Pushkinin 1824-26daki Mikhailovskydeki referansı 2019

Pushkinin 1824-26daki Mikhailovskydeki referansı 2019

Pushkinin 1824-26daki Mikhailovskydeki referansı 20 15.01.2019, 00:00

Pushkin'in 1824-26'daki Mikhailovsky'deki referansı.

Mikhailovskaya Puşkin'in referansı hiç ilk değildigenç şairin cezalandırılması. 1820'de, özgür ayetleri ve sözleri nedeniyle, güneydeki sürgüne gitti. Aslında, genç görevli sadece Moskova'dan uzak durmak için gönderildi. Dört yıldır çeşitli şehirlerde yaşıyordu: Odessa, Ekaterinoslav, Kişinev. Bu dönemde bazı ünlü şiirler yazılmıştır: "Bakhchisarai Çeşmesi", "Kafkas Prisoner", "Brothers Robbers". Aynı zamanda şiirsel roman "Eugene Onegin" de çalışmalar başlatıldı.

Mikhailovsky'de Puşkin'in referansıPushkin'in Mikhailovsky'ye bağlantısı

Güneyde kaldığı süre boyunca edebi şöhretgenç şair duyulmamış haliyle büyüyor. Ünü ile birlikte, Alexei Arakcheev başkanlığındaki devlet sansürün temsilcilerinin özenli görüşleri ona tekrar dile getiriliyor. 1824'de bulutlar yine şairin üzerine toplanıyor. Polis bir arkadaşına yaptığı özel mesajlardan birini keser. Bu mektupta, Puşkin kendi ateist görüşlerini ifade etmektedir. Aynı yılın 8 Temmuz'ında şair hizmetten kaldırılmış ve Pskov bölgesinde bulunan annesinin mülküne gönderilmiştir. Aslında Puşkin'in Mikhailovsky'deki referansı onun için çok katı değildi. Decembrists'in sonucuna ya da o zamanlardaki diğer rakamlara benzemiyordu. Bununla birlikte, bu garip tutuklama, edebi arkadaşlardan ve siyasi düşünce sahiplerinden uzak olduğu zaman şair üzerinde tartıldı. Kendisi bağlantıyı bir hapsi olarak görüyordu.

Mikhaylovskaya Pushkin ReferansıMikhailovsky'deki Pushkin'in bağlantısı yazdan devam etti1824 - Eylül 1826. Aynı zamanda, hayatında ilk kez, şairin yeni ilham veren ve sonraki çalışmalarına yansıyan köylülükle, doğrudan halkla yüzleşmesi gerekiyordu. Bugün, bir sürü görgü tanığı anıları yaşanmıştı; daha sonra Puşkin köylülerin hayatını nasıl sindirdiğini, fuarları yerel köylülerle iletişim kurarak büyük coşkuyla ziyaret ettiğini anlattı. Pushkin'in Mikhailovskoe'ya sürdüğü tüm dönem, hemşire Arina Rodionovna'nın yanındaydı ve o zamana kadar yaşlanmıştı. Şiirlerinde ve mektuplarında, onun sadece arkadaşı diyor. Ayrıca periyodik olarak eski Lyceum yoldaşları tarafından ziyaret edildi: Pushchin ve Delvig, klasikler için büyük bir sevinç duyuyordu. 1826 yazında, Puşkin mülkiyetinden uzak olmayan genç şair N. Yazykov yerleşti. İçinde Alexander Sergeevich yakın bir arkadaş bulmuş. Birlikte geçirdiği akşamlar çok akşamlar.

Puşkin'in Mihailovski'deki parlak ışığı işine yansıdı. Şairin manevi hayatında, daha önce de belirtildiği gibi,Puşkin'in Mikhailovskoye'deki referans dönemihalkla iletişiminsanlar, folklorya kabul. Bu dönemde yaratıldı Ne belki de en büyük şairin yaratıcı biyografisinin en parlak ve en parlak sayfalarından biridir. İşte Michael emlak dışarı "Boris Godunou", "Faust sahne" de şair, "Nulin Kont" ve pek az bilinen şiirlerinden, skeçler ve kritik makalelerin kalemden, şiir "Çingeneler" "Eugene Onegin" üç fasıl olan büyük bir bölümünü eklenir . Puşkin Mikhailovskoye döner bağlantıları sona ermesinden bir ay sonra, 1925 sonbaharında St. Petersburg gittiği ilginçtir. Bu sefer orada yaklaşık bir ay geçiriyor. Ancak, daha sonra şair genellikle buraya dönerek yeni ilham ve yaratıcı güçler çeker.

Pushkinin 1824-26daki Mikhailovskydeki referansı 2019

Pushkinin 1824-26daki Mikhailovskydeki referansı 2019

Related news

 • Saltykov-Shchedrinin hayatından ilginç gerçekler. Kısa biyografi ve çalışmaları
 • Çocuklar İnternette En Çok Sohbet ve Oyun Sitelerini Kullanıyor
 • Çok İzlenen Videolar
 • İshale İyi Gelen Bitki Çayları

 • Pushkinin 1824-26daki Mikhailovskydeki referansı 45

  Pushkinin 1824-26daki Mikhailovskydeki referansı


  Pushkinin 1824-26daki Mikhailovskydeki referansı 51

  Pushkinin 1824-26daki Mikhailovskydeki referansı 21

  Pushkinin 1824-26daki Mikhailovskydeki referansı 78

  Pushkinin 1824-26daki Mikhailovskydeki referansı 65

  Pushkinin 1824-26daki Mikhailovskydeki referansı 55

  Pushkinin 1824-26daki Mikhailovskydeki referansı 3

  Pushkinin 1824-26daki Mikhailovskydeki referansı 75