Rusyanın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti 2019

Rusyanın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti 2019
19.08.2019

Rusyanın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti 53

Rusya'nın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti

Bir emekli aylığının asgari tutarı aynıdır.başka bir kişi. Bugün için 9 776 rubleye eşittir. Asgari ücret 7.500 r'dir. Asgari ücretin, hayatta kalmak için gerekli gördüğü şeyin satın alınmasıyla bile bir kişiye sağlayamadığı anlaşılmaktadır. Üstelik sözde tüketici sepeti hesaplanırken, emeklilerin en az paraya ihtiyaç duyduğu düşünülmektedir. Bütün bunları, hafifçe söylemek gerekirse, şaşırtıyor. Bu nedenle, bu konuyu anlamak için sayılara ve göstergelere bakmaya ve sorunun özünü anlamaya çalışmak gerekir.

asgari geçim

Koşullu tüketici sepeti

Yani, en son istatistiklerEmeklilerin asgari geçim miktarı Rusya'da 8,540 ruble ve Moskova'da 11.561'dir. Çocuklar, sırasıyla 9.806 ve 13.080, aşağıdaki miktar gerektirir. Gçlü vatandaşlar için asgari geçim miktarı 10.792 ve 17.296 ruble.

Bütün göstergeler çok cesaret verici değil. Rus tüketici sepetinin sadece 156 ürün içermesi gerçeği. Almanya'da bu gıda göstergesi 475'tir. Amerika Birleşik Devletleri'nde ise hükümetin odaklandığı, gıda pullarının çıkarılması sayılan bir gıda planı vardır. Ancak, yurtdışında yaşayanların daha iyi olduğu gerçeği haber değil, bu yüzden ana konuya dönmeye değer.

emekli maaşı

Adresleme

Bir emekli aylığının asgari tutarı küçüktür. Ve rakamlar tamamen gerçek dışıdır, onları gerçekten karşılamak için, yaşlıların her şeyde kendilerini "kesmesi" gerekir. Ayrıca, daire, kamu hizmetleri için ödemek zorunda - kötü 8-10 bin kesinlikle yeterli değil. Peki ne yapmalıyım?

Bu sorunu çözmek için devlet,bölgesel ve federal sosyal ortak ödemeler kurdu. Emeklilerin geçim düzeyini artırmak için tasarlanmıştır. Ancak, her yaşlı kişi bunları alamaz. Ve sadece emeklilik maaşı, tüketici sepetinin geleneksel parasal eşdeğerine erişmiyor.

Malzemenin ne kadar olduğunu hesaplamakçalışmayan yaşlı bir kişinin sağlanması, dört nakit ödeme kategorisini hesaba katmamız gerekir. Bu emeklilik (veya bir kısmını), ek / sosyal ve aylık ödemeler mali eşdeğer hükümet tarafından belirlenir hala ve diğer destek tedbirleri, (ve fiyat da dikkate sosyal seti. Hizmetler alınır).

Üstelik, maliyetler bile hesaba katılır.devleti "tolere" eden, emeklilerin belirli türdeki toplu taşıma araçlarını ücretsiz olarak kullanmalarına ve konut, telefon ve kamu hizmetlerine fayda sağlamalarına izin veren. Yukarıda "tazminat" olarak hesaplanmaktadır - emeklinin asgari geçim süresinin tümünü içerdiği anlaşılmaktadır. Mantıksal olarak yargılarsanız - o zaman faydalar dikkate alınmaz. Bir şeyle bağlantılı olarak (bu durumda - yaşla) karşılıksız teşvik anlamına gelir, ama burada her şey, geçim minimumunda "dahil edilir".

geçim seviyesi

Bölgesel ödenekler

Peki, fondan yaşlılara yasal bir ödeme yapıldıysaBir kişi, ünlü tüketici sepetine bile yeteri kadar sahip değil, emekli maaşı için ek ödeme hakkına sahiptir. Açık bir örnekte, nasıl hesaplandığını analiz etmeye değer.

Yaşlı bir kişinin Moskova'ya kayıtlı olduğunu varsayalım.en az 11 561 ruble, en başta belirtildi. Daha az alırsa - sosyal destek için başvurması gerekir. Ancak, bazı nüanslar var.

Onu almak için bir kişi listelenmelidirtedavi sırasında resmen işsiz. Ve Moskova'da daimi bir kayıt var, sürekli içinde yaşa. Emekli maaşı için ek ücret alınırsa, kişi sadece bir sonraki aydan alabilecektir. Örneğin, bir vatandaş Nisan ayında fona başvurdu. Bu ay için emekli maaşı almadan üç hafta önce. Ancak bu durumda bile, sadece Mayıs ayında ek ücret alabilecektir. Bunlar kurallar.

Federal primler

Pek çoğunun mantıklı bir sorusu var - farklıBölgeden kayıt ve makbuz işlemleri mi? Evet, birkaç nüans var. Aylık ödemeleri, kişi başına düşen asgari geçim süresinden (emeklinin değil) daha az olması durumunda, yaşlı bir vatandaşa federal bir ücret tahakkuk ettirilecektir. Doğal olarak, ikamet ve ikamet bölgesi dikkate alınır.

Önemli bir nokta, bölgenin büyüklüğüdür.Tüketici sepeti ülke için aynı göstergeden daha azdır. Bir emekliye maddi yardım her iki durumda da belirlenen işarete ulaşmazsa, onun için federal ek ücret resmi hale getirilecektir. Bunun için, tüm diğer durumlarda olduğu gibi, FIU'nun yerel şubesine başvurmanız gerekir. Varsa tüm soruları açıklığa kavuşturmak da mümkündür.

yıllara göre geçim seviyesi

CFA

Şimdi federal bölgelerdeki emekliler için asgari geçim miktarı hakkında konuşmalıyız. Ve merkezden başlayabilirsiniz.

Bahsedilen sermayeyi hariç tutarsakDaha yüksek, daha sonra en yüksek rakamlar Moskova bölgesinde olacak. 2015, 2016 ve 2019 yıllarında asgari geçim süresi sırasıyla 7,549, 8,950, 9,161 ruble. Tver, Smolensk ve Lipetsk bölgeleri biraz daha düşük göstergeler (yaklaşık 8.500 ruble) göstermektedir. Ama en kötüsü Tambov ve Kursk bölgelerinin vatandaşları içindir. Orada, geçim seviyesi 7.500 rubleden daha azdır. Ve bu bir SMIC bile değil.

Kuzey bölgeleri ve Güney Federal Bölgesi göstergeleri

Ayrıca dikkat çekmeye değer. Peter'ın "ikinci sermaye" olduğu gerçeğine rağmen, St. Petersburg'daki bir emeklinin asgari tutarı Kuzey-Batı ve Kuzey Kafkas ilçelerinde en büyük değil. Orada, bu rakam 8,540 ruble - yanı sıra Rusya'da bir bütün olarak. Fakat Nenets Otonom Okruğunda durum daha iyi - emekliler için en az 17.092 ruble var. Murmansk bölgesinde, şekil Arkhangelsk - 10,816'da 12.090 ruble.

Kafkasya bölgesinde durum daha da kötüdür - tüm cumhuriyetlerde emekli maaşı minimum 7,900 ila 8,500 ruble arasında değişmektedir. Ve Güney Federal Bölgesi'nde - 7,660 ila 8,500 r.

Moskova'da emekli maaşı asgari

Privolzhsky ve Ural FD

Bu ilçelerde de, göstergeler yüksek değildir. Volga Federal Bölgesi'ni dikkate alırsanız, durum Udmurt Cumhuriyeti, Perm Krai ve Kirov bölgesinde en iyisidir. Orada, emekliler için geçim seviyesi 8400-8500 ruble. En düşük rakamlar ise Çuvaş Cumhuriyeti, Orenburg ve Saratov bölgelerinde görülmektedir. Orada, emekliler yaklaşık 7,700 r alırlar.

Ural FD göstergelerinde daha iyidir. Moskova'da emekli maaşının asgari geçim süresi bile Yamal-Nenets Özerk Bölgesi'nde olduğundan 2 bin 300 ruble daha düşük. Orada 13.425 r. Khanty-Mansiysk Otonom Bölgesi hala 11.258 ruble bir göstergesi ile geride. Diğer tüm alanlarda (Çelyabinsk, Tyumen, Sverdlovsk ve Kurgan), asgari aynı - yaklaşık 8.500 r.

Petersburg'da bir emekli maaşı asgari

Sibirya ve Uzak Doğu Federal Bölgesi

Belki listelenen ilk bölgeen kararlı durumun övünmesi. Tüm bölgelerdeki yasal istirahatte yaşlılar için en az 8.217 ruble ile 8.540 ruble arasındadır. Doğru, geçen yıl 2-3 yüz daha oldu - 2019 yılında düşürmeye karar verildi.

Fakat Uzak Doğu Federal Bölgesi en çok düşünülebilirEmekliler için en iyisi. En keyifli yaşam ücreti, 19.000 ruble - Chukotka Özerk Bölgesi sakinleri için ayarlanır. Kamçatka Krai'de göstergeler daha az - 16 400 ruble. Magadan Bölgesinde - 15 460 r. Sakhalin'de, 12.151 nehir ve Habarovsk Bölgesinde, 10.895 r. Kalan dört bölgede, geçim minimum 8,600 ila 9,000 ruble arasında değişmektedir.

Yani, bir bütün olarak, bugün olduğu gibi, netşeyler emekliler ile. Bu göstergelere bakarsanız, çoğu yaşlı insanın neden hala çalıştığını anlayabilirsiniz. Eh, sadece en iyisini isteyebiliriz - faydaları arttırmak ve fiyatları düşürmek.

Rusyanın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti 2019

Rusyanın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti 2019

Related news

 • WWF: İnsanlık, 44 yılda hayvanların yüzde 60ını yok etti
 • MRI, transkript. Beyin MR, MRG, karın, omurga
 • Pusetli minikler sporda
 • Saldırıda yaşamını yitiren gencin babası: İstemiyorum oğlum şehit olsun
 • Ispanaklı Çıtır Börek Tarifi

 • Rusyanın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti 83

  Rusyanın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti


  Rusyanın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti 58

  Rusyanın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti 28

  Rusyanın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti 13

  Rusyanın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti 28

  Rusyanın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti 76

  Rusyanın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti 40

  Rusyanın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti 45

  Rusyanın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti 68

  Rusyanın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti 67

  Rusyanın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti 19

  Rusyanın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti 17

  Rusyanın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti 27

  Rusyanın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti 5

  Rusyanın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti 80

  Rusyanın bölgeleri tarafından emekli maaşı asgari. Tüketici sepeti 54