Rhesus Çatışması Nedir 2019

Rhesus Çatışması Nedir 2019
18.08.2019

Rhesus Çatışması Nedir 15

Rhesus Çatışması Nedir?

Rhesus-çatışma, böyle bir kavram ile ilişkilidirRhesus faktörü. İkincisi, bilindiği gibi, pozitif veya negatif olur. Üçüncü verilmez. Rhesus değeri genellikle kan grubu ile birlikte belirlenir. Bir insanın hayatı boyunca sabit kalır.

Rhesus Çatışması Nedir?

Bu fenomen genellikle ikinci sırada görülür.gebelik. İlk olarak, kadın organizmanın yeni durumda "bulmak" için zamanı yoktur ve bu nedenle antikorlar, bebeğin kırmızı kan hücreleriyle bir "savaş" başlatmak için yeterli miktarda üretilmez. Rhesus çatışması, annenin kan hücrelerinin bebeğin kanıyla mücadelesi ile karakterizedir. Annenin negatif bir Rh faktörü olduğu zaman ortaya çıkar. Eğer baba Rh pozitif ise, o zaman bebek herhalde pozitif olacaktır.

Annenin kanı, çocuğun hücreleriniyabancı veya düşmanca ve doğal olarak onlardan kurtulmaya çalışacaktır. Bebeğin eritrositleri, annenin plasentaya nüfuz eden antikorları tarafından saldırıya uğrar. Çocuk kanında, cilde sarı bir renk veren bilirubin üretilir. Bu nedenle yenidoğanda sarılık. Fakat en tehlikeli şey, bu maddenin çocuğun beynine zarar verebilmesidir, bebeğin kırmızı kan hücreleri küçülürken, karaciğer ve dalak iş aralığını hızlandırarak boşlukları doldurmaya çalışmaktadır. Aynı zamanda, her iki organ da boyut olarak artmaktadır. Fakat onlar bile kırmızı kan hücrelerinin eksikliğini telafi edemezler. Bu, oksijen açlıklarına ve sonuç olarak, vücudun ciddi gelişimsel bozukluklarına yol açar. Buna zamanında direnmezseniz, düşük yapma riski artar. En korkunç durumlarda, bebek ölümüne yol açan konjenital damla tanısı ile ortaya çıkar.

İlk hamilelikte annenin vücudu henüz yokyeterince antikorlar geliştirildi, bu yüzden ikinci gebelik ile Rh çatışma gelişimi için büyük fırsatlar vardır. İlk hamilelik nasıl çözüldüğüne bağlıdır. Doğum ise, kan antikorlarının kürtaj ile, vakaların yüzde 10-15 yeterli miktarlarda üretilir -% 3-4, tıbbi düşük ise -% 5-6 oranında, bir dış gebelik ile -% 1. Bu nedenle, düşük ve düzenlemelerin frekans kadınların kan antikorların üretimi ile doğrudan orantılıdır.

Rhesus doğumlu ve doğmuş olan bir çocuğun, genellikle fetüsün hemolitik hastalığı tanısı vardır, anemi ile doğar.

Negatif bir Rh faktörü olan kadınlar,Tıp kurumlarında kayıtlı. Potansiyel "olumsuz" anneler bir risk grubu oluşturuyor, ardından da tıbbi çalışanların özel gözetimi izliyor.

Hamilelik sırasında, böyle kadınlar daha olasıdırantikorların varlığı için kan bağışı gereklidir. Kandaki antikor sayısı, doktorun Rh'in başlamasını belirleyebilir. Sayılarında bir artış, bir "mücadelenin" başlangıcını işaret eder. Doktor anti-Rh-immünoglobulin - özel bir araç yardımı ile kadının vücudu üzerinde bir etkiye sahiptir. Bu aşı, bebeğin kırmızı kan hücrelerine "saldıran" antikorları caydırmak için tasarlanmıştır. Anti-Rh-immünoglobulin hem profilaktik hem de hamilelik sırasında uygulanabilir. Aşının gerekli dozu, doğumdan sonraki üç gün içinde veya diğer hamilelik kararında annenin kanına enjekte edilir.

Rh çatışması riski sadecenegatif rhesus anne ve pozitif - baba. Diğer durumlarda, "çatışma" gözlenmez. En azından, bu tür davalar uygulamada kayıtlı değildi.

Çiftin zıt rhesus varsa, buna değmezEbeveyn olma mutluluğunu bırakmak. İlk hamilelik kesinlikle başarılı bir şekilde çözülecektir. Profesyonel doktorların yardımı ile düzenli muayeneler ve sonraki gebelikler, imrenilen ve sevilen küçük çocukları getirecektir.

Rhesus Çatışması Nedir 2019

Rhesus Çatışması Nedir 2019

Related news

 • Halva kartı nasıl kullanılır Mağaza Halva harita ortakları. Bir kart Halva nerede ve nasıl yapılır
 • Microsoft yatırım için gelecek
 • Güzelkız.com
 • Apple uzay grisi Mac aksesuarlarını satışa sundu
 • Bir öğretmenin içgözlemi nasıl yazılır

 • Rhesus Çatışması Nedir 32

  Rhesus Çatışması Nedir


  Rhesus Çatışması Nedir 33

  Rhesus Çatışması Nedir 54

  Rhesus Çatışması Nedir 64

  Rhesus Çatışması Nedir 95

  Rhesus Çatışması Nedir 18

  Rhesus Çatışması Nedir 69

  Rhesus Çatışması Nedir 1

  Rhesus Çatışması Nedir 36

  Rhesus Çatışması Nedir 51

  Rhesus Çatışması Nedir 5