fotograflar resim Rusyanın en ünlü doktorları


Rusyanın en ünlü doktorları

Rusya'nın en ünlü doktorları

Yaşamlarını komşularının, biliminin ve gelişiminin sağlığı için mücadelelerine tamamıyla adadılar. Ünlü Rus doktorlar birçok hayat kurtardılar ve hastaların acılarını hafifletti. Bu harika Rus doktorlar kimler?

İlaç değiştiren Rus doktorlar. Nikolai Pirogov

Topografik anatomi ilk atlası oluşturuldubu seçkin kişi. Pirogov, askeri alan cerrahisinin kurucusu olan anestezinin kurucusu olarak kabul edilir. Ayrıca en son cerrahi operasyonları ve bir dizi teknik geliştirdi. Ameliyatta Pirogov yaygın olarak eterik anesteziyi kullanmaya başladığından beri rektal bir anestezi yöntemi önerdi. Özellikle Kırım Savaşı sırasında askeri alan hastanelerinde anestezi kullanmaya başladı. Bu yüzlerce yaralıların acısını hafifletti. Nikolai İvanoviç ilk sıva kullanmayı önerdi. Bundan önce, irin ve kandan ve kayıp sabitleme özelliklerinden ıslanan nişasta pansumanları kullanıldı.

Rusya'nın ünlü doktorları başardı

Savaş sırasında Pirogov'un bölünmesi istendiHepsi dört kategoride yaralandı. Hemşireler ve rahipler ölümcül hastalara yardım etti. Doktor acil yardım talep eden ilk ciddi şekilde yaralandı. Acil bir operasyona ihtiyaç duymayanlar arkaya gönderildi. Feldshers, kısa zamanda, sisteme geri dönebilenler ile ilgiliydi. Enfeksiyonların yayılmasını önlemek için, Pirogov hastaları kangren başlatanlardan temiz yaralarla ayırdı.

Bütün hayatı boyunca Nikolai İvanoviç, yeni Pazar okullarının açılmasını ve spor salonlarında fiziksel cezaların kaldırılmasını talep etti.

Sergey Botkin

Ünlü Rus doktorlar,yerli tıpın gelişimi. XIX yüzyılda, bu doktorlardan biri Sergei Petrovich Botkin idi. Moskova Üniversitesi'nden mezun oldu, Kırım Savaşı'na katıldı, Simferopol hastanesinde yaralıların hayatını kurtardı. İngiltere, Almanya ve Fransa'da yabancı kliniklerde çalıştı.

Botkin, kadın tıp eğitiminin organizasyonunu başlatan ilk kişilerden biriydi. Kadınlar ve sağlık görevlileri için bir okul kurdu.

Rusya’daki 1860’daki girişimi üzerineAçıkça bulaşıcı hastalıkların yayılmasıyla savaşmaya başlayan Epidemiyoloji Derneği. Kolera, veba, kızıl ateş, difteri, çiçek hastalığı gibi hastalıklar dikkatle incelenmiştir. Araştırmanın bir parçası olarak, hepatit A'nın (sarılık) nedenleri tanımlanmıştır. O zamandan beri hastalığa Botkin adı verildi.

Sergei Petrovich'e, fakirlere teşekkürlerdikkat, doktorlar evde, ziyarete başladı ve gerekli ilaçları sağlamaya başladı. Yakında Rusya'da ilk ambulans ortaya çıktı. 1881'de ilk serbest hastane açıldı.

En ünlü Rus doktorlar müritleri Botkin bu AA Nechaev, NY Chistovich MV Yanovsky Pavlov, T. Pavlov, AG Polotebnov NP Simanovskiy edildi .

Nikolay Sklifosovsky

Rus profesörü, kaviter cerrahinin kurucusu. Onun adı Moskova İlkyardım Enstitüsü'nü giyiyor.

Bugün asepsisi olmayan ilaçları hayal etmek zorve antiseptikler. Dekontaminasyon çalışması, tıpta yaygın olarak ilerlemeyi ve kavitelerde - karaciğer, safra kesesi, tiroid bezi, ürogenital sistem - operasyonlarını güvenli bir şekilde gerçekleştirmeyi sağlamıştır. Yaşamı boyunca Sklifosovski, cerrahiye, asepsiste yetmişinden fazla eser yazdı.

Rusya'nın ünlü doktorları ve başarıları

Pirogov'un takipçisi olarak devasa bir tanıtım gerçekleştirdi.anestezi gelişimine katkı. Ameliyattan önce anestezi sadece kısa bir süre için verildi. Bilim adamı, operasyon boyunca anestezi sağlayan bir aparat geliştirdi. Sklifosovsky ilk kez bir kokain çözeltisi ile anestezi edildi.

Rus-Türk savaşları sırasında, Franco-Prusyalı, Avusturyalı-Avustralyalı cerrah olarak çalıştı, yüzlerce yaralıyı kurtardı.

Ivan Pavlov

Başarıları tüm dünyada bilinen Rusya'nın ünlü doktorları, ilacımızın gururu.

Ivan Pavlov, ilk Nobel ödülü sahibi oldu.Rusya. Sindirim bezlerinin işlevlerini araştırmak için 1904'te ödülü aldı. Çalışmaları dolaşım sistemi ve kalp üzerine bir çalışma ile başladı, ancak daha sonra çalışmalarını sindirime adadı. Köpekler üzerinde yapılan deneyler, mide salgısının sırlarını ortaya çıkarmayı ve daha fazla saf mide suyu elde etmeyi mümkün kılmıştır. Dış uyaranlara tepki, bilim insanını yeni keşiflere götürdü, Pavlov bütün refleksleri doğuştan ve edinilmiş, koşullu ve koşulsuz hale getirdi, uyku problemlerini inceledi. Daha yüksek sinir aktivitesi bilimi tüm bu keşiflere dayanıyor.

rusya'nın ünlü kadın doktorları

Vladimir Vinogradov

Vladimir Vinogradov'un faaliyeti ile başladıSepsis problemlerini incelemek, tüberkülozun erken teşhisi, kanser. Daha sonra araştırmaları genişledi. Şimdi onun adı muayene yöntemleri ilacı ile ilişkilidir - bronkoskopi ve gastroskopi, tiroid problemlerinin radyoizotop tanısı. Akademisyenin kardiyoloji alanında yadsınamaz katkısı, miyokard enfarktüsünün tedavisi. 1961'de Vinogradov'un inisiyatifiyle, miyokard enfarktüsü geçiren hastalar için ilk bölüm açıldı.

İlk kez, radyoopak maddelerin tanıtımı ile algılama pratiği kullanılmaya başlandı. Kardiyolojik problemlerle uğraşan en ünlü Rus doktorlar bu yöntemi benimsedi.

21. yüzyılın ünlü Rus doktorları

Ünlü isimler herkesin içinde döner herkes tarafından duyulurtıp. Tabii ki, birçok modern seçkin kişilik, geçen yüzyılda kariyerlerine başladı. Şimdi yeni bin yılın en iyi doktorları olarak anılabilirler. En gürültülü isimlerden sadece bazılarını isimlendirelim.

21. yüzyılda Rusya'nın ünlü doktorları

Svyatoslav Fyodorov

Gözün mikrocerrahisi. Gelişmeleri ve başarıları dünya oftalmolojisini tamamen değiştirdi. 1962'de, Fedorov bir yapay lens-lens Fedorov-Zakharov'u yarattı, şimdiye kadar eşit değil. 1973 yılında, glokomun ilk ameliyatı erken bir aşamada gerçekleştirildi. Bu yöntem şu anda tüm dünya kliniklerinde kullanılmaktadır. Dünyadaki ilklerden biri olan Fedorov, göze yapay bir kornea yerleştirmeye başladı.

Leonid Bokeria

Dünya çapında bir üne sahip bir kardiyogreon. Saygın yaşına rağmen hala iki binden fazla açık kalp ameliyatı yapıyor ve çalışıyor. Dolaşım sistemi patolojilerinin tanısını modellemek için bilgisayar teknikleri geliştirdi. Bokeria uzaktan kumanda kontrolü için cihazlar oluşturdu. Yüzlerce insanın hayatını kurtaran birçok yeni yöntem. Ünlü Rus doktorlar ve başarıları ülkemizi daima medikal gelişme konusunda lider konuma getirmiştir.

IçindeAtılgan Shumakoiçinde

1965'te yerine gelen ilk Sovyet doktoruBir böbrek nakli ve 1988 yılında - bir kalp nakli. Ayrıca iki aşamalı bir kalp kası nakli uygulamaya başladı. 1995 yılında "Transplantoloji Kılavuzu" yayınlandı. Sadece bir doktor değil, aynı zamanda mükemmel bir pedagog olan 50 doktor ve 120 tıp fakültesi adayı üretti.

Rusya'nın ünlü kadın doktorları

Dünyadaki en ünlü kadın doktorlardan bahsedersek, elbette, Rus doktorlarımız hakkında unutamayacağız.

Natalia Bekhtereva

Hayatı boyunca pek çok başlık aldı ve çoğuTıp alanında farklı ödüller. Ana araştırma, norm ve patolojide beyin bölgesidir. İlk kez, beyinde elektrotların implante edilmesi yöntemi sadece teşhis amaçlı değil aynı zamanda terapötik amaçlar için de uygulandı. Bekhtereva yönetiminde yeni bir beyin cerrahisi ve nöroloji dalı kuruldu.

Rusya'nın ünlü doktorları

Grunya Sukhareva

SSCB'nin önde gelen psikiyatristidir. Birçok çalışma yazdı, zihinsel bozukluklar, şizofreni eğitimi alanında pek çok araştırma yaptı. Zihinsel engelli çocuklar ve ergenler için birçok kurum düzenledi. Uzun yıllar hastanenin başıydı. Kashchenko.

İlk Rus kadın doktorlar - N. Suslov, MA Bokova, Sechenov, VA Kashevarova-Rudnev.

Çocuk doktorları

Rusya'daki en ünlü çocuk doktorları da ilacın gelişmesine katkıda bulundu.

Leonid Roshal

Sovyet, Rus çocuk doktoru. Her zaman yardım ve desteğe özellikle ihtiyaç duyulan en sıcak noktalarda olmakla ünlüdür. Uluslararası Çocuklar Fonu Başkanı. Acil durumlarda çocukları kurtarmak için çok sayıda Rus ve uluslararası ödüle sahiptir.

Rusya'nın ünlü çocuk doktorları

Leila Namazova-Baranova

Pediatri Araştırma Enstitüsü Müdürü. 550 bilimsel eserin yazarı. Sürekli olarak, vaktinde aşılama ihtiyacı hakkında halkı bilgilendirmeye çalışır. Tüm görüşmelerde ve konuşmalarda, çocukluktan başlayarak aşıların önemini arttırıyor.

Rusyanın en ünlü doktorlarıgaleriler Fotograf fotograflar Goruntuler

Related news

 • Kişiye Özel Diyet Listesi Nasıl Yapılır
 • Tavuk kıymalı burger tarifi
 • House-2 Marina Afrikantovanın plastik cerrahi öncesi ve sonrası eski katılımcısı
 • Safranlı Pilav Tarifi Videosu
 • Neden Dorothy Car Insurance

 • Rusyanın en ünlü doktorları

  Rusyanın en ünlü doktorları


  Rusyanın en ünlü doktorları

  Rusyanın en ünlü doktorları

  Rusyanın en ünlü doktorları

  Rusyanın en ünlü doktorları

  Rusyanın en ünlü doktorları

  Rusyanın en ünlü doktorları

  Rusyanın en ünlü doktorları

  Rusyanın en ünlü doktorları

  Rusyanın en ünlü doktorları

  Rusyanın en ünlü doktorları

  Rusyanın en ünlü doktorları

  Rusyanın en ünlü doktorları

  Rusyanın en ünlü doktorları

  Rusyanın en ünlü doktorları

  Rusyanın en ünlü doktorları

  Rusyanın en ünlü doktorları

  Rusyanın en ünlü doktorları

  Rusyanın en ünlü doktorları

  Rusyanın en ünlü doktorları

  Rusyanın en ünlü doktorları

  Rusyanın en ünlü doktorları

  Rusyanın en ünlü doktorları