18.06.2019

Ruhsal Merkezi - Grebnevskaya Kilisesi (Odintsovo) 50

Ruhsal Merkezi - Grebnevskaya Kilisesi (Odintsovo)

Içindeki en eski manevi binalardan biriOdintsovo şehri Grebnevskaya kilisesidir. Uzun bir geçmişi için, Ekim Devriminden sonra Bolşeviklerin yağmaladığı Napolyon ordusunun bombardımanı ve küçümsemesinden kurtuldu. SSCB kapsamında, kilise kapatıldı, ibadet hizmetleri artık yapılmadı ve farklı yıllarda bir ambar, bir pansiyon ve bir asker banyosunun işlevleri yerine getirildi.

Grebnevskaya kilisesi odintsovo

Ama yine de tüm testleri tekrar aktardık.Grebnevskaya kilisesi açıldı (Odintsovo). Telefon numarası (095) 591-07-31. Grebnevskaya kilisesi sadece şehrin manevi hayatının ana merkezi değil, aynı zamanda önemli bir mimari anıttır. Bu şehrin malıdır.

öykü

Hayatta kalan kronolojilere göre, başlangıçtaOdintsovo, 17. yüzyılın sonlarında Kutsal Şehit Artemon adına küçük bir ahşap kilise inşa edilmiştir. Aynı zamanda, Rusya'nın en zenginlerinden biri olan köye sahip olan boyar'ın göğüdün hamisiydi.

18. yüzyılın sonunda bu köyün mülkü oldu.Kontes Zubova. Grebnev'in Tanrısı'nın annesi adına eski ahşap kilisenin yakınında yeni bir taş kilise inşa etmeyi emretti. Klasikleşme tarzında 1801 sonbaharında dikilmiştir. Çalışmanın tamamlanmasından sonra tüm kilise eşyaları yeni bir kiliseye taşındı.

1812 Vatanseverlik Savaşı sırasındaGrebnev kilisesi Fransız birlikleri tarafından kutsanmıştı. Odintsovo yok edildi. Ama gelecek yıl düşman üzerindeki zaferden sonra kilise tekrar kutlandı. 19. yüzyılın sonlarında üç kat, iki koridor ve bir yemek odası bulunan kiliseye çan kulesi eklenmiştir.

Grebnevskaya kilise odintsovo hizmet takvimi

Kilisenin en ciddi testlerinden biri deEkim Devrimi. Komünistler iktidara geldikten sonra, kapatıldı, tüm aletler ve emanetler çıkarıldı ve çoğu papaz öldürüldü, kamplara gönderildi.

İlahi hizmetler, Ortodoks inananlar topluluğunun Grebnevskaya kilisesini transfer ettiği 1991 yılının Mart ayında yeniden başladı. Odintsovo en eski tapınağına geri döndü. Onun canlanması başladı.

İkinci Doğum

Tapınağın yeniden açılmasından sonra çelikÇok sayıda cemaatin toplandığı düzenli ibadet hizmetlerinden geçmek. Kilise içeride ve dışarıda tamir edilmese de küçük bir şapelden geçtiler.

Tapınak yavaş yavaş restore edildi. Bu amaca yönelik fonlar, inananlar ve şehrin çeşitli kamu kurumları tarafından toplandı. İçindeki duvarlar yine tabloları süslemiş, kiliselerin sıklıkla kiliseye bağışladığı simgelerin, kilise kitaplarının, mutfak eşyalarının sayısı çoğaltılmıştır.

Grebnevskaya kilisesi oditsovo telefon

Daha önce sahip olduğu mabetlerden.Sadece iki kişi hayatta kaldı: Çarmıha Gerilme ve Grebnev'in Tanrı'nın Annesi. Daha önce Akulovo'da, Şefaat Kilisesi'nde bulunuyorlardı, ancak tapınağın açılmasından sonra ona döndüler. Yavaş yavaş, o büyüdü ve daha güzel oldu.

1995 yazında, Grebnevskaya kilisesi kutsanmıştır. Odintsovo bunu zevkle aldı. O andan itibaren resmen açıldı. Cemaatlerin bağışları üzerine, en çok saygı duyulan ve değerli ikonlar için tasarlanmış güzel oyma evler ve maun ikonostasları satın alındı.

Sosyal etkinlikler

Tüm Moskova gibi kilisenin manevi yüzleriPiskopos, genç neslin ruhsal gelişimine ve aydınlanmasına büyük önem verir. Tapınağın rahipleri kentteki çeşitli eğitim kurumlarına katılır, öğrenciler ve öğrencilerle din hakkında konuşurlar.

Kilisede bir Pazar okulu var.Sadece çocukları değil, yetişkinleri de ziyaret edin. Ayrıca 2000 baharında, Ortodoks Gençlik Merkezi açıldı. Eğer Grebnevskoy kilise Odintsovo geçti yolunu bilmek istiyorsanız (hizmetlerin Programı - 17.00 kadar 06.30 dan bazen saat 08.00'dan, ve benzeri), sen parishioners ve din adamları ile iletişim kurmak için, dua tapınağa gidebilir.

Grebnevskaya kilisesi odntsovo adresi

Hayır kurumlarına büyük ilgi gösteriliyorfaaliyet. Hastalara, yaşlılara, evsizlere ve yoksullara yardım eder. Rahipler düzenli olarak şehir hastaneleri ve diğer benzer kurumları ziyaret eder.

Bulunan tapınak nerede

Kilise merkeze yakınOdintsovo, bu yüzden onu bulmak oldukça kolay. Onunla ilgili tüm bilgiler resmi web sitesinde bulunabilir. Grebnevskaya kilisesinin bulunduğu yer (Odintsovo). Adresi: Mozhayskoye karayolu, 72.

Bu tapınağın yeniden açılmasından sonra,Odintsovo bir çeşit ruhsal güçlük aldı. Her yıl düzenli olarak tüm hizmetlere katılan cemaat sayısı artıyor. Şehrin nüfusuyla pek çok çalışma yürütülüyor.Related news

 • Anderlecht
 • Sarı Lif Takımı 2 Kare Lifin Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Jason Derulo Şarkıları
 • Dürüst ekmek adlı TV programından pişirme: ekmek, turta ve rulo için tarifler
 • Diyet Nasıl Yapılır

 • Ruhsal Merkezi - Grebnevskaya Kilisesi (Odintsovo) 8

  Ruhsal Merkezi - Grebnevskaya Kilisesi (Odintsovo)


  Ruhsal Merkezi - Grebnevskaya Kilisesi (Odintsovo) 26

  Ruhsal Merkezi - Grebnevskaya Kilisesi (Odintsovo) 96

  Ruhsal Merkezi - Grebnevskaya Kilisesi (Odintsovo) 32

  Ruhsal Merkezi - Grebnevskaya Kilisesi (Odintsovo) 87

  Ruhsal Merkezi - Grebnevskaya Kilisesi (Odintsovo) 22

  Ruhsal Merkezi - Grebnevskaya Kilisesi (Odintsovo) 11

  Ruhsal Merkezi - Grebnevskaya Kilisesi (Odintsovo) 71

  Ruhsal Merkezi - Grebnevskaya Kilisesi (Odintsovo) 1

  Ruhsal Merkezi - Grebnevskaya Kilisesi (Odintsovo) 21

  Ruhsal Merkezi - Grebnevskaya Kilisesi (Odintsovo) 78

  Ruhsal Merkezi - Grebnevskaya Kilisesi (Odintsovo) 10

  Ruhsal Merkezi - Grebnevskaya Kilisesi (Odintsovo) 15

  Ruhsal Merkezi - Grebnevskaya Kilisesi (Odintsovo) 1

  Ruhsal Merkezi - Grebnevskaya Kilisesi (Odintsovo) 57

  Ruhsal Merkezi - Grebnevskaya Kilisesi (Odintsovo) 8