi: Macan modeli. Porsche Makan 2014 - uzun süredir beklenen Alman SUV hakkındaki tüm eğlenceler 10

  Porsche üretimi: Macan modeli. Porsche Makan 2014 - uzun süredir beklenen Alman SUV hakkındaki tüm eğlenceler 91

  Porsche üretimi: Macan modeli. Porsche Makan 2014 - uzun süredir beklenen Alman SUV hakkındaki tüm eğlenceler 79

  Porsche üretimi: Macan modeli. Porsche Makan 2014 - uzun süredir beklenen Alman SUV hakkındaki tüm eğlenceler 4

  Porsche üretimi: Macan modeli. Porsche Makan 2014 - uzun süredir beklenen Alman SUV hakkındaki tüm eğlenceler 49

  Porsche üretimi: Macan modeli. Porsche Makan 2014 - uzun süredir beklenen Alman SUV hakkındaki tüm eğlenceler 53

  Porsche üretimi: Macan modeli. Porsche Makan 2014 - uzun süredir beklenen Alman SUV hakkındaki tüm eğlenceler 45

  Porsche üretimi: Macan modeli. Porsche Makan 2014 - uzun süredir beklenen Alman SUV hakkındaki tüm eğlenceler 21

  Porsche üretimi: Macan modeli. Porsche Makan 2014 - uzun süredir beklenen Alman SUV hakkındaki tüm eğlenceler 71

  Porsche üretimi: Macan modeli. Porsche Makan 2014 - uzun süredir beklenen Alman SUV hakkındaki tüm eğlenceler 17

  Porsche üretimi: Macan modeli. Porsche Makan 2014 - uzun süredir beklenen Alman SUV hakkındaki tüm eğlenceler 78