Rashid Nurgaliev: kariyer ve biyografiRashid Nurgaliev: kariyer ve biyografi

25.05.2019

Rashid Nurgaliev: kariyer ve biyografi 47

Rashid Nurgaliev: kariyer ve biyografi

Rashid Nurgaliyev (biyografisikolluk kuvvetleri) - eski İçişleri Bakanı, genel, Rusya Federasyonu Güvenlik Konseyi sekreter yardımcısı, ekonomist. ABOP akademisyen, birkaç kitap yazdı.

aile

Rashid Nurgaliev 8 Ekim 1956'da doğdu. Kazak SSR'nin Zhetygara şehrinde. Uyrukluğa göre - Tatar. Annesi ve babası poliste çalıştı. Babası Vasily İvanovich, kariyerine basit bir operasyonla başladı. Sonra bir albay oldu ve koloninin başı olarak çalıştı. Bir süre için aile Karelya'da yaşıyordu.

Anne, Alexandra Saitovna, birlikte çalıştıkoca. İlk önce öldü ve Rashid'in babası ölümünden sonra kardeşi Kazan'a taşındı. Nurgaliev'in Verkhny köyündeki bir fabrikada güvenlik görevlisi olarak çalışan yerli bir ağabeyi var.

formasyon

Nurgaliyev liseden mezun oldu.1974 yılında Nadvoitsy köyündeydi. Hemen Petrozavodsk lisesine fizikçi için gitti. Öğrenci olmak, CPSU'nun partisine katıldı. 1979'da Nurgaliyev Üniversitesi'nden mezun oldu. "Metal fiziği ve X-ışını" alanında nadir bir meslek aldı. Daha sonra köy akşam okulunda fizik dersleri verdi. Daha sonra KGB Akademisi'nden mezun oldu.rashid nurgaliyev

kariyer

1981'de, Rashid Nurgaliev bir Başçı oldu. Askeri kariyerine Finlandiya sınırında bulunan Kostomuksha kentiyle başladı. Daha sonra kariyer merdiveni görevli memura yükseldi.

1992'den beri Daha sonra Rusya'nın FSB'sinin şefi olan güvenlik bakanı Nikolai Patrushev ile çalıştı. 1995 yılında Nurgalieva Güvenlik Hizmetine getirildi. İçinde devlet güvenliğinin korunması için bölüm başkanlığı yapmaya başladı.

2000 yılında bölümler arası bir operasyonel grupla birlikte, ABD'den ithal edilen buğday ithalatının yasallığı üzerinde kontrol düzenledi. Aynı yılın yaz aylarında, Nurgaliyev FSB müdür yardımcısı ve Müfettişlik direktörlüğüne terfi ettirildi.rashid nurgaliyev'in pozisyonu

İçişleri Bakanlığı Faaliyetleri

2002 yılında Pozisyonu suç polisinin başına yükselen Nurgaliev Rashid Gumarovich, ana operasyonel hizmetlerden sorumlu oldu. Suçla (organize suç dahil) ve aşırılığa karışmakla meşgul oldu. 2003 yılında yaptığı yardımla, terörle mücadele için bir birim oluşturuldu (GUBOP'ta).

Gryzlov'un istifasından sonra, Nurgaliyev ilk olduRusya Federasyonu İçişleri Bakanlığı'nın rolüne atandı ve 2004 yılında bakanlar koltuğunu işgal etti. 2004 yılında, yazılı bir kitap yayınladı - İçişleri Bakanlığı hakkında tarihi bir makale. 2005'ten beri, Rashid Nurgaliyev, ordunun bir generali ve 2006'dan bu yana, ülkemizin terörle mücadele komitesi üyesi ve başkan yardımcısı. 2007'den 2011 baharına kadar, liderliği altında, askeri departmanların en büyük reformu gerçekleştirildi.rashid nurgaliyev biyografisi

Polis polise dönüştü, ama çalışma yöntemleriaynı kaldı. Haklar önemli ölçüde genişletildi ve departman personelinin zorunlu olağanüstü yeniden sertifikalandırması yapıldı. Sonuç olarak, çalışanların yüzde yirmiden fazlası işlerini kaybetti.

2011 yılında, Rusya D. Başkanı Medvedev Rusya 'da Aşırılık Direnişine Dair Birimler Komisyonu kurdu. Nurgaliyev liderliğine atandı. Yeni yapı sadece çeşitli hizmetleri değil, aynı zamanda faaliyetlerini düzenlemekti.

2012'den beri Nurgaliyev, Rusya Federasyonu Güvenlik Konseyi Sekreter Yardımcısı olarak atandı. Hükümetin seçilmesinden sonra, Rashid Nurgaliyev (bakanlık görevinden ayrılmadı) bakanlık listesine dahil edilmedi. Vladimir Putin Vladimir Kolokoltsev'i İçişleri Bakanlığı'nın başına atadı. Daha önce, başkentin Emniyet Müdürlüğü başkanının başıydı. Aynı yıl, eski bir bakan olan Nurgaliyev, Rusya Federasyonu Güvenlik Konseyi sekreter yardımcılığı görevini aldı.nurgaliev rashid gumorovich post

Ödüller ve başarılar

Birçok ödül kazandı. Beş emir verildi. Nurgaliyev, Karelya Cumhuriyeti'nde onursal bir vatandaş olarak kabul edilir. Raşit Gumarovich onlara ödül aldı. Yuri Andropov.

Kişisel hayat

Rashid Nurgaliev, Margarita Evgenievna ile evlendi.Yılbaşında Petrozavodsk'ta tanıştığı kişi. O zaman yerel öğretmen kolejinin üçüncü yılında okudu. Ailelerinde iki oğlu doğdu, Rashid ve Maxim. Onlar, babalarının ayak izlerini takip ederek memurlar oldular. Nurgalieva'nın karısı ilkokul öğretmeni olarak çalıştı.

Nurgaliyev'in Hobileri

Çocukluktan beri Rashid Gumarovich spordan çok hoşlanıyordu. Ve her zaman yaptı. En çok hokey tercih etti. Ama ben cimnastiği küçümsemedim. Hayatı boyunca iyi bir atletik formunu korur. Şimdiye kadar hokey oynamayı, boş zamanının bir kısmını kendisine ayırmayı seviyor.

En sevdiğiniz şehir Nurgaliyev hakkında sık sık konuşuyoruzPetrozavodsk, Karelia başkenti hatırlatır. Her ne kadar neredeyse sermaye bırakmadan, Moskova'da yaşıyor, ancak Petrozavodsk gençliğini düzenlendi. Baba, oğlunun anlatan daima Raşid, alkol yoktu içmem, vejetaryen mutfağı tercih vurguladı. ekmek, meyve, ot ve sebze çok severler. Özel çaylar ve eşi eşit yeşil ve siyah bira, kendi yapmak.

Rashid Nurgaliev: kariyer ve biyografiRashid Nurgaliev: kariyer ve biyografi

Related news

 • Muhallebi Dolgulu Kolay Kek Tarifi Videosu
 • Ferzan Özpeteke Napoli şehrinden fahri vatandaşlık
 • Karizma ve tutku nedir Kavramların benzerliği ve farkı
 • Gazprombank, Yatırım Fonu (birim yatırım fonları): mevduatın özellikleri, oranı ve fiyatları
 • Görüş Günü Kadınları 9. Bölüm Fragmanı izle

 • Rashid Nurgaliev: kariyer ve biyografi 21

  Rashid Nurgaliev: kariyer ve biyografi


  Rashid Nurgaliev: kariyer ve biyografi 18

  Rashid Nurgaliev: kariyer ve biyografi 71

  Rashid Nurgaliev: kariyer ve biyografi 11

  Rashid Nurgaliev: kariyer ve biyografi 27

  Rashid Nurgaliev: kariyer ve biyografi 78

  Rashid Nurgaliev: kariyer ve biyografi 85

  Rashid Nurgaliev: kariyer ve biyografi 8

  Rashid Nurgaliev: kariyer ve biyografi 28

  Rashid Nurgaliev: kariyer ve biyografi 56

  Rashid Nurgaliev: kariyer ve biyografi 75

  Rashid Nurgaliev: kariyer ve biyografi 83

  Rashid Nurgaliev: kariyer ve biyografi 35

  Rashid Nurgaliev: kariyer ve biyografi 18