Rusyanın ulusal çıkarları ve uyulması gereken önlemler 2019

Rusyanın ulusal çıkarları ve uyulması gereken önlemler 2019
19.08.2019

Rusyanın ulusal çıkarları ve uyulması gereken önlemler 31

Rusya'nın ulusal çıkarları ve uyulması gereken önlemler

Kendine saygılı bir hükümetin görevi -Ülkelerinin zenginliğini ve yaşam standardını yükseltmek, iç politikada ve dünya arenasında çıkarlarını gözetmek. Yabancı komşular pahasına değil, ne yöntem ve yöntemlerle yapılması önemlidir.

Rusya ve ulusal çıkarlar

Rusya'nın ulusal çıkarları, her birigelişmiş yabancı güç, vatandaşlar için iyi bir yaşam standardı sağlamak için olmalıdır. Ancak, her devlet alanı tarafından farklı farklı teknik ve ekonomik fırsatlar vardır ve kompozisyon ve mineral rezervlerinin miktarı aynı değildir. İklimsel koşullar, nüfus yoğunluğu ve diğer birçok faktöre sayısı eşsiz jeopolitik oluşumlar birbirine ülke, hatta komşu olun. Bu nedenle, ulusal çıkarlar farklı yol ve şekillerde gözlemlenmektedir.

Bölgede küçük, fakir veyaazgelişmiş ekonomiler, bir zamanlar olduğu gibi, daha büyük ve gelişmiş ülkelerin politik-ekonomik vassalları haline geldi, örneğin, İrlanda ile. Sadece bu yolla, iç problemleri çözme yollarını bulabilirler. Gelişmiş büyük güçler, kendi kaynaklarının rezervlerini kullanarak değil, aynı zamanda zayıf ortaklarımıza karşı sıkı bir saldırgan politika izleyerek sorunlarıyla başa çıkmaktadır.

Bir yandan Rusya'nın milli çıkarları herkes için aynıdır. Ve öte yandan, çokuluslu bir devlete özgü bazı tuhaflıklar var.

Rus jeopolitik renklendirme

Rusya'nın ulusal çıkarlarıKarşılaşılan acil görevlerden biriHükümet ve zaman zaman özel bir aciliyet elde etmek, Rusya topraklarında yüzlerce milletten ve milletten daha fazla huzur ve varoluş sağlamaktır. Ve sadece yaşamak için değil, aynı zamanda ulusal kültürlerin kapsamlı gelişimi için, dilin ve insanların geleneklerinin korunması ve geliştirilmesi için. Ve eğer birçok milliyetin başlangıçta birbirine düşmanca davrandığını veya "Rus" kavramına bağlı olan her şeye düşman olduğunu hesaba katarsak, netleşir: Rusya'nın ulusal çıkarları- kavram ulusal kompozisyonu kadar heterojendir ve herkesi tatmin etmek için çok çaba sarf etmek ve diplomatik hareketler yapmak gerekir.

ulusal çıkarlarBilindiği üzere, Rusya sadece büyük bir ülke değil.arazi alanları, ama aynı zamanda doğal kaynakların büyük rezervleri ile. Petrol ve gaz, altın ve pırlantalar, uranyum cevheri, demir tortuları ve diğer birçok maden türü, ülkeyi dünyanın en zenginlerinden biri yapmaktadır. Ve dünyadaki Rusya'nın ulusal çıkarlarının gözlendiği ana yöntem haline gelen, dünyanın iç kısmının sömürülmesi, çıkarılması ve ihraç edilmesiydi.

Petrol ve gaz satışı mümkün kılıyorHükümet, büyük bir döviz girdisi sağlamak için. Bu nedenle, Rus rublesi yeterince güçlü pozisyonları korur ve amortismanı önler. Döviz enjeksiyonları, kriz anlarında cumhurbaşkanının bütçe açığını kapattığı İstikrar Fonu yaratılmasına izin verdi. Bu, ülkede gelecekte vatandaşların istikrar ve güvenini sağlama fırsatı veriyor.

Rusya'nın ulusal ekonomik çıkarlarıRusya'nın ulusal ekonomik çıkarlarıbüyük ölçüde Rusya Federasyonu hükümeti tarafından pahasınaEski sendika cumhuriyetlerinin - Beyaz Rusya, Kazakistan, Ukrayna vs. - jeopolitik yörüngesine dahil olması Ekonomik olarak gelişmiş, güçlü Avrupa Birliği Rusya gazına ve diğer enerji kaynaklarına büyük ölçüde bağımlıdır. Ve bu aynı zamanda Rusya'nın önemli Avrupa ülkelerinin desteğini alarak dış politikasını sürdürmesine de izin veriyor.

Doğu'da da benzer bir eğilim var. Çin'in büyüyen endüstrisi de petrol ve doğalgaza ihtiyaç duyuyor. Bu bağlamda Rusya'ya bağımlı olmak, Çin BM ve Güvenlik Konseyi'nde Rus hükümetini desteklemektedir. Ve Rusya'nın artan askeri potansiyeli, birliklerin modern teknolojiyle donatılması onu diğer dünya güçleri için değerli bir rakip haline getiriyor.

Iç politika ve uyum için gelinceBu damardaki ülkenin ulusal çıkarları, o zaman her şey mükemmel değildir. Hükümet emeklileri ve engelli insanlarla ilgilenir, ancak nüfusun büyük kısmı daha iyi koşullarda yaşamaz. Aynı gaz, ısı, enerji için hesaplar, Rusların çoğunluğu tarafından büyük zorluklarla karşılanmaktadır. İstihdam problemi ve daha birçokları var. Hükümetin, ülkesinin ve halkının ulusal-ekonomik çıkarlarına tam olarak uymak için düşüneceği bir şey var.

Rusyanın ulusal çıkarları ve uyulması gereken önlemler 2019

Rusyanın ulusal çıkarları ve uyulması gereken önlemler 2019

Related news

 • Kadınlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalı
 • Anason Çayının Faydaları Yapılışı Yan Etkileri
 • Fransanın dini. Fransada Kültür ve Din İlişkisi
 • Çok İzlenen Videolar
 • İptal edilen Trump görüşmesinin saatinde Putin, Erdoğan ile görüşebilir

 • Rusyanın ulusal çıkarları ve uyulması gereken önlemler 32

  Rusyanın ulusal çıkarları ve uyulması gereken önlemler


  Rusyanın ulusal çıkarları ve uyulması gereken önlemler 75

  Rusyanın ulusal çıkarları ve uyulması gereken önlemler 57

  Rusyanın ulusal çıkarları ve uyulması gereken önlemler 21

  Rusyanın ulusal çıkarları ve uyulması gereken önlemler 65

  Rusyanın ulusal çıkarları ve uyulması gereken önlemler 8

  Rusyanın ulusal çıkarları ve uyulması gereken önlemler 76

  Rusyanın ulusal çıkarları ve uyulması gereken önlemler 28

  Rusyanın ulusal çıkarları ve uyulması gereken önlemler 91

  Rusyanın ulusal çıkarları ve uyulması gereken önlemler 51

  Rusyanın ulusal çıkarları ve uyulması gereken önlemler 33