Port Louis, Mauritiusun başkentidir 2019

Port Louis, Mauritiusun başkentidir 2019

Port Louis, Mauritiusun başkentidir 16 01.02.2019, 00:30

Port Louis, Mauritius'un başkentidir

Port Louis, Mauritius'un başkenti, ada devleti,Hint Okyanusunda yer. Bu yerde yaklaşık 200.000 kişi yaşıyor, aynı zamanda ülkenin ana limanı. Afrika'nın en yoğun ticari limanlarından biridir, aynı zamanda uluslararası gemi yolcu gemilerinin iskelesi için de popüler bir durak noktasıdır. Kentin zengin bir geçmişi var, limanı 1630'lardan beri tüccarlar tarafından kullanılıyor. On sekizinci yüzyılda, Hint Okyanusu'nun en önemli anahtarı olarak kabul edilen Fransızlar ve İngilizler arasında bir engel oluyordu. Fransızlar, yerin elverişli stratejik konumunu hesaba katarak, onu 1735 yılında idari merkez haline getirdi. Şehir, Fransız kral Louis (Louis) XV'den almıştır.

Port LouisPort Louis, farklı kültürlerin bir mikrokozmosudur,diller, gelenekler, dinler. Şehrin muhteşem mimarisi hala erken bir sömürge tarihi yansıtıyor. Nitekim ilgi görmeyi umduğu pek çok tarihi site ve bina bulunmaktadır. Mauritius'un başkentinin iyi yaşamak veya tatilinizi geçirmek için ideal bir yer olduğu söylenemez. Şehir çok gürültülü, trafik çok yoğun, çok sıcak ve nemli.

Ancak, tabii ki, en azından ziyaret uğruna uğraşıyorMauritius kültürü hakkında fikir sahibi olmak için. Port Louis'in kalbi ve ruhu renkli pazarı. Eski binaların yanında büyük bir inşaat, kıyı alanları giderek modern gökdelenlerin merhametindedir. Ülkenin geçmişi ve bugünkü bu şehirde yaşıyor!

Şehirdeki sokaklar, kural olarak, çok yakındır,özellikle piyasaların yakınında. Merkezi pazar kesinlikle ziyaret etmelidir (bu arada salon tarihi değerdedir). Burada birçok ilginç ve egzotik ürün bulabilirsiniz: tekstil, baharat, kokulu yağlar, bitki çayları, meyveler, sebzeler, hediyelik eşyalar ve ucuz fiyatlarla hediyeler. Buna ek olarak, pazar ahşap heykeller, maskeler, güzel renkli sepetler, güzel takılar ve Mauritius'un ünlü el sanatları örnekleri satıyor. Nerede bulunursa, piyasa dışında, sermayenin herhangi bir mukimi söyleyecektir. Mauritians çok samimi ve dost canlısı insanlardır. Başkentin kafe ve lokantalarında sunulan ulusal yemeklerin tadına bakacak yerleri ve nereye gideceğini her zaman sabırla açıklarlar.

Mauritius nerdeHalk pazarından değil, halktanLa Corderie Caddesi'nde çarşı olarak bilinen çeşitli kumaş satan çok sayıda dükkan var. Port Louis'in gururu, küçük restoranlar ve yemek büfeleri ile Çin Mahallesi'dir. Ancak bu alandaki en önemli şey Ayurvedik ürünlerin ve baharatların dükkanları. Çin Mahallesi'nde güzel bir cami büyük ilgi görüyor. Farklı dinlerin barış ve uyum içinde birlikte bulunmasının ne kadar önemli olduğunu canlı bir örnektir.

Fort Adelaide bir tepede yer almaktadır veşehir ve limanın panoramik manzarası. Port Louis'deki Fransız yerleşimcilerden korunmak için bu şekilde girişimde bulunan İngilizler, stratejik olarak avantajlı bir yerde inşa edildi.Louis Mauritius Limanı

Mauritius, 1810'da Fransızlar üzerinde belirleyici bir zaferden sonra İngiliz oldu. O zamandan beri 1968'de bağımsızlığını kazanana kadar İngiliz egemenliği altındaydı.

Port Louis, Mauritiusun başkentidir 2019

Port Louis, Mauritiusun başkentidir 2019

Related news

 • Labne Peynirli Pasta
 • En Düşük IQ Puanına Sahip Ünlüyü Tahmin Edebilecek misin
 • Çocuklar İş Sanat atölyelerinde çalışacak
 • Akneler için aspirin maskesi
 • Mühendislik Kalesi - Paulun doğduğu ve öldüğü yer

 • Port Louis, Mauritiusun başkentidir 60

  Port Louis, Mauritiusun başkentidir


  Port Louis, Mauritiusun başkentidir 21

  Port Louis, Mauritiusun başkentidir 99

  Port Louis, Mauritiusun başkentidir 94

  Port Louis, Mauritiusun başkentidir 54

  Port Louis, Mauritiusun başkentidir 75

  Port Louis, Mauritiusun başkentidir 96

  Port Louis, Mauritiusun başkentidir 73

  Port Louis, Mauritiusun başkentidir 18

  Port Louis, Mauritiusun başkentidir 64

  Port Louis, Mauritiusun başkentidir 89

  Port Louis, Mauritiusun başkentidir 19

  Port Louis, Mauritiusun başkentidir 96

  Port Louis, Mauritiusun başkentidir 16